КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video

Rovus Astrea Прочистувачот на воздух има специјално дизајниран филтер, кој го прочистува воздухот во 3 фази. Филтерот е HEPA H11, со слој од сребрени нано антибактериски честички кои го прочистуваат воздухот до 0.3 микрони - големината на најчестите алергени, бактерии и вируси.

Rovus Astrea Филтер
3.990,00 ден.
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Rovus Astrea Прочистувачот на воздух има специјално дизајниран филтер, кој го прочистува воздухот во 3 фази. Филтерот е HEPA H11, со слој од сребрени нано антибактериски честички кои го прочистуваат воздухот до 0.3 микрони - големината на најчестите алергени, бактерии и вируси.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Дишете слободно - чист воздух со само еден допир на копче

Воздухот кој го дишеме може да изгледа чист, но дури и во најчистата околина постојат различни форми на загадување на воздухот. Тие вклучуваат прашина, првут од домашни миленици, полен, дим, мувла, непријатни мириси и штетни органски соединенија. Овие честички е невозможно да се отстранат со редовното чистење, создаваат неудобност, иритација и разни заболувања, како што се алергии и респираторни болести.

Сега вие ќе бидете сигурни дека воздухот во вашиот дом или канцеларија е навистина чист, благодарение на најновиот Rovus Astrea прочистувач.  Тој има модерен дизајн како и систем за прочистување на воздухот во 4 фази, со што се отстрануваат сите штетни честички и непријатни мириси.

Напреден систем за филтрација во 4 чекори за почист и поздрав воздух

За да се прочистат штетните честички кои предизвикуваат различни здравствени проблеми, Rovus Astrea прочистувачот има систем на филтрација во 4 чекори:

  1. Чекор: пред филтер кој се пере и ги заробува сите поголеми честички, како прав и влакна.
  2. Чекор: HEPA H11 филтер, со Нано сребрена антибактериска облога. Овој филтер ги заробува честичките од воздухот со големина дури и до 0.3 микрони со 99,97% ефикасност. Ова значи дека ќе ги зароби и најчестите алергени, бактерии и вируси. 
  3. Чекор: Филтер со активен јаглен кој ги отстранува сите непријатни мириси од готвење или дим, како и оние најопасните, како формалдехид, бензин и амонијак.
  4. Чекор: Rovus Astrea прочистувачот ослободува милиони негативни јони кои се лепат за честичките и прават тие да спаднат на површината на предметите, а не да циркулираат низ воздухот. 

 

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star