КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Walkmaxx Comfort Женски високи патики

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-84%

Ова е модерен модел за млади, во кој секоја жена ќе се издвои од толпата. Тој има влошка со мемори пена и патент на страната.

Walkmaxx Comfort Женски високи патики

Редовна цена: Од 2.990,00 ден. До


Специјална цена: Од 479,00 ден. До

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Ова е модерен модел за млади, во кој секоја жена ќе се издвои од толпата. Тој има влошка со мемори пена и патент на страната.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Идеален за есенските денови

Во текот на есента времето е постудено и повлажно и затоа Walkmaxx Comfort Wedge обувките се идеални за ова годишно време. Тие се направени од материјали соодветни за есен и имаат:

 • модерен змијски дизајн на горниот дел,
 • ѓон со заштита од лизгање,
 • влошка со мемори пена,
 • патент на страната
 • меко перниче под петата. 

Придобивки на заоблениот ѓон

Walkmaxx Comfort Wedge Shoes With Zipper 3.0 Walkmaxx Comfort Wedge Shoes With Zipper 3.0

Удобноста на стапалото влијае на комплетното здравје

Кога имате болки во стапалата се чувствувате како да ве боли целото тело. . Удобните Walkmaxx обувки со заоблен ѓон им ја нудат на вашите стапала поддршкаа која ви е потребна во текот на целиот ден.

Прочитајте повеќе за придобивките од Comfort линијата

Придобивки од заоблен ѓон

 • Заоблен ѓон

  Зголемена активација на мускулите.

 • Еднаква дистрибуција на телесната тежина

  Еднаква дистрибуција на телесната тежина која го подобрува држењето на телото и го ослободува притисокот од зглобовите.

 • Чувство како да чекорите боси.

 • Лесно чекорење

Hover overTap on image for benefit details.

Модерен и елегантен изглед на секоја жена

Walkmaxx Comfort Wedge обувките се соодветни за секоја пригода. Благодарение на мемори пената и заоблениот ѓон, овие обувки се многу удобни.  

 • Walkmaxx Comfort Wedge Shoes With Zipper 3.0

  Комбинација за на работа

 • Walkmaxx Comfort Wedge Shoes With Zipper 3.0

  За потоплите и сончеви есенски денови.

 • Walkmaxx Comfort Wedge Shoes With Zipper 3.0

  За ноќни излегувања

 • Walkmaxx Comfort Wedge Shoes With Zipper 3.0

  Идеални за постудени денови

 

Величина

Должина на стапалото

(см)

Comfort Wedge обувки со патент 3.0 36 23,9
37 24,6
38 25,3
39 25,9
40 26,6
41 27,2
42 27,8
 

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои сива, црвена, црна
Достапни големини 36-42
Материјал: Ѓон PU, гумен термопластичен еластомер
Материјал: Влошка мемори пена, Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) патент полиуретан, ПУ змиски дезен

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star