0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Wellneo Circulation Vital Plus Апарат

Photo
Video

 Дали би сакале да ги опуштите заморените мускули, да го намалите отокот и стресот? Wellneo Circulation Vital Plus е уред кој е неверојатно лесен за користење и за зголемување на циркулацијата во стапалата и нозете. Со комбинирање на напредна EMS (електромускулна стимулација) со вибрации, нежно ги активира нервните завршетоци во петите. Резултатот? Подобрена циркулација во нозете и повеќе енергија.

Wellneo Circulation Vital Plus Апарат
8.790,00 ден.
Не е на залиха во моментов. Ќе биде на залиха за најмалку 1 месец.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

 Дали би сакале да ги опуштите заморените мускули, да го намалите отокот и стресот? Wellneo Circulation Vital Plus е уред кој е неверојатно лесен за користење и за зголемување на циркулацијата во стапалата и нозете. Со комбинирање на напредна EMS (електромускулна стимулација) со вибрации, нежно ги активира нервните завршетоци во петите. Резултатот? Подобрена циркулација во нозете и повеќе енергија.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Иновација за болни нозе

Болните нозе и стапала може да бидат многу проблематични, особено за време на студените месеци. Еве го решението: Wellneo Circulation Vital Plus, неверојатен апарат за зголемување на циркулацијата. Постигнува фантастични резултати со комбинирање на EMS (електромускулна стимулација) со вибрации. Дали сакате да ги опуштите изморените мускули и да го намалите отокот на нозете? Користете го уредот за да уживате во предностите на вежбањето, додека удобно седите. 

Што го прави Wellneo Circulation Vital Plus производ кој мора да го имате:

  • Ја подобрува циркулацијата во долниот дел на нозете
  • Ги опушта мускулите и го намалува заморот
  • Има 99 нивоа на интензитет за ваша удобност
  • Има 4 гелни подлоги за повеќе употреба

Како функционира?

Wellneo Circulation Vital Plus ги освежува мускулите со 4 гелни подлог со електроди кои се ставаат на различни места на телото. Овој моќе уред нуди и масажа со електро терапија. Дозволете таргетираната електро мускулна стимулација да го намали заморот и вкочанетоста во нозете. Како што ги активира точките на притисок во стапалата, ќе почувствувате како мускулите нежно пулсираат и се собираат. Кога ќе заврши сесијата, вашите нозе ќе бидат опуштени и без вкочанетост.!

99 нивоа на интензитет за персонализирана удобност

Колку сме постари, толку нашите нозе се посвеќе склони кон неудобност. Стоењето или седењето подолго време додава дополнителен напор на мускулите и стапалата. Ослободете се болките со Wellneo Circulation Vital, кој нуди 99 различни нивоа на интензитет со цел да ја постигнете посакуваната удобност. Користењето е едноставно како облекување папучи и вклучување на телевизорот со далечински управувач.

Третирајте ги стапалата со рефлексологија

Со специјалните подлоги за стапала кој обезбедуваат длабинска стимулација, Wellneo Circulation Vital Plus им ја нуди потребната нега на стапалата. Дали некогаш сте посакале да пробате рефлексологија Со стимулирање на различни области од табелата за рефлексологија на стапалата, овој уред ја подобрува енергијата и го враќа балансот. Токму тоа што ви треба по долг и напорен ден. 

Откријте ја моќта на вибрациската масажа

Покрај EMS, Wellneo Circulation Vital Plus има и технологија за вибрациска масажа која нуди дополнителна стимулација и подлабока пенетрација на мускулното ткиво. И двете масажи ги третираат уморните мускули, го намалуваат отокот и го намалуваа стресот. Резултатот: Подобрена циркулација во нозете без знаци на неудобност. Користете го Wellneo Circulation Vital Plus за да се опуштите дома или на работа!

Одличен начин за обновување на енергијата

Кога и да се чувствувате напнато, користете ги подлогите на Wellneo Circulation Vital Plus на вратот, грбот, рацете, рамената, половината или горниот дел на нозете. Овој уред може да се користи со подлогите со електроди или без, правејќи го една од најпрактични алатки за обвновување на енергијата. Забавувајте се додека ги откривате различните начини за подобрување на циркулацијата..

Рецензии од купувачи (0 Reviews)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star