Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-88%
 • Модерен изглед без труд за секоја маж и жена - Сега со ѓон кој истовремено ве масира
 • Многу малку видови на чевли се толку класични како што се еспадрилите. За модерен и лежерен изглед, на фармерки или панталони, вие секогаш ќе изгледате одлично!
Walkmaxx Canvas Еспадрили

Редовна цена: 2.490,00 ден.


Специјална цена: 299,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
 • Модерен изглед без труд за секоја маж и жена - Сега со ѓон кој истовремено ве масира
 • Многу малку видови на чевли се толку класични како што се еспадрилите. За модерен и лежерен изглед, на фармерки или панталони, вие секогаш ќе изгледате одлично!
Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во удобноста и разладувачката масажа со модерни чевли!

 • Разновидни и класични
 • Се вклопуваат во секој тип на гардероба
 • Со специјалниот заоблен ѓон ќе се чувствувате како да чекорите боси
 • Ги активираат мускулите
 • Го намалуваат притисокот врз зглобовите
 • Со ѓон кој ве разладува и масира
 • За мажи и жени
 • Достапни во 4 модерни бои: морнарско сина, беж, црна и црвена

Специјална понуда со 50% ПОПУСТ!

Заоблен ѓон за поголема активност на мускулите, помал притисок врз зглобовите

Вокмакс еспадрилите за мажи и жени имаат заоблен ѓон кој ги активира мускулите на нозете и задникот.

Со овие еспадрили притисокот при одењето се префрла од зглобовите на мускулите, па затоа можете побрзо да слабеете и да го зајакнете телото, и истовремено да ја спречите појавата на целулит.

Генерални придобивки од Вокмакс чевлите

 • Го подобрувате држењето
 • Ви помагаат во намалување на притисокот
 • Ја стимулираат циркулацијата и ја спречуваат појавата на целулит

Модерен изглед без труд за секоја маж и жена - Сега со ѓон кој истовремено ве масира

Многу малку видови на чевли се толку класични како што се еспадрилите. За модерен и лежерен изглед, на фармерки или панталони, вие секогаш ќе изгледате одлично!

Канвас еспадрилите од Вокмакс се дизајнирани да го подобрат вашиот живот менувајќи го начинот на кој чекорите. Тие имаат заоблен ѓон со кој ќе се чувствувате како да чекорите боси. Овој начин на одење придонесува за намалување на притисокот од зглобовите и прави да се чувствувате и поудобно.

Почувствувајте ја нежната масажа и разладувањето додека чекорите - Идеални се за оние кои имаат проблем со потење на стапалата

Благодарение на неверојатната удобност на Вокмакс еспадрилите за мажи и жени, вие ќе ја чувствувате разладувачката масажа на стапалата. Оваа дополнителна удобност е благодарение на зелениот гел во ѓонот за масажа и разладувачки ефект. Можете да ги носите во секоја прилика, на работа, на прошетка или за извршување на секојдневните активности.

Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики со ѓон со зелен гел
Достапни бои беж, морнарско сина, црвена, црна
Достапни големини 36-45
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гума, ЕВА гума
Материјал: Влошка Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) еластин, платно (памук), полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома