0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video

Изненадете се и искусете ја неспоредливата удобност на патиките со заоблен ѓон. Удобни, модерни и прекрасни за носење. Бидете опуштени, лесно и балансирано чекорете во денот. Дозволете им на стапалата да се справат со тежината на денот и да ви обезбедат самоуверен чекор кон вашата добросостојба. Зачекорете во совршено скроените обувки и најдете ја удобноста во магичните пастелни бои.

Walkmaxx Comfort Knit Патики
2.190,00 ден.
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Изненадете се и искусете ја неспоредливата удобност на патиките со заоблен ѓон. Удобни, модерни и прекрасни за носење. Бидете опуштени, лесно и балансирано чекорете во денот. Дозволете им на стапалата да се справат со тежината на денот и да ви обезбедат самоуверен чекор кон вашата добросостојба. Зачекорете во совршено скроените обувки и најдете ја удобноста во магичните пастелни бои.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Градот е нивната џунгла

Внимателно дизајнирани патики кои сигурно ќе го привлечат вниманието без разлика во каква комбинација ќе ги носите. Со нив лесно и софистицирано можете да го надградите вашиот стил од спортски во класичен.

Walkmaxx Comfort Sneaker Knit W

Нема да сакате да ги соблечете

Нивната удобност е од друга димензија. Дури и по долги часови носење на овие супер меки обувки, вие ќе се чувствувате опуштено. Бидејќи патиките се направени од материјали кои дишат, вие ќе ја чувствувате свежината на утрото, во текот на целиот ден.

Walkmaxx Comfort Sneaker Knit W

Слободата на движењето

Лесни... еве како ќе ги чувствувате. Заоблениот ѓон ги прави овие патики совршени. Почувствувајте ја леснотијата која ја нудат и уживајте во секој чекор кој ќе го направите.

Walkmaxx Comfort Sneaker Knit W

Повеќе бои

Достапни се во четири летни бои кои ќе ве инспирираат и ќе ве потсетат на пешачење покрај плажа со вашиот омилен сладолед.

Walkmaxx Comfort Sneaker Knit W

Удобност за стапалата за целокупна добросостојба

Кога стапалата ве болат, сè ве боли, но не мора да биде така. Носењето на удобни Walkmaxx обувки со иновативниот заоблен ѓон ќе ја овозможи потребната поддршка за стапалата која ви е потребна во текот на денот.

Прочитајте повеќе за предностите од Comfort линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон може да помогне во мускулната активација која ќе направи да се чувствуват подобро и во подобра форма.

 • Рамномерно распределување на тежината

  Рамномерното распределување на тежината може да го подобри држењето и да го олесни притисокот на зглобовите.

 • Чувствувате како да одите боси

  Чувството како да одите боси ќе ви обезбеди здрав и удобен чекор.

 • Лесни

  Ќе имате лесен чекор за да можете да бидете активни и подолго време да поминувате на нозе

Застанете наДопрете на сликата за повеќе предности.

Конструкција на обувките

 • Влошка: Перниче од мемори пена во патиките кое се обликува на стапалата и обезбедува безтежинско чувство.
 • Среден ѓон: Средниот дел на ѓонот е обликувана ЕВА пена која обезбедува дополнителна удобност и флексибилност со секој чекор.
 • Горен дел: Избран плетен материјал кој дише и ја балансира температурата за максимална удобност.
 • Пета: Со влошка за зголемена удобност.
 • Долен дел на ѓонот: Заоблен ѓон кој го активира балансот на телото и ви дава чувство на леснотија.
Walkmaxx Comfort Sneaker Knit W
 

Број

Должина на стапало

(см)

Comfort Knit Женски патики 36 23,7
37 24,4
38 25,1
39 25,7
40 26,4
41 27,1
41 27,7
 

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои dark blue, беж, бела, пурпурна, розева
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон TPR, ЕВА гума
Материјал: Влошка мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) knitted textile, suede leather imitation

Рецензии од купувачи (0 Reviews)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star