КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
Outlet

Популарни поради нивната удобност, Walkmaxx Fit Патиките ви нудат стабилност и топлина за време на свежите пролетни денови. Со познатиот заоблен ѓон, влошка од мемори пена и пета со ЕВА перниче што го имаат најнапредните атлетски патики, овие патики ќе ви помогнат да водите поактивен животен стил. Достапни во големина од 36 до 46 во црна и сива боја.

Walkmaxx Fit Signature Патики
2.490,00 ден.
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Популарни поради нивната удобност, Walkmaxx Fit Патиките ви нудат стабилност и топлина за време на свежите пролетни денови. Со познатиот заоблен ѓон, влошка од мемори пена и пета со ЕВА перниче што го имаат најнапредните атлетски патики, овие патики ќе ви помогнат да водите поактивен животен стил. Достапни во големина од 36 до 46 во црна и сива боја.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Без компромиси

Никогаш нема да мора да изберете помеѓу модерно и удобно. Со Fit Signature патиките го имате сето тоа. Вашата дневна рутина ќе биде надополнета со влошка од мемори пена, што ќе го омекне секој чекор, независно дали е тоа вечерно излегување во град или само мирна вечерна прошетка низ градскиот парк. Секако ќе изгледате прекрасно и ќе се чувствувате одлично, од утро до зори.

Walkmaxx Fit Shoes Signature

Најдоброто од Вас, за цела сезона - насекаде

Лесни, но отпорни на времето. Fit Signature патиките ја претставуваат удобноста и вашиот став кон патот по кој чекорите. Најдобар моден партнер што некогаш ќе го имате. Никогаш нема да ве изневерат и секогаш ќе ве одржуваат безбедни и здрави и елегантни, каде и да ве однесе животот.

Walkmaxx Fit Shoes Signature

Откријте ја радоста на движењето

Изгледајќи одлично од глава до пети, ќе ја почувствувате слободата на движење што ја дава заоблениот ѓон. Ослободете се од стресот со зајакнување на перформансите на вашето тело и вратете ја рамнотежата во вашето тело и живот. Ќе ја почувствувате леснотијата на ева ѓонот и пространоста на патиките како никогаш порано. Внесете самодоверба во секој чекор од вашиот магичен живот.

 • Walkmaxx Fit Shoes Signature

  Заоблен ѓон

  го активира вашето тело и ги зголемува вашите дневни перформанси. Внесува вистинска доверба во вашиот чекор со совршена стабилност на секој терен.

 • Walkmaxx Fit Shoes Signature

  Обликувана ева влошка

  средната влошка ви овозможува дополнителна мекост и флексибилност. Почувствувајте како моќната шок апсорпција на влошката ви дава бестежинска состојба.

 • Walkmaxx Fit Shoes Signature

  Горни материјали

  горните материјали успешно ја балансираат температурта за ваша целосна удобност. Тие се прилагодуваат по ваш вкус и ви даваат слобода на движење.

Дополнителни информации

Како да го измерите вашето стапало

Најдете ја совршената величина за вашите Walkmaxx обувки. Вистински обувки и нивното совршено прилегање е основа за здрави стапала и правилен од. Ако не сте сигурни за точната величина и ширина на вашите следни Walkmaxx обувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ги најдете вистинските.

Сè што ви е потребно се два листа (А4), пенкало и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Исцртајте го вашето стапало

  Поставете го листот хартија на земја. Исправете се и застанете врз листот со вашите пети кон ѕид. Важно е да носите чорапи кои ќе ги носите со обувките. Потрудете се да застанете со цела тежина на стапалото, за поточни мерки. Доколку не можете само, побарајте помош при исцртување на стапалата. При тоа е важно, моливот или пенкалото да ги држите под агол од 90 степени во однос на хартијата.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете ја должината и ширината

  1. Мерете од задниот/централниот дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете го најширокиот дел од вашето стапало.

  Можете да измерите неколу пати, за попрецизни мерки.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  На графиконот ќе ја најдете измерената величина на стапалото. Потоа, во следната колона ќе ја најдете величината која ви одговара. Во последната колона, ќе најдете мерки за ширина на стапалото, за да утврдите која ширина на обувки ви треба.

  Забелешка: Кај должината, ако сте помеѓу две величини, секогаш изберете ја поголемата. За ширината на стапалото, секогаш изберте ја онаа која е најблиску до вашата мерка.

Мерки за Fit Signature патики

Величина

Должина на стапало

(cm)

Ширина на стапало

(cm)

37 24,2 7,9
38 24,9 8,1
39 25,6 8,4
40 26,2 8,6
41 26,9 8,8
42 27,6 9,0
43 28,2 9,2
44 28,9 9,5
45 29,6 9,7
46 30,2 9,9
Технички карактеристики
Вокмакс линија Fit
Достапни бои signature black, signature grey, signature mint, signature white
Достапни големини 36-46
Материјал: Ѓон EVA with rubber
Материјал: Влошка fabric with EVA
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) PU/fabric

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star