КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
 

Добриот сон е највредниот подарок.

Приказната за Дормео започна пред 15 години. Од 2002 година па наваму, Дормео порасна во глобален бренд кој ја ужива довербата на корисници од целиот свет и вистински синоним за квалитетен сон.

Вие, нашите верни купувачи, заедно со нас сте вклучени во оваа успешна приказна - затоа, овој јубилеј е и Ваш. Вие отсекогаш бевте и ќе бидете нашата инспирација, а се надеваме дека и Вие сте инспирирани од Дормео. За да ви покажеме колку ја цениме Вашата доверба, овој месец и во наредните месеци ќе ве радуваме со специјални понуди и бројни настани и изненадувања. Прославете со нас!

2002
 • Првиот душек Дормео изработен од пена
 • Присутност во 8 земји на ЕУ преку 3 продажни канали
 • 28 производи од линијата за спална соба
 • Нови категории: над-душеци, перници, производи за домот и додатоци
 • Отворен првиот Дормео салон во Љубљана, Словенија
2004 / 2005
2007
 • Првите производи со мемори пена
 • 67 производи во портфолиото на Дормео
 • 15 модели на душеци во портфолиото на Дормео
 • Почеток на производство на бебешки душеци
 • Дормео производите почнуваат да се продаваат во Велика Британија
2009
2011
 • Лансирање на револуционерната Octaspring® технологија
 • Лансирање на првиот душек со Octaspring® пружини
 • Започнување со категоријата мебел од Дормео
 • Продажба на други континенти (Северна и Јужна Америка, Азија)
 • Претставен е новиот концепт на продавници - Dormeo Home
 • 300+ производи во портфолиото на Дормео за удобен и здрав сон
2013
2017
 • Повеќе од 8 милиони задоволни купувачи во ЕУ спијат на Дормео душеци и наддушеци
 • Годишно се развиваат повеќе од 100 производи
 • Присутни во повеќе од 40 земји ширум светот
 • Достапни преку 7 продажни канали со заеднички маркетинг активности

Денес Дормео е глобален бренд од доверба, со милион задоволни купувачи и милиони продадени производи ширум целиот свет.

Специјална понуда >

Веќе 15 години го обезбедуваме најдобриот сон за Вас и Вашето семејство, со постојано воведување на нови и иновативни решенија кои ќе Ви обезбедуваат поквалитетно живеење.

Нашата цел е да продолжиме да бидеме Вашиот експерт за подобар сон и да продолжиме да го подобруваме секој сегмент од Вашето живеење. Нашата роденденска желба е вашиот добар сон да биде нашиот највреден подарок за вас. Чест ни е да Ве поканаме да се придружите кон прославата на роденденот на Дормео.

Ви благодариме за Вашата доверба, за тоа што сте наша постојана инспирација и ни давате можност да растеме, заедно со Вас!

Мелниса Беговиќ
Дормео Бренд Директор