КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Rovus Nano UV Правосмукалка

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Новата Rovus UV Правосмукалка е рачна правосмукалка со која ќе ја исчистите прашината и нечистотијата каде и да се. UV сијалицата дезинфицира и ги отстранува бактериите, микробите, прашинските грини и повеќе, додека HEPA H13 филтерот го чисти воздухот. Идеална е за дома, во канцеларија или во автомобилот, како и за користење на материјалите и тапациран мебел.

Rovus Nano UV Правосмукалка
5.290,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Новата Rovus UV Правосмукалка е рачна правосмукалка со која ќе ја исчистите прашината и нечистотијата каде и да се. UV сијалицата дезинфицира и ги отстранува бактериите, микробите, прашинските грини и повеќе, додека HEPA H13 филтерот го чисти воздухот. Идеална е за дома, во канцеларија или во автомобилот, како и за користење на материјалите и тапациран мебел.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Нова димензија во чистењето

Новата Rovus Рачна UV Правосмукалка ја комбинира практичноста на рачна правосмукалка со длабинско чистење, моќ на дезинфекција со UV-C сијалица и високо ефикасен систем за филтрација кој ги заробува штетните нано честички. Брзо и лесно исчистете го текстилот и тапацираниот мебел, подните површини и др., и овозможете поздрава средина за вашите сакани.

 • Rovus Nano UV Vac
 • Rovus Nano UV Vac
 • Rovus Nano UV Vac
 • Rovus Nano UV Vac
 • Rovus Nano UV Vac
 • Rovus Nano UV Vac
 • Rovus Nano UV Vac
 • Rovus Nano UV Vac

Три начини за почист, побезбеден дом

Оваа лесна и компактна правосмукалка е специјално дизајнирана за да ви овозможи поголема моќ и да го направи чистењето полесно, побрзо и поефикасно, со три одлични технологии.

 • 1.
  Rovus Nano UV Vac
  UV-C сијалица за уништување на бактериите и бубачките во креветот

  Специјална четка со моќна UV-C сијалица која брзо и безбедно ги уништува прашинските грини, бубачките во креветот, бактериите и мкробите со цел да спречи каснувања, болести или чешање.

 • 2.
  Rovus Nano UV Vac
  HEPA H13 филтер за заробување на нано честички

  HEPA H13 филтерот ги заробува дури и најситните нано честички со дури до 99,95% ефикасност, правејќи го воздухот, кој се испушта од правосмукалката, чист, безбеден и без иритации. Филтерот е зајакнат со специјален антибактериски третман кој ги уништува бактериите при контакт и спречува ширење на непријатни мириси.

  *Ефикасноста на филтерот зависи од неговото користење. За правилно користење, следете го упатството за користење.

 • 3.
  Rovus Nano UV Vac
  Циклолнска технологија за моќно всмукување

  Користи циклонска технологија со дизајн без ќеса за неверојатно одвојување на нечистотија, што резултира со поздрава средина со помалку иритации.

Три начини до почист, побезбеден дом

Оваа лесна и компактна правосмукалка е специјално дизајнирана за да ви овозможи поголема моќ и да го направи чистењето полесно, побрзо и поефикасно, со три одлични технологии.

 • Rovus Nano UV Vac

  Ги отстранува иритациите

  Бубачките во креветот се инсекти кои се хранат со човечка крв, особено во ноќта. Нивните каснувања можат да предизвикат многу здравствени последици како осип на кожата, психолошки ефекти и алергиски симптони. Со редовно користење на Rovus Nano UV Правосмукалката значително ќе ги намалите шансите тие да ве каснат.

 • Rovus Nano UV Vac

  Хигиена

  UV сијалицата помага во дезинфекција на целиот тапациран мебел во домот. Со ротирачката функција овозможува длабинско чистење. Чистењето со овој апарат ќе ви обезбеди поздрава средина за целото семејство благодарение на елиминрањето на најмалите вируси и бактерии со UV сијалицата.

 • Rovus Nano UV Vac

  Помалку симптоми на алергија

  Доколку страдате од алергии или астма, чистењето со Rovus UV Правосмукалката ќе му годи на вашето здравје. Редовната употреба на овој производ ќе ги намали симптомите на алергија.

 • Rovus Nano UV Vac

  Ги отстранува штетните нано честички

  Rovus Nano UV Правомускалката е опремена со моќен HEPA H13 филтер кој ќе ги отстрани и најситните штетни суштества од теписите, завесите и со тоа ќе ги намали симптомите на алергија или астма.

Повеќенаменска, економична и еколошка

 • Rovus Nano UV Vac
  Додатоци за поголема употреба низ домот

  Рачната правосмукалка има и два дополнителни додатоци за поголема моќ за чистење каде и да ви треба.

 • Rovus Nano UV Vac
  Штеди пари

  Циклонската технологија со дизајн без ќеса не е само практичен и лесен за користење, туку и го продолжува траењето на апаратот, но, и го штети вашиот паричник бидејќи нема потреба од купување на дополнителни ќеси.

 • Rovus Nano UV Vac
  Еколошка

  Нема потреба да користите средства за чистење на текстил бидејќи тие се штетни на околината и не мирисаат пријатно. Чистете го филтерот само со вода.

Стилски дизајн без ќеса

 • Rovus Nano UV Vac
  Сад за прашина без ќеса

  Срцето на системот е проѕирен сад за прашина без ќеса кој ви овозможува да видите што всмукувате, давајќи ви поголема контрола на процесот.

 • Rovus Nano UV Vac
  2 различни брзини

  Рачната правосмукалка може да работи на две различни брзини за различни задачи.

 • Rovus Nano UV Vac
  Моќ на всмукување 7-19 kPa

  Има всмукувачка моќ од 7 до 10 kPa – доволно да се справи со најголемите нереди на најделикатните површини.

Нова димензија во чистењето

 

Дополнителни информации

Сетот вклучува:

 • Главна единица
 • Основа
 • Додаток за всмукување (1x)
 • Тесен додаток
 • Четка
 • Работи на струја со кабел
Rovus Nano UV Vac

Сет додатоци:

 • 2x HEPA H13 филтри
 • 1x UV цевка со UV сијалица

Погледнете го сетот додатоци тука

Rovus Nano UV Vac

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star