КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Мебел

Трансформирајте ја спалната соба

Создадете ваша оаза на спиењето со елегентен, функционален и квалитетен мебел, достапен во повеќе бои.

Подреди според Подреди според

7 производ(и)

Затворете

7 производ(и)

Затворете

Дормео Мебел

Создадете своја оаза за престој и одмор, со елегантен, функционален, квалитетен мебел што ќе ви овозможи разновидни комбинации и бои што одговараат на вашиот личен стил и ќе се вклопат во секоја спална соба. Дали копнеете за стилска спална соба која  луксуз секогаш кога ќе влезете во неа, своја сопствена оаза на смиреност што личи на каталог на хотели со пет ѕвездички? Нема ништо полесно - Dormeo ќе ви помогне да стигнете до спалната соба од вашите соништа.

Летвичките за кревети се главното парче мебел за спални и затоа е потребно да му се посвети поголемо внимание. Тие мора да бидат квалитетни, да нудат долгогодишна употреба и естетски прилагоден дизајн што одговара на вашиот вкус. Летвичките за кревети во Dormeo се елегантни и нудат уникатен изглед како од луксузен хотел. Покрај тоа, тие се изработени од најквалитетни, современи материјали, за да ви траат многу години редовна употреба и да бидат пријатни делови на вашата спална соба во секое време, каде што секој посетител ќе праша од каде сте.

Додека спиеме, нашето тело произведува влага. Затоа е потребно душекот да биде поставен на воздушна и проветрена површина. Летвичката обезбедува доволна вентилација на душекот и испарување на влагата. Дормео летвичките нудат ергономска конструкција и флексибилност што ќе ви помогне да постигнете оптимална средина за спиење. Покрај обезбедувањето стабилна поддршка на 'рбетот, прилагодливите подножја на пружени кревети, исто така, обезбедуваат вентилација за вашиот душек и го продолжуваат нивниот век на траење. Ребрата овозможуваат вентилација на душекот и на тој начин спречуваат собирање на влага и формирање мувла, создавајќи здрава средина за спиење што ја заслужувате вие ​​и вашето семејство.

Изберете душек од понудата на Dormeo за вашата квалитетна рамка за кревет и летвички. Понудата се движи од потврди до помеку душеци, од душеци со Ecocell пена со оние со мемори пена. Во основа понудата се однесува за сечии потреби и желби. Вие изберете го оној душек, што најмногу ви одговата и создадете совршен кревет за вас и вашето семејство.

Една од причините за вашите несоници може да биде распоредот и изгледот на вашата спална соба, со што таа станува непријатно место за престој и одмор. Со производите на Dormeо, не само што конечно ќе го добиете квалитетен сон што трае цела ноќ, туку и мебел за секојдневна употреба, што ќе ја претвори вашата спална соба во оаза на мир и релаксација, во која со задоволство ќе се вратите.

Шемата на бои во спалната соба, исто така, може да влијае не само на нашиот сон, туку и на целокупното расположение. Во принцип, избираме пријатни, пригушени бои за спалната соба, идеално природни и ненаметливи. Бидејќи просторот за спална соба треба да нè смири и да ни донесе чувство на мир, треба да избегнуваме силни бои.

 И на што да внимавате при изборот на спална соба, освен на изгледот?

При избор на кревет, имајте на ум дека во него, секојдевно ќе поминувате, идеални 8 часа од вашето време. Затоа е многу важно да се земат предвид не само квалитетните материјали, туку и големината на креветот, што мора да одговара не само на вашето тело и бројот на сместувачи, туку исто така мора да биде доволно голем за возбудливи соништа или домашни миленици, кои едноставно веќе немаат доволно кревет.

Економичен избор за заштеда, можеби не е секогаш вистинскиот избор. Идеално, ние поминуваме една третина од денот во спалната соба, што значи дека не само што мора да предизвикува пријатни чувства и расположенија, туку мора да биде и доволно функционална и удобна. Избегнувајте ефтини варијанти на душеци со обична пена и изберете квалитет со содржина на мемори пена, што ќе ви трае многу години и за што вашето тело ќе ви биде многу благодарно.

Во нашата понуда ќе најдете и впечатлива ноќна масичка и практична cozy столица на расклопување, за да можете да ја декорирате вашата спална соба во униформен стил. И од нашиот мебел за палети, можете да создадете креативни места за седење и кревети во кој било агол од вашиот стан - токму онака како што сакате. Побарајте ги нашите шарени и практични додатоци и направете го вашиот дом уште попријатен и уникатен.