КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Наспијте се поквалитетено со новата перница, специјално дизајнирана за удобност и поддршка. Соодветна за спиење на стомак, грб и страна, со јадро од Wellsleep® микровлакна за мекост и удобност, завиткано во Octaspring® мрежа за прилагодлива поддршка од мемори пена. Перницата е зајакната со заштита од батерии, микроби и прашински грини и има навлака која се вади и се переs.

Air+ Adapt Перница
2.990,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Наспијте се поквалитетено со новата перница, специјално дизајнирана за удобност и поддршка. Соодветна за спиење на стомак, грб и страна, со јадро од Wellsleep® микровлакна за мекост и удобност, завиткано во Octaspring® мрежа за прилагодлива поддршка од мемори пена. Перницата е зајакната со заштита од батерии, микроби и прашински грини и има навлака која се вади и се переs.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Нова перница за нова удобност

Како секоја друга постелнина, перниците треба да се менуваат и перат редовно, со цел да имате безбедна, хигиенска средина за спиење. Висококвалитетната перница ви нуди неколку години секојдневна употреба, затоа, вреди да изберете перница која ќе остане свежа, цврста и удобна, ноќ по ноќ, со удобноста и вниманието кон деталите кои можете да ги очекувате од Dormeo, експертите за спиење.

Dormeo Air+ Adapt Pillow

Потребната удобност и поддршка

  • Дизајн кој одговара на сите положби на спиење - на грб, на стомак и на страна.
  • Ги одржува главата, вратот и 'рбетот во правилна положба и ја поддржува природната линија на грбот.
  • Моментално се прилагодува по секое движење на главата и рамената.
  • Неверојатно удобна и пријатна на допир.
Dormeo Air+ Adapt Pillow

Напредна Octaspring® мрежа за прилагодлива удобност и проток на воздух

Перницата е обвиткана со 1,5 см дебела мрежа од Octaspring® која додава прилагодлива удобност од мемори пена, која се прилагодува на линииите на главата, вратот и рамената, обезбедувајќи ви ја поддршката која ви е потребна за поздрав грб, без болки.

Дополнително, флексибилната природа на Octaspring® мрежата промовира зголемен проток на воздух, што обезбедува поголема свежина и спречува прегревање.

Dormeo Air+ Adapt Pillow

Напредни Wellsleep® микровлакна

Јадрото на перницата е дарежливо наполнете со Wellsleep® микровлакна кои создаваат воздушни џебови, кои го одржуваат волуменот на перницата, го зголемуваат проток на воздух и го даваат чувството на мекост, налик на полнење со пердуви, на кое ќе обожавате да одморате.

Wellsleep® микровлакната минимално ја впиваат влагата и со тоа тие се отпорни на дамки и непријатни мириси.

Dormeo Air+ Adapt Pillow

Квалитет и посветеност на детали

Секоја перница е со димензија од 50х70см и 20см висина, совршена за сите стандардни навлаки за перници. Класичниот облик на оваа перница е изразен преку елегантната бела навлака со стилски сини рабови.

Технички карактеристики
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star