КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
-67%

Најмекиот и најудобниот сет од ќебе и перниче, со кое децата ќе обожаваат да спијат, дури и да си играат. Изработен е од висококвалитетни материјали, во 2 верзии: розева со лама и сива со диносауриси, кои светат во темница. Целосно се пере на 30°C, со димензии 130х190см за ќебето и 37x37см за перничето.

Warm Hug Детски сет

Редовна цена: 3.590,00 ден.


Специјална цена: 1.190,00 ден.

За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Најмекиот и најудобниот сет од ќебе и перниче, со кое децата ќе обожаваат да спијат, дури и да си играат. Изработен е од висококвалитетни материјали, во 2 верзии: розева со лама и сива со диносауриси, кои светат во темница. Целосно се пере на 30°C, со димензии 130х190см за ќебето и 37x37см за перничето.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Топла традиција која децата ќе ја обожаваат

Dormeo Warm Hug ја шири мекоста, топлината и радоста од прегратките. Warm Hug колекцијата вклучува и 2 традиционални сетови од ќебе и перница посветени на децата, со 2 прекрасни дизајни и бои. Дизајнот со лама или диносаурус свети во темнина, правејќи ги студените денови и ноќи уште помагични. Благодарение на својат дизајн и мекост, децата ќе го обожаваат овој сет.

Dormeo Warm Hug Kids Set 2022 Dormeo Warm Hug Kids Set 2022

Претворете го останувањето дома во поголема забава

Како што деновите стануваат пократки и постудени, сите ќе поминуваме уште повеќе време дома, а ова, особено може да биде тешки за децата кои обожаваат да си играат надвор. Со овој сет од ќебе и перница, ќе им дадете причини да посакаат да останат дома и да уживаат во неговата мекост и топло чоколадо и колачи. Исто така, сетот е совршен да го земат со себе, па затоа веруваме дека ќе стане нивното омилено ќебе во секоја смисла.

Dormeo Warm Hug Kids Set 2022

Мојата ќерка го носи ќебенцето секаде со неа. Баш поради тоа, многу ми е важно што може да се пере.
(Весна, Скопје)

Го купив за мојот вник. Сега, едвај чека да оди во кревет бидејќи ќебето свети во темница, па приказните пред спиење, наеднаш станаа многу забавни.
(Ана, Битола)

Моите деца го користат за да ги доловат сцените од книгите кои ги читаат. Пред некој ден, ги направија ќебињата наметки и се претворија во витези кои се борат со змеј.
(Петар, Скопје)

Шармантни бои и дизајни, со ќебе со десетици намени

Овој ексклузивен сет се состои од ќебе со димензија 130x190см, во розева боја со лама или сина со диносауриси и безброј намени во домот и надвор.

  • Ставете го на креветот за дополнителна топлина.
  • Дизајнот на ќебето и перничето има специјален ефект кој свети во темница, па ги прават заспивањата многу повозбудливи.
  • Користете го на каучот додека малите гледаат телевизија или ја читаат омилената книга.
  • Користете ги копчињата за да направите џеб за стапалата или да го претворите во наметка за децата.
  • Ставете го на подот за да создадете безбедна и удобна подлога за игра за децата.
  • Чувајте го во авотмобилот за поголема луксузност додека пакувате или за да понесете дел од удобноста на домот, со вас.
  • Dormeo Warm Hug Kids Set 2022 Dormeo Warm Hug Kids Set 2022 Dormeo Warm Hug Kids Set 2022 Dormeo Warm Hug Kids Set 2022
  • Dormeo Warm Hug Kids Set 2022
  • Dormeo Warm Hug Kids Set 2022

За безгрижен одмор на децата

Милиони деца имаат страв од темница, а родителите се мачат да најдат решение. Dormeo Warm Hug Детскиот сет има уникатен дизајн кој свети во темница и создава прекрасна атмосфера.В Вашите деца ќе се чувствуваат безбедно и ќе им помогнете да се наспијат квалитетно.

Уште поважни, материјалот и принтот кој свети се нетоксични, па нема да треба да се грижите за безбедноста на вашите деца.

Dormeo Warm Hug Kids Set 2022

Откријте го најмекото перниче на свет

Тајната на оваа неверојатно мека перница е полнењето со Wellsleep® микровлакна, како што се користи во највалитетните перници на Dormeo. Ова полнење ѝ два на перницата леснотија и волумен. Уникатната структура на влакната создава воздушни џебови кои прават перницата да дише и ја одржуваат сува, свежа и хигиенска. Навлаката на перницата е мазна на едната страна и има сладок детски дизајн на другата.

Совршениот празничен подарок

Warm Hug Детскиот сет е освршениот празничен подарок - забавен, практичен и ќе носи радости уште долго време по празничната сезона. Најдоброто од сѐ, за сите активни деца или загрижени родители е дека целиот сет се пере во машина на 30°C и брзо се суши.

Dormeo Warm Hug Kids Set 2022
Dormeo Warm Hug Kids Set 2022

Warm hug 10 години - Важноста од прегрнување на децата - 7 неверојатни предности

Read more

Технички карактеристики
Дормео линија Essence
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star