Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Aloe Vera Јорган Light

Aloe Vera Јорган Light
Photos
 • Видеа
 • Слики
Aloe Vera Јорган Light Aloe Vera Јорган Light
Aloe Vera Јорган Light

SKU: 99-1000070128

Антиалергиски јорган направен од неверојатно лесни Wellsleep® микровлакна и природна Алое Вера заштита, одличен за потоплите годишни времиња, како и за оние кои ја сакаат зимската свежина.  

* Задолжителни полиња

Од 1.690,00 ден. До
Јавете ни се на 02 3094-552
Детали за производот

Уживајте во мекиот и пријатен Алое Вера двоен јорган за 4 сезони

Навлаката на Дормео Алое Вера двојниот јорган е проткаена со Алое Вера влакна кои го прават помек и пријатен.

Моќта на лекување на Алое Вера

Алое Вера растението е познато меѓу народот како “растение на бесмртноста“ и “тивок исцелител“, затоа што е полно со хранливи состојки, витамини, минерали и амино-киселини. Дополнително, тоа нуди природна антибактериска заштита, па затоа овој јорган е идеален збор за оние кои патат од алергии и имаат чувствителна кожа.

Новите вискозни влакна ја зголемуваат мекоста и терморегулацијата

Дормео Алое Вера двојниот јорган има и вискозни влакна кои обезбедуваат поголема мекост и удобност. Тие нудат одлична терморегулација и ја одржуваат вашата средина за спиење чиста во текот на сите 4 годишни времиња. 

Практично пакување за ефикасно чување на јорганот

Новиот Алое Вера двоен јорган е спакуван во ќеса за вакумирање која може повторно да се користи.   

WellSleep® микровлакната даваат воздушест изглед

Јорганот е наполнет со Wellsleep® микровлакна кои прават да се чувствувате како да се покривате со пердуви. Тие имаат одлични термални карактеристики и се неверојатно удобни.

Уникатната структура на микровлакна создава воздушни џебови кои му даваат дополнителен волумен на јорганот. 

Микровлакната, исто така, апсорбираат минимално количество на влага, што ги прави отпорни на дамки. Јорганот се пере во машина на 60°C и може да се однесе на хемиско.

Уживајте во придобивките од Алое Вера:

 • Одличен за чувствителна кожа.
 • Мек и удобен.
 • Одлична циркулација на воздух.
 • Одличен за оние кои се склони кон алергии.
 • Едноставен за одржување.
 • Достапен во 2 димензии: 140 x 200 см и 200 x 200 см.
 • Особено се препорачува за потоплите месеци и за оние кои уживаат во свежите ноќи.

Предности:

 • Ткаенината на навлаката е збогатена со Алое Вера.
 • Неверојатно удобен.
 • Лесен.
 • Заштитува од нечистотии, прашински грини и бактерии.  
 • Едноставен за одржување - се пере во машина на 60°С.
Технички карактеристики
Димензија 140x200cm, 200x200cm
Дополнителни информации duvet is vacuum packed in reusable vacuum bag with inlay
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака 100% polyester (softdream micro fibres) with Aloe Vera finish
Полнење 100% polyester (Wellsleep® advanced micro fibres), 200 gsm
Се пере во машина 60°C
Сезона лето

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка