Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Walkmaxx Comfort Есенски балетанки 3.0

Photo
Video
-64%

Новите Walkmaxx Comfort есенските балетанки имаат модерен дизајн и се неверојатно женствени. Тие се соодветни за сите пригоди. Овие балетанки се специфични поради:

 • горниот материјал е соодветен за есента,
 • машната се вади, поради што можете да ги носите на секое место во секоја пригода,
 • влошката е со мемори пена,
 • заоблениот ѓон го спречува заморот во стапалата.
Walkmaxx Comfort Есенски балетанки 3.0

Редовна цена: 3.580,00 ден.


Специјална цена: 1.290,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
Stock: 3
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Новите Walkmaxx Comfort есенските балетанки имаат модерен дизајн и се неверојатно женствени. Тие се соодветни за сите пригоди. Овие балетанки се специфични поради:

 • горниот материјал е соодветен за есента,
 • машната се вади, поради што можете да ги носите на секое место во секоја пригода,
 • влошката е со мемори пена,
 • заоблениот ѓон го спречува заморот во стапалата.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Модерен изглед комбиниран со удобност

Новите Walkmaxx Comfort есенски балетанки се спој од модерен изглед и удобен дизајн. Тие се:

 • модерни и уникатни; машната им се вади па се соодветни за секоја пригода. Со еден пар добивате 2 компетно различни изгледи.  
 • неверојатно меки, благодарение на влошката со мемори пена,
 • во модерни бои. Одберете помеѓу црвената, сината, сивата и црната,
 • стабилни и ви даваат одлична поддршка.

 

Правилно и елегантно држење на телото

Специјалниот заоблен ѓон на овие балетанки овозможува правилно природно држење на телото. ЕВА пената има нелизгачка функција и ви дава поддршка и стабилност. 

Лесен и безгрижен чекор

Walkmaxx Comfort балетанките обезбедуваат и порамномерна дистрибуција на телесната тежина затоа што заоблениот ѓон ви нуди ослободување на точките на притисок на стапалата со што исчезнува притисокот на колената и зглобовите. Дополнително, заоблениот ѓон им дава поддршка на вашите стапала и го спречува чувството на замор и отоците на стапалата, овозможувајќи ви да останете активни подолг временски период.  

Предности на Walkmaxx Comfort есенските балетанки

 • Заоблен ѓон

   

 • Подеднаква дистрибуција на телесната тежина

   

 • Чувство како да чекорите боси 

   

 • Лесни

   

 • Ѓон од мемори пена

   

 • Едноставно вклопување на секое стапало

 

Повеќенаменски модерен модел за секој ден

Walkmaxx Comfort есенските балетанки се уникатен модел соодветен за сите комбинации и сите пригоди. Достапни се во црвена, сина, црна и сива боја.  

 • Модерно црвена

 • Модерно сива

 • Елегантно црна

 • Сина

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои морнарско сина, сива, црвена, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон PU, гумен термопластичен еластомер
Материјал: Влошка мемори пена, Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star