Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Walkmaxx Comfort Елегантни Балетанки

Photo
Video
-30%

Што и е потребно на секоја дама за да се чувствува и да изгледа елегантно?

Walkmaxx Comfort Елегантните балетанки претставуваат чекор понапред во женската мода и елеганција на обувки. Во комбинација со традиционалните предности на револуционерниот Walkmaxx заоблен ѓон и беспрекорната елеганција на балетанките, овие обувки мора да ги има секоја модерна жена, без разлика на староста и модниот тренд. Одлични за опуштени пригоди или пак за свечени или бизнис вечери, Walkmaxx Comfort Елегантните балетанки 3.0 ќе ја подигнат вашата самодоверба со секој направен чекор.

Walkmaxx Comfort Елегантни Балетанки

Од Редовна цена: 2.990,00 ден. До


Специјална цена: 2.093,00 ден. До

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
За да го дознате времено на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Што и е потребно на секоја дама за да се чувствува и да изгледа елегантно?

Walkmaxx Comfort Елегантните балетанки претставуваат чекор понапред во женската мода и елеганција на обувки. Во комбинација со традиционалните предности на револуционерниот Walkmaxx заоблен ѓон и беспрекорната елеганција на балетанките, овие обувки мора да ги има секоја модерна жена, без разлика на староста и модниот тренд. Одлични за опуштени пригоди или пак за свечени или бизнис вечери, Walkmaxx Comfort Елегантните балетанки 3.0 ќе ја подигнат вашата самодоверба со секој направен чекор.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Елегантен изглед и удобност за вашите стапала

Ви ги претставуваме новите елегантни балетанки од Walkmaxx.

 • Сјајната ПУ вештачка кожа која е еластична, ги прави балетанките неверојатно удобни.
 • Влошката од мемори пена обезбедува амортизација на притисокот.
 • Заоблениот ѓон делува на точките на притисок на стапалата, па така значително го намалува притисокот во колената и зглобовите.
 • Долготрајниот гумен ѓон ве штити од лизгање.

Погледнете ги придобивките од заоблениот ѓон

Удобност за стапалата

Кога имате болки во стапалата тогаш ве боли и останатиот дел од телото. Носењето на удобните Walkmaxx обувки со заоблен ѓон ќе им ја даде на вашите стапала поддршката која им е потребна во текот на целиот ден. 

Прочитајте повеќе за придобивките од Comfort линијата

Погледнете ги бенефитите од заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност.

 • Подеднаква дистрибуција на телесната тежина

  Еднаквата дистрибуција на телесната тежина може да го подобри држењето на телото намалувајќи го притисокот од зглобовите.  

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удобноста на босите чекори.

 • Лесни

  Лесен чекор кој ви обезбедува да останете активни подолг временски период.

 • Флексибилни

  Дизајнирани за без проблем да се прилагодат на вашето стапало.

 • Влошка од мемори пена

  Влошката од мемори пена ви дава поголема удобност и дополнителна топлина во текот на постудените денови.

Модерни обувки за секоја пригода

Внимателно одбраните материјали и дискретните, модерни бои ќе ве издвојат од околината.

Елегантната компонента ги прави овие балетанки соодветни за на работа како и за приватни пригоди, како што е посетата на театар, годишнината, средба со пријателите, итн.

Препораки:

Walkmaxx Comfort елегантните балетанки особено ги препорачуваме за:

 • оние кои поминуваат подолг временски период на нозе и сакаат да се ослобдат од болките и отоците на стапалата
 • сите оние кои купуваат само удобни обувки
 • сите оние кои сакаат да се чувствуваат како да чекорат боси
 • сите старосни групи
 • сите облици на стапала
 • оние кои бараат обувки кои го подобруваат држењето на телото и ги зајакнуваат мускулите
Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои silver, златна, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер
Материјал: Влошка мемори пена, полиуретан (ПУ)
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) еластин, перфорирана ПУ

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star