0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video

Популарни поради нивната удобност, Walkmaxx Fit Патиките ви нудат стабилност и топлина за време на свежите пролетни денови. Со познатиот заоблен ѓон, влошка од мемори пена и пета со ЕВА перниче што го имаат најнапредните атлетски патики, овие патики ќе ви помогнат да водите поактивен животен стил. Достапни во големина од 36 до 46 во црна и сива боја.

Walkmaxx Fit Signature Патики
2.490,00 ден.
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Популарни поради нивната удобност, Walkmaxx Fit Патиките ви нудат стабилност и топлина за време на свежите пролетни денови. Со познатиот заоблен ѓон, влошка од мемори пена и пета со ЕВА перниче што го имаат најнапредните атлетски патики, овие патики ќе ви помогнат да водите поактивен животен стил. Достапни во големина од 36 до 46 во црна и сива боја.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Секојдневна удобност без компромиси

Удобност во секој чекор со новите Walkmaxx Fit Патики. Нивниот уникатен дизајн овозможува тежината на телото да биде рамномерно распределела. Исто така, го подобруваат ставот, го намалуваат притисокот на зглобовите и можат да помогнат во намалување на проблемите како отекувања и болки во нозете. 

Walkmaxx Fit Shoes Signature

Нови и подобрени Fit патики

Fit Патиките се едни од најпопуларните обувки помеѓу нашите купувачи, благодарение на нивните уникатни карактеристики, тие дишат и можат да се носат во најразновидни прилики, лесни се и удобни и нудат правилно позиционирање на стапалата.
Прочитајте повеќе за предностите на Fit линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност.

 • Подеднакво распределување на телесната тежина

  Рамномерното распределување на телесната тежина може да го подобри држењето на телото, додека истовремено го намалува притисокот на зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удобноста на босите чекори.

 • лесни

  Лесен чекор кој би обезбедува да останете активни подолг временски период.

Поминете преку сликата за предностите.

Најдобриот придружник за активен животен стил

Нема повеќе уморни, потечени стапала кои ве спречуваат да уживате во секојдневните активности. Широкиот ѓон на Walkmaxx Fit Патиките не само што ќе ви обезбедат удобност додека одите, туку и ќе ви овозможат совршена стабилност на сите површини. Тие се стилски, совршен додадок за секој аутфит, без разлика дали е елегантен, опуштен или спортски. Овие патики ќе ви помогнат да водите поздрав животен стил и да останете активни низ годините!

 • Walkmaxx Fit Shoes Signature

  Градски авантури

 • Walkmaxx Fit Shoes Signature

  Опуштен изглед

 • Walkmaxx Fit Shoes Signature

  Спортски активности

Магијата позади удобноста

Еве во што е тајната - Walkmaxx обувките имаат закосен ѓон кај петите и кај прстите. Овој тип на ѓон го намалува притисокот на стапалата на неколку начини. Заоблениот ѓон ги тера стапалата постојано да движат напред, олеснувајќи го природното движење од петата кон прстите. Дополнително, ЕВА со гумениот ѓон ја подобрува апсорпцијата на удари, па така, можете да останете активни подолго време без да имате болни стапала.

Walkmaxx Fit Shoes Signature

Откријте ја радоста заедно

Без разлика на вашата возраст или физичка активност,  Walkmaxx Fit Патиките го прават секој чекор здрав и пријатен. Со нивниот дизајн кој е фокусиран на максимална удобност, тие се подготвени за секојдневно носење, без разлика на вашиот пол.

Walkmaxx Fit Shoes Signature

Што ги прави Walkmaxx Fit Патиките посебни:

 • Материјали кои се растегаат и дишат
 • Заоблен ѓон кој помага во зголемување на мускулната активност
 • Топли материјали кои нудат поголема удобност за време на студените денови
 • Влошка од мемори пена за мек чекор и зголемено чувство на удобност
 

 Димензија 

 Должина на стапало 

(см)

Fit Патики  36 23,6
37 24,2
38 24,8
39 25,5
40 26,2
41 26,9
42 27,5
43 28,1
44 28,8
45 29,5
46 30,2
 

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Вокмакс линија Fit
Достапни бои signature black, signature grey, signature mint, signature white
Достапни големини 36-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон EVA with rubber
Материјал: Влошка fabric with EVA
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) PU/fabric

Рецензии од купувачи (0 Reviews)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star