Кошничка за купување

Во моментов е празна!

tooltip after the triger
tooltip after the triger
За инфо и нарачки јавете се на:02 3094-552
Пребарајте

За инфо и нарачки јавете се на:

02 3094-552

Бесплатен Дормео Е-магазинСовети, статии и ексклузивни понуди на Вашата е-адресаПодарок е-книгаПријави ме!

Перници

Конфигуратор на производи
Одберете го идеалниот производ >

100% безбедно он-лајн купување

Нарачаните производи ги плаќате при приемот, на доставувачот или во локалната пошта. Не Ви е потребна кредитна картичка за да направите нарачка.

Бесплатна е-книга за квалитетен сон, здравје, убавина...
Сè за квалитетен сон, совети за здравје, убавина, секс...како и ексклузивни понуди и попусти!

Регистрирајте се за бесплатниот е-магазин на Дормео и секој месец на Вашата е-маил адреса ќе пристигаат интересни содржини поврзани со квалитениот сон и современото живеење!

Регистрирајте се!
Ја штитиме Вашата приватност!
Дружете нè на Facebook.

Дормео перници

Перницата е суштински дел од вашата околина за спиење, па затоа таа мора да обезбеди соодветна поддршка за главата, вратот и рамениците.

Тука ќе најдете перници од 100% мемори пена,
перници со микровлакна, анатомски и ортопедски перници...

Одберете ја својата идеална Дормео перница!

Одберете ја Вашата перница со помош на филтерот

Обновете го филтрирањето
-50%
10 во 1 повеќенаменска перница

10 во 1 повеќенаменска перница

Перницата може да се користи за потпора и подигнување на горниот дел од телото за оние кои поубаво спијат во таа положба, како и понизок наклон за оние кои спијат на страна или на грб. .

Редовна цена: 2.580,00 Ден.

Цена за Вас: 1.290,00 Ден.

Заштедувате: 1.290,00 Ден.

-30%
Перница Бамбус

Перница Бамбус

Откријте ја новата перница со свежи бамбусови влакна, која ви овозможува бескрајна свежина и го спречува потењето.

Специјална понуда со 30% ПОПУСТ!

Редовна цена: 1.690,00 Ден.

ново
Перница на вода Аквамедико

Перница на вода Аквамедико

Одберете го нивото на поддршка кое најмногу ви одговара! Дормео класичната перница на вода ви нуди прилагодлива поддршка, висина и цврстина, и се обликува според контурите на вашата глава и врат - само наполнете ја перницата со вода согласно вашите потреби. Идеален избор за оние кои имаат проблеми со вратот и главата.

Редовна цена: 2.490,00 Ден.

 
ново
Анатомска перница Еукалиптус

Анатомска перница Еукалиптус

Новата Еукалиптуас перница од Дормео е 100% хипоалергена. Навлаката е направена од природни Тенцел влакна кои ви нудат свежа и сува средина за спиење секоја ноќ.

Редовна цена: 2.490,00 Ден.

ново
Класична перница Еукалиптус

Класична перница Еукалиптус

Новата Еукалиптус Класична перница ви дава максимална поддршка на вратот и главата додека спиете, без оглед на положбата. Имате можност да ја регулирате висината на перницата - едноставно отворете го патентот и извадете дел од полнењето.

Редовна цена: 1.890,00 Ден.

ново
Дормео Zig-Zag перница

Дормео Zig-Zag перница

Внесете свежина во вашиот дом со овие меки, удобни перничиња, достапни во 3 живи бои.

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Installments:

Клуб 5* цена:

 
ново
Перница Green tea

Перница Green tea

Неверојатно мека и удобна перница која ќе ве маѓепса со смирувачкиот мирис на зелен чај. Уживајте во полнењето кое нуди смирувачки мирис и потпора за вашата глава, врат и рамена.

Редовна цена: 1.290,00 Ден.

ново
Перница Контур

Перница Контур

Перницата е со анатомски облик, направена од Екоцел пена, дава целосна поддршка на главата и вратот и ви овозможува нежна масажа додека спиете. 3D Airmesh ткаенината на страничните делови од перницата, обезбедува постојан проток на воздух и ја одржува вашата перница свежа и сува.

Редовна цена: 1.790,00 Ден.

Клуб 5* цена: 990,00 Ден.

ново
Класична перница Air

Класична перница Air

Класична перница исполнета со Octaspring пружини од пена кои ви даваат удобен сон и стабилна поддршка. За оние кои сакаат цврсти, високи класични перници. Соодветни за луѓе кои патат од алергии.

Редовна цена: 2.990,00 Ден.

 
Перница Сиена V2

Перница Сиена V2

Оваа класично оформена перница, наполнета со Tencel, е мека како перница со пердуви, а во исто време овозможува испарување на вишокот влага.

Редовна цена: 1.290,00 Ден.

Анатомска перница Мемосан

Анатомска перница Мемосан

Анатомски дизајнирана перница со 100% памук и Ткаенина 3D Airmesh, совршено се приспособува на контурите на главата и вратот и овозможува анти-алергиска подлога за спиење.

Редовна цена: 1.790,00 Ден.

Клуб 5* цена: 1.590,00 Ден.

Анатомска перница Силвер Ион

Анатомска перница Силвер Ион

Анатомски, мека и удобна перница од мемори пена, со навлаката збогатена со Полиамидни влакна обложени со сребро, која обезбедува потпора на вашиот ’рбет, врат и рамена.

Редовна цена: 2.190,00 Ден.

Клуб 5* цена: 1.090,00 Ден.

 
ново
Анатомска перница Air

Анатомска перница Air

Анатомска перница исполнета со Octaspring пружини од пена кои ви обезбедуваат одлична анатомска поддршка и свежина благодарение на системот за циркулација на воздух. За сите оние кои сакаат цврсти, високи перници.

Редовна цена: 3.690,00 Ден.

Мемосан 3-слојна перница

Мемосан 3-слојна перница

Перница импрегнирана со ткаенина 3D Airmesh во навлаката, составена од 3 посебни слоеви на мека и цврста пена кои може посебно да се комбинираат.

Редовна цена: 2.490,00 Ден.

Клуб 5* цена: 2.190,00 Ден.

Перница Мемосан Класик

Перница Мемосан Класик

Класична перница наполнета со парчиња мемори пена, за соодветна потпора на вратот и главата без оглед на телесната тежина.

Редовна цена: 1.990,00 Ден.

Клуб 5* цена: 1.690,00 Ден.

 
2 Класични перници Сиена

2 Класични перници Сиена

Мека перница со класичен облик исполнета со мемори пена која ви нуди удобност при спиењето. Таа има зимска и летна страна за поголема удобност како и 3D Airmesh ткаенина за свежо чувство во вашиот кревет. Сега ги добивате во комплет по две!

Редовна цена: 3.580,00 Ден.

Мемосан 3-слојна Јуниор

Мемосан 3-слојна Јуниор

Навлаката на Анатомската Дормео Мемосан 3-слојната перница Јуниор е збогатена со 3D Airmesh, составена од 3 посебни слоеви на мека и цврста пена кои може посебно да се комбинираат.

Редовна цена: 1.890,00 Ден.

Две анатомски перници Мемосан

Две анатомски перници Мемосан

Анатомски дизајнирана перница со 100% памук и Ткаенина 3D Airmesh, совршено се приспособува на контурите на главата и вратот и овозможува анти-алергиска подлога за спиење.

Нарачајте Две Анатомски перници Мемосан и заштедете!

Редовна цена: 3.580,00 Ден.

Цена за Вас: 3.380,00 Ден.

Заштедувате: 200,00 Ден.

 
Две перници Мемосан Класик

Две перници Мемосан Класик

Класична перница наполнета со парчиња мемори пена, за соодветна потпора на вратот и главата без оглед на телесната тежина.

Нарачајте две Мемосан Класик перници и заштедете!

Редовна цена: 3.980,00 Ден.

Цена за Вас: 3.680,00 Ден.

Заштедувате: 300,00 Ден.

Класична перница Алое Вера

Класична перница Алое Вера

Спиењето може вистински да придонесе за подобрување на вашиот изглед единствно кога перницата работи за вас – потхранувајќи ви ја кожата и разубавувајќи ве - Ви ја претставуваме Класичната перница Алое Вера.

Редовна цена: 1.490,00 Ден.

Две Перници Сиена

Две Перници Сиена

Оваа класично оформена перница, наполнета со Tencel, е мека како перница со пердуви, а во исто време овозможува испарување на вишокот влага.

Редовна цена: 2.580,00 Ден.

 
Memosan Cool  Гел Перница

Memosan Cool Гел Перница

Идеално решение за долгите топли ноќи. Перница која има слој на гел кој лади и освежува и во најтоплите летни ноќи - Чувство кое не сакате да го пропуштите.

Имајте идеален сон и во најтоплите летни ноќи!

Редовна цена: 4.300,00 Ден.

-47%
Дормео Сиена сет - јорган и перница

Дормео Сиена сет - јорган и перница

Овој економичен сет е одлична инвестиција за вас и вашето семејство, но и квалитетен и практичен подарок за пријателите и колегите.

Специјална понуда со 2000 ден. ПОПУСТ!

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Installments:

Клуб 5* цена:

Перница Сиена

Перница Сиена

Оваа класично оформена перница, наполнета со Tencel, е мека како перница со пердуви, а во исто време овозможува испарување на вишокот влага.

Редовна цена: 1.290,00 Ден.

 
Анатомска перница Алое Вера

Анатомска перница Алое Вера

Спиењето може вистински да придонесе за подобрување на вашиот изглед единствно кога перницата работи за вас – потхранувајќи ви ја кожата и разубавувајќи ве - Ви ја претставуваме Анатомската перница Алое Вера.

Редовна цена: 1.790,00 Ден.

Мерино перница

Мерино перница

Мека, прилагодлива перница изработена од Мерино волна со врвен квалитет и мек памук, кои ќе ви овозможат удобна потпора за главата, вратот, грбот или стапалата, за совршена релаксација и одмор.

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Installments:

Клуб 5* цена:

Навлака за 10 во 1 повеќенаменска перница

Навлака за 10 во 1 повеќенаменска перница

Специјално дизајнирани навлаки за10 во 1 повеќенаменската перница. Изработени од мек памук и долготраен полиестер, овие навлаки се неверојатно мазни и удобни.

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Installments:

Клуб 5* цена:

 
Класична перница Силвер Ион

Класична перница Силвер Ион

Екстра мека, проветрена и удобна перница, полна со парчиња мемори пена, која ќе биде колевка на вашите соништа, без разлика на годишното време. Перницата има зимска и летна страна и на тој начин ви нуди удобност во текот на целата година.

Редовна цена: 2.290,00 Ден.

Клуб 5* цена: 1.290,00 Ден.

Перниче Силвер Травел

Перниче Силвер Травел

Чувство на удобност на целиот врат и рамена за време на патувањата со новата перницата за патување Силвер Травел.

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Installments:

Клуб 5* цена:

Памучна навлака за перница

Памучна навлака за перница

Памучна навлака за перница за удобност и комфорт во спиењето а воедно и за заштита од прашински грини, од насобирање прав, вишок влага и го продолжуваат векот на перницата.

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Installments:

Клуб 5* цена: