0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Dr. Levine's Магнетен појас за колено

Photo
Video
-42%

Практичниот Wellneo Levine's  појас за коленото е поддршка за коленото кој има гума и магнет кои се стратешки поставени под чашката од коленото и тоа е посебно направено за да го намали неудобното чуствство во него. Ја подобрува флексибилноста на зглобовите и дава максимална поддршка. Тој е направен од висококвалитетни материјали и се затегнува лесно со Velcro® ременот.

Dr. Levine's Магнетен појас за колено

Редовна цена: 1.190,00 ден.


Специјална цена: 690,00 ден.

Производот пристигнува наскоро. Доставата се очекува во месец: мај 2021
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Практичниот Wellneo Levine's  појас за коленото е поддршка за коленото кој има гума и магнет кои се стратешки поставени под чашката од коленото и тоа е посебно направено за да го намали неудобното чуствство во него. Ја подобрува флексибилноста на зглобовите и дава максимална поддршка. Тој е направен од висококвалитетни материјали и се затегнува лесно со Velcro® ременот.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Магнетниот појас за колено на Др. Левин:

  • направен е од мек и квалитетен материјал;
  • се приспособува на сечиј обем;
  • може дискретно да се носи под облеката.

Како дејствува?

  • Кога ќе го наместите околу коленото, појасот ја потпира чашката на коленото и го елиминира притисокот во зглобот (токму затоа е посебно погоден кај воспаленија на зглобовите).
  • Магнетните бранови продираат длабоко во коленото и му ја враќаат подвижноста.
  • Магнетните делови треба да се носат кога се движите, седите или работите (пред спиење треба да се извадат). Не се препорачуваат за лица што имаат вградени апарати на срце (пејсмејкер и слични апарати).

 

Како дејствува?

  • Кога ќе го наместите околу коленото, појасот ја потпира чашката на коленото и го елиминира притисокот во зглобот (токму затоа е посебно погоден кај воспаленија на зглобовите).
  • Магнетните бранови продираат длабоко во коленото и му ја враќаат подвижноста.

Магнетните делови треба да се носат кога се движите, седите или работите (пред спиење треба да се извадат). Не се препорачуваат за лица што имаат вградени апарати на срце (пејсмејкер и слични апарати).

Рецензии од купувачи (0 Reviews)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star