КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

True Evolution Перница

100 100 1
SKU: 99-1000072447
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Octaspring® True Evolution перницата е веројатно перница која најмногу дише. Направена е со помош на револуционерната Octaspring® технологија. Достапна е со 2 висини: 12 см и 16 см. Навлаката се пере на 40℃.

True Evolution Перница
3.690,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Octaspring® True Evolution перницата е веројатно перница која најмногу дише. Направена е со помош на револуционерната Octaspring® технологија. Достапна е со 2 висини: 12 см и 16 см. Навлаката се пере на 40℃.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Перница со најголема циркулација на воздух

Новата, револуционерна True Evolution перница од Дормео е комбинација на удобноста на мемори пената и поддршката на Ecocell® пената. Таа е направена со револуционерната Octaspring® технологија на Дормео и уникатната структура на саќе, која нуд 8х поголема циркулација на воздух од традиционалната пена. Вака добивате поладна, посува и похигиенска површина за спиење.

Традиционалните перници од мемори пена му даваат поддршка на вашиот врат и глава, но се исто така и топли со поголема влажност. Без соодветна вентилација, површината за спиење станува топла, предизвикувајќи потење и непријатен сон. Уникатниот Octaspring® систем за вентилација обезбедува постојан проток на воздух, гарантирајќи ви целосна удобност и релаксација.

Откријте ја разликата која ја нуди Octaspring®

Octaspring®, најреволуционерната иновација во спиењето, има 24 патентирани пружини: 12 Octaspring® пружини кои се наоѓаат на надворешната страна се направени од Ecocell® пена и обезбедуваат поддршка за вашиот врат, додека 12 Octaspring® пружини на внатрешната страна се направени од мемори пена и ви нудат нежна поддршка на главата.

Octaspring® пружините секогаш се враќаат во нивната првобитна форма, без оглед на тоа колкав притисок се нанесува врз нив, и се карактеризираат со 3D адаптибилност што значи дека се прилагодуваат на секое ваше движење.

Идеална удобност за оние кои го бараат само најдоброто

Дормео True Evolution перницата нуди неверојатна поддршка и удобност, и е идеална за оние кои спијат на грб и на страна. Достапна е со висина од 12 см и 16 см.

Технички карактеристики
Јадро Octaspring®; Ecocell®
Димензија 40x60x12 см. / 40x60x16 см.
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер
Се пере во машина Само навлаката на 40 °C

Рецензии од купувачи (1 рецензии)

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Васка

www.dormeo.com.mk

најудобната перница
Конечно си ја погодив перницата , најудобната од сите што сум ги пробала!!