Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-84%

Направете секојдневното стилизирање да биде лесно со класичните, но спортски Black Fit патики, без врвки, кои го имаат заоблениот ѓон и растеглив горен материјал за пофлексибилна ширина. Тие имаат пошироки и постабилни ѓонови – соодветни дури и за најшироките стапала. Достапни се во величини од 36-46 и во црна боја.

Walkmaxx Black Fit Патики

Редовна цена: 3.490,00 ден.


Специјална цена: 549,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Направете секојдневното стилизирање да биде лесно со класичните, но спортски Black Fit патики, без врвки, кои го имаат заоблениот ѓон и растеглив горен материјал за пофлексибилна ширина. Тие имаат пошироки и постабилни ѓонови – соодветни дури и за најшироките стапала. Достапни се во величини од 36-46 и во црна боја.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Со традиционален и напреден дизајн

Подобрената верзија на новите Black fit 3.0. има многу придобивки:

 • растеглив горен дел,
 • класичен, но спортски дизајн
 • систем за едноставно облекување
 • поширок ѓон.

Предности на Walkmaxx

Walkmaxx Black Fit 3.0

Нови и подобрени Black Fit обувки

Black fit 3.0 обувките се едни од најпопуларните производи благодарение на нивните неверојатни карактеристики: тие дишат, долготрајни се, лесни и удобни, обезбедуваат правилно позиционирање на стапалото и имаат зајакнат дел под петата.

Прочитајте повеќе за придобивките

Предности на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Ја зголемува мускулната активација.

 • Еднакво распоредување на телесната тежина

  Рамномерното распоредување на тежината ги намалува болките во зглобовите.

 • Чувство како да чекорите боси

  Ваквото чувство ви овозможува да се чувствувате поздраво со секој чекор.

 • Лесни

  Исклучително лесни со што секој чекор дава чувство на лебдење

Поминете прекуTap on сликата за детали.

Обувки кои се прилагодуваат на формата на вашето стапало

Новите Black Fit 3.0 се адаптираат на вашето стапало, давајќи ви неверојатна удобност.

Walkmaxx Black Fit 3.0

Поширок ѓон за поголема стабилност

WalkMaxx обувките се дизајнирани за да го подобрат начинот на кој вие чекорите - па така колку подолго и почесто чекорите, толку подобро ќе се чувствувате.

Walkmaxx Black Fit 3.0

Обезбедуваат подобро држење на телото и помалку болку во грбот.

WalkMaxx обувките нудат соодветна поставеност на стапалото и цврсто ќе го држат вашиот зглоб, а ѓонот ќе ви помогне правилно да ги виткате стапалата за поприродно и поздраво чекорење.

Walkmaxx Black Fit 3.0

Комбинација од спортски и класичен изглед

Покрај спортски патики, Walkmaxx Black Fit 3.0 можат да се користат и за класичен фит изглед. Доаѓаат во класична црна боја со што одговараат на секоја модна комбинација.

Walkmaxx Black Fit 3.0

Обувки кои одговараат на секоја форма на стапалото

Новите Walkmaxx Black Fit 3.0 патики се изработени растеглив материјал во горниот дел, со што може лесно да се адаптира на секој вид на стапала.

 • Walkmaxx Black Fit 3.0
 • Walkmaxx Black Fit 3.0
 • Walkmaxx Black Fit 3.0
 • Walkmaxx Black Fit 3.0
 

Големина

Должина на стапалото

(см.)

Black Fit 3.0 36 23,8
37 24,5
38 25,1
39 25,8
40 26,5
41 27,1
42 27,8
43 28,5
44 29,1
45 29,8
46 30,5
 

Како да го измерите вашето стапало

Технички карактеристики
Вокмакс линија Fit
Достапни бои црна
Достапни големини 36-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон PU, гумен термопластичен еластомер
Материјал: Влошка Други материјали, ЕВА гума, картон, полиуретан (ПУ)
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) еластична врвка, ликра, превртена кожа ПУ

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома