КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Роденденски бувчиња

100 100 2
SKU: 99-1000225643
Photo
Video

Барате сладок и практичен подарок за дете? Тогаш изберете ги овие пријателски бувчиња, во сина и бела боја, кои секогаш се подготвени за забава, особено роденденска. 3-во-1 подарок кое бклучува играчка од 33см полнета со Wellsleep® микровлакна, која може да се користи и како перница, и меко ќебе од 130х180см. Притиснете го копчето и бувчето ќе почне да пее!

Роденденски бувчиња
1.590,00 ден.
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Барате сладок и практичен подарок за дете? Тогаш изберете ги овие пријателски бувчиња, во сина и бела боја, кои секогаш се подготвени за забава, особено роденденска. 3-во-1 подарок кое бклучува играчка од 33см полнета со Wellsleep® микровлакна, која може да се користи и како перница, и меко ќебе од 130х180см. Притиснете го копчето и бувчето ќе почне да пее!

Дознајте повеќе
Детали за производот

Родендените се за славење

Во 2022-та година Dormeo го слави својот 20-ти роденден и како дел од прославата, додадовме два нови членови на семејството Бувчиња со чувства, дотерани за забава! Овој практичен и шармантен подарок за најмалите и младите во срце, комбинира мека играчка, перница и ќебе.

Dormeo Emotion Owl Happy Birthday

Многуте предности на емоционалното здравје

Роденденските забави се повеќе од забавни. Тие се важно, за вас и вашето дете. Без разлика како и да изберете да го прославите роденденот на вашето дете, навистина е важно тоа да го направите.
Начинот на кој го славиме роденденот на детето може да се разликува од едно семејство до друго и најмногу зависи од карактерот на детето. Некои роденденски забави се мали, интимни собиранки исполнети со љубов, додека други се тематски настани со фокус на забавни активности и интерактивни искуства.

Овој чин на славење ги учи децата на важноста на социјалните собиранки, ја зголемува нивната самодоверба и прави чуда во зајакнување на нивниот развој:

 • ја зголемува самодовербата
 • го охрабрува развојот
 • создава трајни спомени
 • им помага на децата да се поврзат преку другарувањето и добрината.
 • Dormeo Emotion Owl Happy Birthday
 • Dormeo Emotion Owl Happy Birthday

3 начини за уживање во 1 одличен подарок

Сите сакаат да ги прегрнуваат Бувчињата со чувства, но, тајната во нивната трајна популарност е начинот на кој е комбиниран шармантниот дизајн и практичната 3-во-1 функционалност.

 • Уживајте во меката играчка со 33см висина, во сина или бела боја, со шармантно лице, капа и таен џеб на предниот дел за изненадувања.
 • Користете го како перница за дремки додека патувате, бидејќи секое бувче е полнето со истите Wellsleep® микровлакна кои Dormeo ги користи во своите перници, давајќи целосна мекост која ќе ја обожавате.
 • Отворете го патентот на бувчето и внатре ќе најдете скриено ќебе со димензија 130x180см, изработено од меки влакна, за дополнителна топлина или за подлога за играње каде и да сте. Синото бувче има сино ќебе, а белото има розево.
 • Како роденденски бонус, само притиснете на копчето на страната и овие бувчињата ќе ја пеат роденденската Дормео песна!
 • Dormeo Emotion Owl Happy Birthday
 • Dormeo Emotion Owl Happy Birthday
 • Dormeo Emotion Owl Happy Birthday

Издржливи играчки со ќебе кое може да се пере

Ќебето може да се пере на 30°C, а Wellsleep® микровлакната минимално ја впиваат влагата и се отпорни на дамки и мувла, па ќе останат свежи и чисти подолго време. Механизмот кој пее значи дека бувчето не може да се пере, а за истиот се потребни 2 AAA батерии (не се вклучени).

Dormeo Emotion Owl Happy Birthday
Технички карактеристики
Дормео линија Trends
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи (2 рецензии)

5

2 рецензии

2 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Muradija

www.dormeo.com.mk

Preubavi
Preubavi i premeki vnukot gi obozava

Ефи

www.dormeo.com.mk

Фантазија!
Фантазија!