КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video
Outlet
 • Супериорна удобност со антибактериски третман
 • Секојдневни лесни обувки за летниот период.
 • Нов и подобрен дизајн/структура на заоблениот ѓон.
 • Нова лесна комбинација на материјали.
 • Антибактериска заштита против непријатни миризби.
Walkmaxx Pure Машки апостолки

Редовна цена: 2.190,00 ден.


Специјална цена: 690,00 ден.

Известете ме кога повторно ќе биде достапен!

Известете ме кога повторно ќе биде достапен!

Внесете ја вашата е-маил адреса и ние ќе ве известиме кога производот ќе биде повторно достапен.

* Задолжителни полиња

 • Внесете ја вашата е-маил адреса

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо
 • Супериорна удобност со антибактериски третман
 • Секојдневни лесни обувки за летниот период.
 • Нов и подобрен дизајн/структура на заоблениот ѓон.
 • Нова лесна комбинација на материјали.
 • Антибактериска заштита против непријатни миризби.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Ќе се чувствувате дека чекорите боси

Најдоброто чувство после чувството дека чекорите боси на песок е чекорењето во вашите нови Walkmaxx апостолки.

Ние се држиме до традицијата на Walkmaxx, па затоа и со овие апостолки ќе имате чувство дека чекорите боси... со дополнителните придобивки кои ќе го зголемат чувството на удобност.

Антибактериски третман кој ве штити од бактерии

Исто така новите Pure сандали имаат антибактериски третман кој ги штити вашите стапала од бактерии. Покрај тоа бактериите и потењето на стапалата предизвикуваат непријатни миризби, па затоа антибактерискиот третман е тука за да ви помогне.

Помал притисок за поздрави стапала

Walkmaxx обувките го намалуваат притисокот во стапалата. Рамномерно ја распределуваат тежината и го намалуваат притисокот, а вие имате чувство дека чекорите боси.

Бидејќи деловите со највисока точка на притисок се поврзани со сериозни проблеми, малиот притисок е многу важен за целосното здравје на стапалата.

Walkmaxx обувките се функционални и за разлика од другите чевли тие ги активираат мускулите и вие вежбате додека ги носите. Тие исто така ја подобруваат циркулацијата на крвта.

Голем притисок

Класичен рамен ѓон

Мал притисок

Walkmaxx заоблен ѓон

Подобрена функционалност со специјална комбинација од материјали

Новите апостолки за мажи се направени со подобра конструкција на ѓонот и нова комбинација од материјали за лесни, удобни и стабилни чевли.

 • Ѓонот е направен од ЕВА + ТРП гума за максимална флексибилност.
 • Влошката е анатомски дизајнирана за поголема стабилност и активација на телото.
 • Нелизгачко дно за поддршка на зглобовите и максимална безбедност и удобност за време на пешачењето.
 • Прилагодливи Велкро лепенки за лесно облекување и прилагодување на сандалите.

Имаат специјални карактеристики кои ќе ви помогнат да ги тонирате мускулите

Заоблениот ѓон е најнова иновација и решение кое ќе ви помогне природно да чекорите. Го поттикнува природното виткање на стапалото и рамномерно го распределува притисокот од зглобовите и го пренесува на мускулите со што се тие се поактивни, поставеноста на телото е подобрена, болката во грбот и зглобовите е намалена и циркулацијата е подобрена.

Заоблениот ѓон е направен од квалитетни материјали кои дополнително го апсорбираат притисокот од чекорењето, ја зголемуваат удобноста и долготрајноста.

Како функционира заоблениот ѓон

Заоблениот ѓон рамномерно ја распределува телесната тежина и притисокот на колената, петите и долниот дел од грбот, спречува болки и овозможува правилно движење и поставеност на телото. Вие ќе имате чувство дека чекорите боси, ќе чекорите правилно и ќе ја спречите појавата на деформитети.

 • 1 Се намалува болката во половината
 • 2 Ги тонира мускулите
 • 3 Го намалува стресот на колената
 • 4 Го намалува чувството на „тешки“ нозе
 • 5 Го намалува отокот на стапалата
1 2 3 4 5

Специјално дизајнирани за летниот период

Walkmaxx Pure апостолките се дизајнирани во модерен летен стил и многу лесно ќе ги комбинирате со вашата облека. Веднаш ќе започнете да пешачите. Вокмакс обувките се специјално дизајнирани да:

 • Го намалат притисокот на зглобовите.
 • Го подобрат држењето на телото.
 • Ви дадат максимална удобност!
 • Ги активираат мускулите во долниот дел на телото.

Заоблен ѓон и антибактериски третман за поздрави стапала.

 • Заоблениот ѓон ги активира мускулите и вие ќе се чувствувате подобро.

 • Рамномерно распределената телесна тежина ја подобрува поставеноста на телото така што ве ослободува од притисокот во зглобовите.

 • Чувство како да одите боси.

 • Тие се многу лесни па затоа оние кои ги носат ќе можат да бидат активни подолго време.

 • Антибактериски третман кој елиминира 99,9% од бактериите и со тоа создава свежа и удобна средина за вашите стапала.

 • Лесно се облекуваат.

Соодветни се за:

Новата линија на Walkmaxx - Pure има антибактериски третман кој ќе ја спречи појавата на бактерии и непријатни миризби. Покрај тоа, славниот ѓон на Вокмакс обувките нуди зголемена удобност и чувство дека одите боси. Посебно соодветна за лица кои имаат проблем со потењето на стапалата или лица кои долго време ги носат своите чевли.

Овие чевли се создадени за оние кои:

 • Сакаат да ја спречат појавата на бактерии и непријатни миризби.
 • Бараат отворени чевли низ кои циркулира воздух.
 • Квалитетни и долготрајни чевли.
 • Кои сакаат чевли кои нудат чувство дека чекорите боси.
Технички карактеристики
Вокмакс линија Pure
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 40-46
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер, ЕВА гума
Материјал: Влошка Други материјали
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) ПУ антилоп

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star