КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video

Прекумерната влага го поттикнува развивањето на мувла, што може да го оштети вашиот дом, мебел, облека и друго, како и да создаде непријатни мириси и проблеми со здравјето. Сега, заштитете го вашиот имот и саканите и отстранете до 12л вода на ден од воздухот, со Rovus Одвлажнувачот. Лесно се користи, пренослив е и тивок. Идеален за подруми, перални, спални соби и др.

Rovus Одвлажнувач
13.990,00 ден.
Club5*: 11.990,00 ден.
Stock: 5
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Прекумерната влага го поттикнува развивањето на мувла, што може да го оштети вашиот дом, мебел, облека и друго, како и да создаде непријатни мириси и проблеми со здравјето. Сега, заштитете го вашиот имот и саканите и отстранете до 12л вода на ден од воздухот, со Rovus Одвлажнувачот. Лесно се користи, пренослив е и тивок. Идеален за подруми, перални, спални соби и др.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Одржувајте ја влажноста под контрола

Препорачаното ниво на влажност во затворени простори е помеѓу 45 и 55%. Повеќе од ова и проблемите ќе почнат да се појавуваат. Зголемената влажност може да му наштети на вашиот дом и здравје, предизвикувајќи долготрајни штети и трошоци кои се повторуваат. Rovus Одвлажнувачот е едноставно и брзо решение за да ја отстраните вишокот влага од домот или канцеларијата, лесно се користи и може да се преместува од соба во соба, штедејќи ви пари и одржувајќи го домот и семејството поздрави.

Rovus Dehumidifier

Отстранува до 12л вода на ден

Апаратот има сад за вода од 2л кој лесно се празни, со ситем кој автоматски се исклучува кога садот е полн. Можете да го користите вклученото црево за да овозможите постојано цедење на водата. Апаратот има можност да отстрани неверојатни 12л вода на ден. Користете го за вашиот дом да биде слободен од влага и мувла или за побрза да ја исушите облеката.

Rovus Dehumidifier

Брз, лесн, пренослив и тивок одвлжанувач

Rovus Одвлажнувачот е специјално дизајниран за домашна употреба, прифатливо, стилско решение за отстранување на вишокот влажност од воздухот.

 • Rovus Dehumidifier

  Компактен и моќен

  Одвлажнувачот е компактен со димензии 25.5x22x47см, но доволно можен за употреба во простории до 25м2. Тежи 11кг но е лесен за преместување, благодарение на тркалцата на основата.

 • Rovus Dehumidifier

  ЛЦД екран

  Големиот ЛЦД екран има јасни контроли и дата со која ќе се информирате и ќе можете да ја прилагодите влажноста од 30 - 80% RH (релативна влажност), за секоја соба од домот да биде баш како што ви одговара, од подрум до бања, кујна или спална соба.

 • Rovus Dehumidifier

  Наместете го паметниот тајмер

  Тајмерот може да се намести за да работи 1 до 12 часа, со две брзини и тивка работа, како и детско заклучување за безбедност.

Користете го секаде во домот

 • Rovus Dehumidifier
 • Rovus Dehumidifier
 • Rovus Dehumidifier
 • Rovus Dehumidifier

Како влагата може да му наштети на вашиот дом и на вашето здравје

Сите знаеме дека непријатниот мирис на влага во домот е јасен знак дека нешто не е како што треба. Тој покажува дека габите во домот веќе почнале да се развиваат на ѕидовите, мебелот, теписите, облеката, постелнината и други места, навлегувајќи во сите ваши предмети од кои наскоро ќе морате да се ослободите.

Rovus Dehumidifier

Добивате:

 • Главна единица
 • Упатство за употреба
Rovus Dehumidifier

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star