0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
Вашите стапала ќе ја цената надградената удобност со новите Walkmaxx Comfort Stripe Балетанки, изработени од внимателно избрани материјали. Нивниот заоблен и поширок ѓон овозможува одлична поддршка и флексибилност, спречува потекување и болки во нозете по долг ден поминат во стоење. Достапни броеви: 36 - 42 и 4 бои: црна, беж, црвена и морнарско сина.

 

Walkmaxx Comfort Stripe Балетанки
2.490,00 ден.
Stock: 3
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо
Вашите стапала ќе ја цената надградената удобност со новите Walkmaxx Comfort Stripe Балетанки, изработени од внимателно избрани материјали. Нивниот заоблен и поширок ѓон овозможува одлична поддршка и флексибилност, спречува потекување и болки во нозете по долг ден поминат во стоење. Достапни броеви: 36 - 42 и 4 бои: црна, беж, црвена и морнарско сина.

 

Дознајте повеќе
Детали за производот

Максимална удобност, каде и да ве понесат стапалата

Елегантниот и опуштен изглед на Walkmaxx Comfort Stripe Балетанките ги прави одличен избор за формални и опуштени настани. Искусете надградено чувство на удобност и зголемена самодоверба каде и да одите. Внимателно избраните материјали и суптилни бои ги прават овие обувки популарен избор за секоја возраст и сезона! Подготвени сте да го направите првиот чекор кон целосна добросостојба?

Walkmaxx Comfort Ballerinas Stripe

Удобност за стапалата и целокупна добросостојбаg

Кога ве болат стапалат, сè боли, но, не мора да биде така. Носењето на удобните обувки од Walkmaxx со иновативнот заоблен ѓон, ќе ви ја овозможи потребната поддршка во текот на денот.

Прочитајте повеќе за предностите на Comfort линијата

Погледнете ги предностите од заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон ја зголемува мускулната активација и прави да се чувствувате подобро и во подобра форма.

 • Рамномерно распределување на тежината

  Рамномерното распределување на тежината може да го подобри држењето на телото со олеснување на притисокот од зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Чувството како да одите боси обезбедува здрав и удобен чекор.

 • Лесни

  Лесниот чекор овозможува корисниците да останат активни и на нозе поголем период од времето

Застанете на сликата Допрете на за повеќе предности.

Неверојатен спој на елеганција и удобност

Вашата потрага по обувки кои се елегантни и удобни конечно ќе заврши. Новите Walkmaxx Comfort Stripe Балетанки обезбедуваат неверојатна удобност без жртвување на дизајнот.

Walkmaxx Comfort Ballerinas Stripe

Класичен изглед

Walkmaxx Comfort Ballerinas Stripe

Опуштен изглед

Најдобриот пријател на вашите стапала

Walkmaxx обувките се создадени поради важноста од здравјето на стапалата. Носењето на овие балетанки ви овозможува стапалата да ја добијат потребната поддршка во текот на денот, на работа или за време на омилените активности. Друга важна карактеристика на овие балетанки е паметниот заоблен ѓон кој ги активира мускулите и природно го подобрува држењето. Како резултат на ова, инстантно ќе имате подобра форма. Влошката од мемори пена е како цреша на шлагот, таа ќе ви овозможи секој направен чекор да биде здрав и удобен.

Walkmaxx Comfort Ballerinas Stripe
Walkmaxx Comfort Ballerinas Stripe
Walkmaxx Comfort Ballerinas Stripe

Што ги прави Walkmaxx Comfort Stripe Балетанките посебни:

 • Заоблен ѓон кој го олеснува движењето пета-прсти.
 • Намалување на точките на притисок и обезбедување чувство како да одите боси.
 • Меко перниче на петата кое го апсорбира шокот при одење.
 • Флексибилни материјали кои резултираат со удобни обувки.
 

Број

Должина на стапало

(см)

Comfort Stripe Балетанки 36 23,7
37 24,3
38 25,0
39 25,7
40 26,3
41 27,0
41 27,7
 

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои navy, беж, розева, црвена, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон ЕВА гума, термопластична гума
Материјал: Влошка мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) еластин, ликра, полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи (0 Reviews)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star