Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Walkmaxx Comfort Leisure Shoes Старки 4.0

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-79%

Дочекајте ја пролетта во весели и шарени Walkmaxx Comfort старки. Со познатите заоблени ѓонови и EVA гумата, тие носат не само радост во вашиот живот туку и удобност за вашите стапала. Без разлика на возраста и полот, овој нов производ во Walkmaxx портфолиото е нешто што морате да го имате оваа пролет. Достапни димензии од 36 до 46.

Walkmaxx Comfort Leisure Shoes Старки 4.0

Од Редовна цена: 2.990,00 ден. До


Специјална цена: 619,00 ден. До

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Дочекајте ја пролетта во весели и шарени Walkmaxx Comfort старки. Со познатите заоблени ѓонови и EVA гумата, тие носат не само радост во вашиот живот туку и удобност за вашите стапала. Без разлика на возраста и полот, овој нов производ во Walkmaxx портфолиото е нешто што морате да го имате оваа пролет. Достапни димензии од 36 до 46.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Истакнете се пред останатите

Новите Walkmaxx Comfort старки се достапни во модерен дизајн и во неколку бои со цел да ве исполнат со енергија и самодоверба со секој чекор кој ќе го направите. Исполнете ја вашата пролет со весели бои и уживајте во секој чекор со овие неверојатно удобни обувки:

 • Со впечатлив цветен дизајн
 • Заоблен ѓон за лесен чекор
 • EVA гума за дополнителна апсорпција на притисокот
Walkmaxx Comfort Leisure

Удобност на стапалата

Кога ве болат стапалата тогаш се друго ве боли – но тоа не мора да биде така. Носењето удобни Walkmaxx обувки со заоблен ѓон ќе им ја даде на вашите стапала потребната поддршка во текот на целиот ден.

Дознајте повеќе за предностите на Comfort линијата

Погледнете ги предноститре на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност.

 • Подеднаква дистрибуција на телесната тежина

  Еднаквата дистрибуција на телесната тежина може да го подобри држењето на телото намалувајќи го притисокот од зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удобноста на босите чекори.

 • Лесни

  Лесен чекор кој ви обезбедува да останете активни подолг временски период.

Поминете прекуTap on сликата за деталите.

Бидете модерни и чувствувајте се удобно

Носењето на удобните Walkmaxx обувки се гаранција дека вашите стапала ќе ја добијат поддршката која им е потребна во текот на денот. И без разлика на вашата возраст вие едноставно ќе ги засакате новите Walkmaxx Comfort старки. Тие се совршени за секојдневно носење, забави, концерти и фестивали бидејќи ги комбинираат удобноста на патиките со бенефитите од заоблениот ѓон.

Walkmaxx Comfort Leisure

За удобност која вашите стапала ја заслужуваат

Заоблениот ѓон на Walkmaxx ќе ги поддржи вашите стапала и ќе ви помогне да го одбегнете непријатното чувство на уморни и отечени стапала. Со овозможување на уште порамномерна распределба на тежината, заоблениот ѓон ви нуди олеснување кај точките под притисок врз стапалата и го намалува притисокот врз колената и зглобовите. Со дополнителната EVA пена за подобра апсорпција на притисокот, вие можете да бидете активни подолго.

 • Walkmaxx Comfort Leisure
 • Walkmaxx Comfort Leisure
 • Walkmaxx Comfort Leisure
 • Walkmaxx Comfort Leisure

За пролетните прошетки

Одете на забави, скари, средби по паркови или по градските кафулиња заедно со вашите пријатели. Walkmaxx Comfort старките се соодветни за секого, за секое место и за секоја возраст. Моделите кои се наменети за жени се достапни со убав цветен дизајн или сјајна портокалова боја и со величини од 36-42, додека морнарската сина боја е достапна со величините од 36-46 и се погодни и за мажи исто така.

Walkmaxx Comfort Leisure
 

Големина

Должина на стапалото

(см)

Walkmaxx Comfort Leisure shoes Старки 36 23,7
37 24,4
38 25,0
39 25,7
40 26,4
41 27,0
42 27,7
43 28,4
44 29,0
45 29,7
46 30,4
 

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Материјал: Ѓон rubber foxing, гума
Материјал: Влошка ЕВА гума
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) платно (памук)

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star