Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Sleep Sensation Сет јорган и перница 140x200см.

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-50%

Јорганот е мек, лесен и може да се користи во текот на целата година. Класичната перница е соодветна за сите, без оглед на начинот на кој спиете. Се пере на 60°C. Единечниот сет вклучува јорган 140х200 см и перница 50х70 см а двојниот сет вклучува јорган 200х200 см и 2 перници.

Sleep Sensation Сет јорган и перница 140x200см.

Од Редовна цена: 3.380,00 ден. До


Специјална цена: 1.690,00 ден. До

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Јорганот е мек, лесен и може да се користи во текот на целата година. Класичната перница е соодветна за сите, без оглед на начинот на кој спиете. Се пере на 60°C. Единечниот сет вклучува јорган 140х200 см и перница 50х70 см а двојниот сет вклучува јорган 200х200 см и 2 перници.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Спијте удобно благодарение на Wellsleep® микровлакна

Мек, лесен и удобен јорган исполнет со Wellsleep® микровлакна кои овозможуваат одлична терморегулација, односно минимално впивање на влага, со што го прави одличен за оние кои прекумерно се потат додека спијат. Овој сет е совршена замена за јорганите и перници поленти со перја. Иновативните материјали и можноста за машинско перење на 60°C, го прават овој сет идеален за оние кои страдаат од астма и алергии.

Полнењето со иновативните Wellsleep® микровлакна обезбедува дополнителен волумен и дава чувство на извонредна мекост.

 • Идеално опкружување за мирен и здрав сон
 • Обезбедуваат совршена удобност

Специјална перница со две лица, за мирен сон или за блага масажа

Перницата Sleep Sensation е дизајнирана така што овозможува две функции. Едната страна е проткаена со 3D коцкички кои даваат чувство на блага масажа додека другата страна се состои од мазна површина која овозможува нежно и смирувачко чувство додека спиете. Во двата случаи имате освежувачко и чисто опкружување за добар сон.

Лесен и удобен јорган за сите 4 годишни времиња

Dormeo Sleep Sensation јорганот се состои од мека ткаенина која е проткаена со квадратчиња за максимална мекост и притоа совршено да одговара со перницата. Со оглед дека Wellsleep® микровлакната го прават Sleep Sensation сетот лесен и удобен, се препорачува на лица кои прекумерно се потат додека спијат. Во споредба со памукот, впиваат и до 50% повеќе влага.

Овие микровлакна се исклучиво лесни и даваат чувство како да спиете на облаци.

Wellsleep микровлакна за совршен сон

 • Нежни како свила
 • Цврсти како полиестер
 • Природно затоплуваат како волна
 • Впиваат повеќе од памук
 • Може да се пере на 60°C

Dormeo Sleep Sensation сетот е наменет за:

 • Лица кои прекумерно се потат
 • Лица кои страдаат од астма и алергии
 • Оние кои сакаат мирен и удобен сон
 • Лица кои сакаат мек и удобен јорган и перница

Перницата ви овозможува потпора на вратот и грбот додека спиете. Совршен е засите положби на спиење: на стомак, на грб или на страна.

Овој сет е вистински избор за сите оние кои сакаат перници со класичен облик и меки и удобни јоргани. Извонредно пријатни и удобни и ви овозможуваат да се опуштите и да спиете како бебе.

Димензии:

 • Единечен - 1 x перница 50x70 см. и јорган 140x200 см.
Технички карактеристики
Димензија 140x200
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака предна страна 100% полиестер (softdream микровлакна), 80 gsm; долна страна со 100% полиестер, 400 gsm;
Полнење 100% полиестер (Wellsleep® микровлакна), 750 gsm
Се пере во машина 60°C
Сезона цела година

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Katinas

www.dormeo.lt

14.4.2018

Sleep sensation
Anklodė puiki pagalvės geros.Šituo komplektu esu patenkinta.

1 производ(и)