Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Sleep sensation јорганот е мек, лесен и соодветен за сите годишни времиња. Се пере на 60°C. Достапен е во 2 димензии: 140х200 см и 200х200 см.

Sleep Sensation Јорган
Од 2.990,00 ден. До
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Sleep sensation јорганот е мек, лесен и соодветен за сите годишни времиња. Се пере на 60°C. Достапен е во 2 димензии: 140х200 см и 200х200 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Спијте удобно благодарение на Wellsleep® микровлакна

Мек, лесен и удобен јорган исполнет со Wellsleep® микровлакна кои овозможуваат одлична терморегулација, односно минимално впивање на влага, со што го прави одличен за оние кои прекумерно се потат додека спијат. Овој сет е совршена замена за јорганите и перници поленти со пердуви. Иновативните материјали и можноста за машинско перење на 60°C, го прават овој сет идеален за оние кои страдаат од астма и алергии.

Полнењето со иновативните Wellsleep® микровлакна обезбедува дополнителен волумен и дава чувство на извонредна мекост.

Природно бели влакна – сетот е со природно бела боја, што значи дека во процесот на производство не се користени дополнителни третмани како што се боење со вештачки бои или белење. Па така, процесот на производство е целосно еколошки.

Лесен и удобен јорган за сите 4 годишни времиња

Dormeo Sleep Sensation јорганот се состои од мека ткаенина која е проткаена со квадратчиња за максимална мекост и притоа совршено да одговара со перницата. Со оглед дека Wellsleep® микровлакната го прават Sleep Sensation јорганот лесен и удобен, се препорачува на лица кои прекумерно се потат додека спијат. Во споредба со памукот, впиваат и до 50% повеќе влага.

Овие микровлакна се исклучиво лесни и даваат чувство како да спиете на облаци.

Материјал: 

Проткаен материјал: 100% полиестер (Wellsleep® микровлакна), природна бела боја; полнење: 100% полиестер

Wellsleep микровлакна за совршен сон

 • Нежни како свила
 • Цврсти како полиестер
 • Природно затоплуваат како волна
 • Впиваат повеќе од памук
 • Може да се пере на 60°C

Dormeo Sleep Sensation јорганот е наменет за:

 • Лица кои прекумерно се потат
 • Лица кои страдаат од астма и алергии
 • Оние кои сакаат мирен и удобен сон
 • Лица кои сакаат мек и удобен јорган

Димензии:

 • Единечен 140x200 см.
 • Двоен 200x200 см.
Технички карактеристики
Димензија 140x200; 200x200
Дополнителни карактеристики Проткаен материјал: 100% полиестер (Wellsleep® микровлакна), природна бела боја;
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Полнење 100% полиестер, 350 gsm
Се пере во машина 60°C
Сезона цела година

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star