КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

ХОО ХОО Мини Бувчиња со чувства

100 100 2
SKU: 99-1000177831
Photo
Video
-29%

Dormeo Хоо-Хоо Мини Бувчињата со чувства се прекрасен подарок за секого, мал или возрасен, кој не се плаши да ги прифати своите чувства. Изберете една од четирите чувства и разиграни дизајни. Целосно се перат во машина за алишта, секој со димензија од 16см. што ги прави идеални за малите дечиња кои дознаваат за чувствата или возрасни кои сакаат слатки бувчиња во своите животи.

ХОО ХОО Мини Бувчиња со чувства

Редовна цена: 690,00 ден.


Специјална цена: 490,00 ден.

За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Dormeo Хоо-Хоо Мини Бувчињата со чувства се прекрасен подарок за секого, мал или возрасен, кој не се плаши да ги прифати своите чувства. Изберете една од четирите чувства и разиграни дизајни. Целосно се перат во машина за алишта, секој со димензија од 16см. што ги прави идеални за малите дечиња кои дознаваат за чувствата или возрасни кои сакаат слатки бувчиња во своите животи.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Бувче за секое расположение

Паметен був кој знае дека прифаќањето на вашите чувства и чувствата на тие околу вас е основа за среќна врска и поздрав, поуспешен живот. Сега вие или вашето малечко ќе може да ги прифати своите чувства, со ова меко, другарче кое целосно со пере и е доволно мало да го понесете секаде со вас.

Dormeo Emotion Mini Owl Dormeo Emotion Mini Owl Dormeo Emotion Mini Owl Dormeo Emotion Mini Owl Dormeo Emotion Mini Owl Dormeo Emotion Mini Owl

Учиме за чувствата со пријател

Како што децата учат за светот, тие треба да ги разберат и чувствата и како успешно да се справат со нив. Dormeo Бувчињата со чувства им помагаат да го истражат светот и да се чувствуваат безбедно, на забавен начин. Запознајте ги нивните (и вашите) нови пријатели Dormeo Бувчињата со чувства со димензии од 16см.

 • Dormeo Emotion Mini Owl

  Сивото Shoo-Shoo бувче е многу храбар був. Ќе му помогне на вашето дете да ги надмине стравовите и е особено храбар кога станува збор за бркање на лошите соништа.

 • Dormeo Emotion Mini Owl

  Жолтото Yuu-Huu е среќен був. Го гледа доброто во сè и неговата позитивност ќе се одрази и на вас.

 • Dormeo Emotion Mini Owl

  Розевото Loony-Coo бувче секогаш е подготвено за забава и ќе ве потсеќа дека не треба никогаш да ја изгубите детската искра во вас

 • Dormeo Emotion Mini Owl

  Мини Blu-Blu бувчето ќе ве научи дека е во ред понекогаш да бидете тажни.

 • Dormeo Emotion Mini Owl

  Црвеното Love-You знае дека нема подобро чувство од чувството на љубовта и дека никогаш нема да биде доволна.

 • Dormeo Emotion Mini Owl

  Виолетовото Gru-Gru ќе ве научи дека понекогаш е добро да бидете нервозни и ќе ви помогне да го искажете бесот на поздрав начин.

Предностите на емоционалното здравје

Истражувањата покажуваат дека емоционалното здравје може да помогне во водење на посреќен и поисполнет живот. Луѓето кои се справуваат со чувствата имаат:

 • посреќни и постабилни врски
 • поголема самодоверба и повеќе позитивни чувства за себе и за светот
 • подобри резултати на училиште и на работа
 • помалку проблеми со однесувањето
 • подобро внимание и фокус
Dormeo Emotion Mini Owl

Дел од новата линија за деца и за тие кои се деца во срцата

Dormeo Мини Бувчињата со чувства се дел од линија која вклучува и 3во1 поголемо бувче од 26см Dormeo Хоо-Хоо Бувчиња со чувства кои можат да се користат како играчка или перница и меко ќебе за слатки соништа каде и да сте. Дали веќе го нарачавте вашиот сет?

Dormeo Emotion Mini Owl

Dormeo Хоо-Хоо Бувчиња со чувства – 3во1 сет

Достапни се во исти бои како и Мини бувчињата. Погледнете ги подолу.

 • Dormeo Emotion Mini Owl

  Blu-Blu

 • Dormeo Emotion Mini Owl

  Shoo-Shoo

 • Dormeo Emotion Mini Owl

  Yuu-Huu

 • Dormeo Emotion Mini Owl

  Loony-Coo

 • Dormeo Emotion Mini Owl

  Love-You

 • Dormeo Emotion Mini Owl

  Gru-Gru

Технички карактеристики
Димензија В - 16 cm; Ш - 14 cm
Дормео линија Trends
Дормео програма дневна соба
Материјал 100% polyester

Рецензии од купувачи (2 рецензии)

5

2 рецензии

2 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Aleksandra

www.dormeo.com.mk

Oblacinja vo oblik na buvcinja
Prekrasni... I za razvivanje na detskata kreativnost preku igra i za ubavo zaspivanje.

Александра

www.dormeo.com.mk

Прекрасни производи
Прекрасни се. Без нив сонот не е сон