tooltip after the triger
tooltip after the triger
За инфо и нарачки јавете се на:02 3094-552
Пребарајте

За инфо и нарачки јавете се на:

02 3094-552

Бесплатен Дормео Е-магазинСовети, статии и ексклузивни понуди на Вашата е-адресаПодарок е-книгаПријави ме!

Душеци

Конфигуратор на производи
Одберете го идеалниот производ >

100% безбедно он-лајн купување

Нарачаните производи ги плаќате при приемот, на доставувачот или во локалната пошта. Не Ви е потребна кредитна картичка за да направите нарачка.

Бесплатна е-книга за квалитетен сон, здравје, убавина...
Сè за квалитетен сон, совети за здравје, убавина, секс...како и ексклузивни понуди и попусти!

Регистрирајте се за бесплатниот е-магазин на Дормео и секој месец на Вашата е-маил адреса ќе пристигаат интересни содржини поврзани со квалитениот сон и современото живеење!

Регистрирајте се!
Ја штитиме Вашата приватност!

Зошто да одберете Дормео душеци?

Покрај тоа што се со врвен квалитет и со исклучителна удобност, ние Ви овозможуваме и:

  • безбедно купување
  • плаќање на рати со кредитна картичка

Споредете ги сите Дормео душеци

Одберете го Вашиот душек со помош на филтерот

Обновете го филтрирањето
Душек Алое Вера Плус

Душек Алое Вера Плус

Цврст анатомски душек за совршена поддршка. Содржи Алое Вера за мирен и удобен сон. Овој цврст душек со смирувачко дејство на алое вера е совршен за луѓе кои имаат проблеми со грбот и чувствителна кожа.

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Клуб 5* цена:

Душек Фреш Прима

Душек Фреш Прима

Високо квалитетен душек со 3 зони кој ќе ви даде неверојатна поддршка. 2 см мемори пена во навлаката која совршено се прилагодува на телото.

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Клуб 5* цена:

Душек iMemory Silver

Душек iMemory Silver

Душекот iMemory Silver има иновативно јадро со различни степени на тврдост со што можете да ја прилагодите тврдоста според Вашите потреби.

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Клуб 5* цена:

 
Душек Мемори Фреш

Душек Мемори Фреш

Душек со одличен квалитет направен од еластично Ecocell® јадро, 2 сантиметри мемори пена и збогатен со уникатна комбинација на Полиамидни влакна обложени со сребро.

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Клуб 5* цена:

Душек Air Comfort Plus

Душек Air Comfort Plus

Почувствувајте максимална удобност со комбинацијата од пена и џебни пружини во душекот кој ќе ги задоволи сите ваши потреби! Супериорна циркулација на воздух, јадро кое се менува, навлака со третман за прилагодување која го намалува потењето и CleanEffect® заштита против бактерии кои ќе ви овозможат совршено мирен сон. Висина 23 см.

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Клуб 5* цена:

Душек Air Lux Plus

Душек Air Lux Plus

Почувствувајте ја луксузната удобност на двете технологии за производство на душеци кои се споија и го произведоа: Дормео Air Lux Plus. Висок душек со 5 зони за поддршка, кој ги спои иновативните Октаспринг пружини со традиционалните џебни пружини за да ви обезбедат неверојатно мирен и удобен сон.

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Клуб 5* цена:

 
Душек Air Select Plus

Душек Air Select Plus

Oвој душек е создаден од иновативната Октаспринг технологијата со мемори пена во навлаката, 3 зони за одлична поддршка и јадро кое се менува. Тој е револуција во спиењето. Висината и неверојатната проветреност се главните карактеристики на новата генерација душеци. Тие се најдоброто решение за парови, бидејќи за двојни димензии има двојно јадро кое се менува, па така секој партнер ќе може да ја одбере цврстината која ќе му одговара.

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Клуб 5* цена:

Душек Air Select

Душек Air Select

Dormeo Air Select е изработен од високо квалитетна пена и независни пружини кои се обликуваат околу контурите на вашето тело. Овој душек има двострано јадро, па затоа е идеален за сечии потреби. Душекот има и слојот од 2 см. мемори пена се прилагодува на обликот на телото и на телесната температура.

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Клуб 5* цена:

Душек Алое Вера

Душек Алое Вера

Цврст ортопедски душек за совршена потпора на ’рбетот. Содржи алое вера, за мирен и освежителен сон.

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Клуб 5* цена:

 
Душек Air Comfort

Душек Air Comfort

Душекот Dormeo Air Comfort ќе ве воодушеви со високо - квалитетната пена и независните пружини кои се обликуваат околу вашето тело. Има 3 зони на удобност за поголем комфорт и баланс. Двостраното јадро ги задоволува вашите различни потреби. Душекот е висок 16см.

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Клуб 5* цена:

Помошен душек Fold Up Outdoor

Помошен душек Fold Up Outdoor

Дормео Fold up дополнителниот душек за употреба на отворено е најдоброто решение за пријатно кампување во природа со вашето семејство, за пикници, за детски игралишта, фитнес и многу друго.

Редовна цена: 5.490,00 Ден.

Детски душек Бејби

Детски душек Бејби

Овој практичен 2 во 1 душек за бебиња и мали деца, со два различни степени на мекост, држи чекор со развојот на детето. Направен е од антиалергиска Ecocell® пена и доаѓа со слатка превлака што може да се пере, достапна во две бои.

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Клуб 5* цена:

Душек Дормео – Одличен избор за мирен сон

Душекот е несомнено најважен дел од вашиот мебел. Поминуваме една третина од секој ден во кревет за да се одмориме, да се чувствуваме подобро и да се наполниме со енергија. Дали тоа време ќе го поминеме мирно или постојано ќе се превртуваме, зависи од душекот. Душекот има директно влијание врз сонот па затоа навистина е важно да го одберете оној кој најмногу ви одговара. Одберете го оној душек кој ќе соодветствува на положбата во која спиете, вашата тежина и желбите. Дури и ако некој душек се смета за мек, за вас може да биде премногу тврд – и обратно.

Душеците се произведуваат од различни материјали и вистинскиот избор е многу важен за оние кои имаат болки во грбот и други здравствени проблеми. Во идеална ситуација, оној душек кој ги намалува точките на притисок на вашето тело би требало да ви овозможи помирен сон. Исто така, се препорачува да купите душек кој има заштита од прашински грини, бактерии и мувла кои се причина за појава на алергии и непријатни мириси. На крај, душекот за кој ќе се одлучите треба да биде удобен и да нуди соодветна поддршка за вашето тело овозможувајќи ви да се разбудите одморени и полни со енергија.

Дормео нуди различни видови на душеци соодветни за секого, за оние кои патат од алергии, се потат премногу додека спијат, сакаат мек или тврд душек, како и душеци со поединечни јадра за оние парови кои имаат спротивни потреби. Ние ви препорачуваме да ја разгледате нашата понуда од цврста Екоцел пена, иновативни пружини од пена, мемори пена, збогатени со природни материјали, како бамбус и алое вера.

Погледнете ја понудата од Дормео и најдете го вашиот идеален душек!