КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

AdaptiveGO 3во1 Сет Јорган, перница и торбичка

100 100 8
SKU: 99-1000130448
Photo
Video
-60% + 10%

Сетот е неверојатно мек, со премиум квалитет и технологија за терморегулација што го прави идеален за користење во текот на целата година. Кога ви е жешко, ве лади, а кога ви е ладно, ќе ве згрее. Лесен јорган и класична перница совршена за сите пози на спиење. 3 бои: сива, кремаста и минт боја. Единечен сет: јорган 140х200см и перница 50х70см, двоен сет: јорган 200х200см и 2 перници 50х70см.

AdaptiveGO 3во1 Сет Јорган, перница и торбичка

Редовна цена: Од 6.780,00 ден. До


Специјална цена: Од 2.690,00 ден. До

За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Сетот е неверојатно мек, со премиум квалитет и технологија за терморегулација што го прави идеален за користење во текот на целата година. Кога ви е жешко, ве лади, а кога ви е ладно, ќе ве згрее. Лесен јорган и класична перница совршена за сите пози на спиење. 3 бои: сива, кремаста и минт боја. Единечен сет: јорган 140х200см и перница 50х70см, двоен сет: јорган 200х200см и 2 перници 50х70см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Ветување за луксузна удобност

Уживајте во пријатен сон и разбудете се целосно освежени и полни со енергија. Овој сет е дизајниран за да балансира помеѓу удобност и поддршка и да ви го понуди најдобриот сон во текот на целата година.

Сетот вклучува:

  • Супер мек јорган, со премиум квалитет кој може да се користи во сите сезони
  • Класична перница која одговара на сите положби на спиење
  • Практична торба за носење и за чување на сетот

Достапен во тренди комбинации на бои: сива, кремаста и минт боја.

Dormeo AdaptiveGO Pillow and Duvet and A Reusable Bag Set

Топло или ладно? Дозволете му на телото да одлучи.

Доколку ви е топло или ладно, покривањето или откривањето во текот на целата вечер може да ви предизвика немирен сон.

Решението за ова е новиот AdaptiveGo сет, со иновативна технологија за терморегулација. Тајната е во новата HeiQ Smart Temp револуционерен третман за прилагодување развиен во Швајцарија, со кој се третирани перницата и јорганот. Овој третман прави јорган и перницата да реагираат на температурата на вашето тело и да се прилагодат. Кога почнувате да се загревате, материјалот ја апсорбира топлината и влажноста, правејќи побрзо да испарат и со тоа да се оладите. Кога температурата на телото ќе падне, испарувањето се намалува и материјалот ќе ве одржува топли.

Dormeo AdaptiveGO Pillow and Duvet and A Reusable Bag Set

Лесен и удобен

AdaptiveGo јорганот и перницата се исполнети со напредни Wellsleep® влакна, кои му овозможуваат на перницата и јорганот да дишат и да ви овозможат удобност во текот на целата ноќ. Практичен е за користење во текот на целата година, без разлика на сезоната. Благодарение на материјалите од кои е изработен, јорганот е лесен, пријатен за кожата и топол кога е потребен.

Wellsleep® напредните микорвлакна нудат повеќе од чувство на мекост. Лицата кои имаат проблеми со чувствителна кожа или алергии, можат да бидат мирни, бидејќи јорганот е антиалергиски и е пријатен за кожата.

Привлечен и модерен дизајн

Неверојатно мекиот јорган е направен од специјален материјал со интересно зашивање кои создаваат преубава шара.

Висококвалтитетниот материјал се состои од висок број на јазли. AdaptiveGo перницата и јорганот има 300 јазли што ги прави трајни и опторни, помеки и пријатни на допир. Ова гарантира дека ќе го зачуваат оригиналниот квалитет, мекост, трајност и леснотија во текот на годините.

Dormeo AdaptiveGO Pillow and Duvet and A Reusable Bag Set

Одвоена регулација на висината и цврстина на перницата

AdaptiveGO перницата му дава целосна поддршка на вратот и обезбедува оптимално подредување на 'рбетот. Можете да ја прилагодите висината и цврстината според вашите потреби, само со вадење на дел од полнењето. Има патент од страната, затоа лесно можете да го регулирате полнењето. Така, секој може да ја има идеалната перница за спиење. Без разлика дапи спиете на грб, страна или стомак.

Доколку сакате да го имате идеалното решение за правилно поставување на 'рбетот, комбинација на квалитетни душеци, летвички и перница ќе ви го понудат токму тоа.

Dormeo AdaptiveGO Pillow and Duvet and A Reusable Bag Set

Лесни за одржување

Сетот целосно се пере на 40°C. За да избегнете собирање на полнењето, протресете ги перницата и јорган по перењето и повторете по сушењето. 

Dormeo AdaptiveGO Pillow and Duvet and A Reusable Bag Set
Технички карактеристики
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи (8 рецензии)

5

8 рецензии

8 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Vesna Stoimenovski

www.dormeo.com.mk

Gi preporacubame
Nie hi imame ze dvete decinja,gi obocaabaat,pernicite se meli lako da lebdiye,isto tala dvete decinka dodela spijat se potat dosta,sega ni e podobro,mabecer samo so korganite,

Катица

www.dormeo.com.mk

Лесен како пердув
Јорганот е многу лесен и материјалот е многу пријатен на допир нема потреба од постелнина

Моника

www.dormeo.com.mk

Две во едно
Обично сум скептична кога треба да купам сет,едното ке се погоди другото не за жал.Прв пат купувам сет од јорган и перница од Дормео,не можев да одолеам на нежниот материјал,меко и свиленкасто на допир и решив да ризикувам.Излезе перницата уште поубава,а веќе подолго време не можев да се одлучам која да ја купам.Значи две во едно.Ви благодарам,од сега почесто ке ве посетувам.

Zivanka

www.dormeo.com.mk

Sovrshenstvoo!
Ova e son! Jas gi naracav za moeto since bidejki se potese mn preku nok. Samo sto ni stigna preku poshta gi otvorivme i sinceto mn gi zasaka pernicata i jorganceto, a isto taka ni pomognaa i okolu makata so potenjeto sega si spie mirno bez potenje..

Блага

www.dormeo.com.mk

одличен сет
Сивиот сет веднаш ми привлече внимание. Многу убав материјал кој е пријатен на допир. Јорганот е лесен, а топли.

Ивана

www.dormeo.com.mk

Одлични
Само што ми стигна сетот, го нарачав преку интернет. Луѓе, ова е нешто најдобро досега што имам користено.

Весна

www.dormeo.com.mk

Идеален
Совршен избор за луѓе кои прекумерно се потат или им е премногу ладно.

Надица

www.dormeo.com.mk

Екстра комплет
Меки удобни перници, лесен јорган, матерјал нежен на допир, преубаво чуство при спење ..... боите екстра лајк.. јас ја имам минт :)