Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Fresh Заштитна прекривка за душек

Fresh Заштитна прекривка за душек
Photos
 • Видеа
 • Слики
Fresh Заштитна прекривка за душек Fresh Заштитна прекривка за душек
Fresh Заштитна прекривка за душек

SKU: 99-1000070001

Заштитете и продолжете го векот на вашиот душек со материјал од природна основа кој нуди максимална заштита за душеци со висина до 33 см.

Fresh Заштитна прекривка за душек
Од 1.190,00 ден. До
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Детали за производот

Целосна Заштита на Душек со Допир од Природата

Не постои ништо подобро од подмладување на вашето тело со мирен сон на квалитетен душек кој нуди здрав и удобен одмор... секоја ноќ. Па зошто да не го продолжите векот на душекот со врвната бариера која нуди ефективна заштита со мек и природен допир?

Создава Чиста и Здрава Средина за Спиење

Дормео Fresh заштитната прекривка за душек ќе го одржува вашиот душек чист, нуди максимална хигиена и средина за спиење без алергии. Дополнително создава ефективна бариера против алергени, прашински грини и дамки. На тој начин вашиот душек ќе биде чист и хигиенски и неговиот век ќе биде продолжен.

Мекоста и удобноста на Памукот

Кога барате чист и природен материјал, само материјалот од 100% памук може да ви ја даде целосната мекост од природата. Тоа е најважно за лица кои имаат чувствителна кожа. Совршен материјал за деца, млади лица кои страдаат од алергии или пак имаат чувствителна кожа.

Целосна Водоотпорна Бариера за Заштита од Дамки

Бидејќи најчесто душекот не може да се пере, нормално е дека ќе сакате целосна водоотпорна заштита која овозможува заштита од потење или пак дамки. Дормео Fresh заштитната прекривка е направена од природен памук со целосно водоотпорна заштитна полуретанска мембрана која гарантира целосна заштита на душекот.

Сила и Долготрајност со Целосна Циркулација на Воздух

Памукот е одличен материјал кој е силен и долготраен. Дополнително тој нуди меко чувство кое нуди зголемена циркулација на воздух за долготрајно чувство на благосостојба и леснотија.

Практичен 2 во 1 Дизајн

Дормео Fresh заштитната прекривка за душек е направена со практичен дизајн 2 во 1 и се користи како чаршаф и има ластик од страните за да може да се намести на вашиот душек и да остане на своето место, без разлика колку се превртувате во текот на ноќта.

Лесен начин на одржување

Дормео Fresh заштитната прекривка може да се пере во машина за лесен начин на одржување и одговара на душеци со висина до 30см. Достапна е во бела боја со различни димензии.

 • 90 x 190/200
 • 100 x 190/200
 • 120 x 190/200
 • 140 x 190/200
 • 160 x 190/200
 • 180 x 190/200
 • 200 x 190/200
Технички карактеристики
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 100% памук
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка