0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Walkmaxx Fit Shoes Style Есенски патики

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Додадете свеж и стилски пристап на вашиот секојдневен изглед. Овие супер кул патики имаат модерни бои и флексибилна, мека и удобна влошка. Дизајнирани се да понудат премиум и беспрекорен изглед кои одговара совршено на вашата комбинација. Достапни броеви: 36-42.

Walkmaxx Fit Shoes Style Есенски патики
0,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Додадете свеж и стилски пристап на вашиот секојдневен изглед. Овие супер кул патики имаат модерни бои и флексибилна, мека и удобна влошка. Дизајнирани се да понудат премиум и беспрекорен изглед кои одговара совршено на вашата комбинација. Достапни броеви: 36-42.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Додадете свеж и стилски пристап на вашиот секојдневен изглед

Без разлика дали сте облечени за шетање или за вежбање, овој одличен пар обувки ќе ја направи цела разлика. Бидете забележани со Walkmaxx Fit Style Есенските обувки - дизајнирани за да одговараат на вашето здолниште, фустан, фармерки или панталони. Совршено балансирана комбинација на нежни бои кои за секунда ќе го обноват вашиот стил додека меката влошка со мемори пена и заоблениот ѓон ќе направат да се чувствувате како да одите на облаци. 

Модерен стил и дизајн

Чекор кон удобност, чекор со заоблен ѓон. Со Walkmaxx Fit зачекорете во удобност благодарение на заоблениот ѓон.

Прочитајте повеќе за предностите на Fit линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност.

 • Подеднакво распределување на телесната тежина

  Рамномерното распределување на телесната тежина може да го подобри држењето на телото, додека истовремено го намалува притисокот на зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удобноста на босите чекори.

 • Лесни

  Лесен чекор кој ви обезбедува да останете активни подолг временски период

Поминете преку сликата за предностите.

Совршена опуштена алтернатива без компромис на стилот

Овозможете им на стапалата удобност со Walkmaxx Fit Style Есенските обувки. Тие се сè што ви е потребно од добар пар обувки, прекрасно дизајнирани, тренди, модерни и соодветни за секоја возраст. Бидејќи зафатените дами поминуваат многу време во нивните обувките, ги дизајниравме овие патики за да бидат лесни, удобни и да дишат за да можете да го поминете денот без болни стапала или мускули.

WM Fit Shoes Style AW

Оригиналниот заоблен ѓон имитира одење боси

Walkmaxx Fit Style Есенските обувки го имаат познатиот заоблен ѓон, заштитниот знак на Walkmaxx кој има повеќе од 5 милиони корисници во светот. Заоблениот ѓон нуди поддршка на стапалата и спречува чувство на уморни стапала. Со рамномерното распределување на тежината, заоблениот ѓон нуди олеснување на точките на притисок на стапалата и го намалува притисокот на колената и зглобовите.

Рамномерното распределување на тежината ви обезбедува подобра шок апсорпција и помага во подобрување на држењето, со што ќе спречите проблеми во стапалата како отекување и болки. Додека движите со заоблен ѓон, ќе ги активирате мускулите и тие ќе станат цврсти и здрави.

WM Fit Shoes Style AW
 

Димензија 

Должина на стапалото

(см)

Fit Style Есенски обувки  36 23,6
37 24,2
38 24,8
39 25,5
40 26,2
41 26,9
42 27,5
43 28,1
44 28,8
45 29,5
46 30,2
 

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Вокмакс линија Fit
Достапни бои silver
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гума, ЕВА гума
Материјал: Влошка fabric, ЕВА гума
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) PU/fabric

Рецензии од купувачи (0 Reviews)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star