КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video

Надградете ја секоја површина за спиење со Dormeo Nature’s Aloe Vera Над-душекот. Јадрото на над-душекот е изработен од висококвалитетна Orthocell™ пена, дизајнирана да понуди одлична поддршка и правилна поставеност на 'рбетот. Збогатен со природна мекост од алое вера, CleanEffect® третман и AirX System за дополнителна удобност и хигиена. Достапен во сите стандрадни димензии.

Nature's Aloe Vera Над-душек 4 см.
Од 7.980,00 ден. До
Club5*: 5.586,00 ден.
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Надградете ја секоја површина за спиење со Dormeo Nature’s Aloe Vera Над-душекот. Јадрото на над-душекот е изработен од висококвалитетна Orthocell™ пена, дизајнирана да понуди одлична поддршка и правилна поставеност на 'рбетот. Збогатен со природна мекост од алое вера, CleanEffect® третман и AirX System за дополнителна удобност и хигиена. Достапен во сите стандрадни димензии.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Брз начин и со пристапни цени, до подобар кревет

Над-душекот е брзо, лесно и економично решение за поквалитетен сон. Едноставно, ставете го над-душекот на софата за да уживате во поголема удобност и поддршка или направете подлога за игра на подот, за децата.

Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 4 cm Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 4 cm

Погледнете внатре во над-душекот

висина4см

Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 4 cm

Застанете наДопрете на   за повеќе детали.

 1. AirX System за зголемен проток на воздух

  Придонесува за пониски температури (избегнува прегревање) и со тоа обезбедува посува и посвежа средина за спиење.

 2. 4см Orthocell™ пена

  Новата пена со отворена клеточна и 3D структура која се обликува според телото и овозможува ефикасна циркулација на воздухот, обезбедуајќи сува и хигиенска средина за спиење.

 3. Навлака која се вади и се пере, за зголемена хигиена

  Горна навлака изработена од 100% рециклирани материјали.

 4. Нелизгачка подлога

  Овозможува над-душекот безбедно да се фиксира на место

 5. CleanEffect® третман

  Третман кој е составен дел од навлаката и кој се бори против бактерии, микроби и прашински грини, спречувајќи иритации и алергии.

 6. Aloe vera третман

  Природен третман кој го прави над-душекот нежен и пријатен на допир и за спиење

 7. Модерен дизајн

  Нов и модерен дизајн инспириран од формата на листовите на алое вера и е составен од разни бои и техники на плетење кои се видливи на површината на материјалот.

Алое вера за природна мекост

Површината на над-душекот е третирана со алое вера, давајќи и мекост и нежен допир, по кои е познато ова растение. Навлаката е изработена од 100% рециклирани материјали. Со тоа, помагаме во заштитата на животната средина.

Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 4 cm Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 4 cm

Здрава површина за спиење е хигиенска површина за спиење

 • Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 4 cm

  Orthocell™ пена

  • Дише и обезбедува свежа средина за спиење
  • Спречува прегревање или насобирање влага
 • Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 4 cm

  CleanEffect® третман

  • Заштита од микроби
  • Заштита од бактерии
  • Заштита од прашински грини
 • Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 4 cm

  AirX System

  • Обезбедува постојан проток на воздух
  • Помага во одржување на пониска температура

Практичен, лесен за складирање со многу намени

Овој лесен над-душек е лесен за пакување за да го складирате или транспортирате и е со пристапни цени, што значи, практичен додаток на вашата колекција за поквалитетен сон, дома или надвор.

 • Sofa

  Софа

 • Small apartment

  Мал стан

 • Weekend house

  Викендица

 • Camping

  Кампување

 • Caravan

  Караван

 • Festival

  Фестивал

 • Student dorm

  Студентски дом

 • Uncomfortable bed

  Играње/вежбање

Одржлив и еколошки

 • Горната навлака на над-душекот е изработена од 100% рециклирани влакна од полиестер, правејќи го над-душек одличен за вас и вашата средина.
 • Рециклираниот полиестер овозможува производството на над-душекот да има помало влијание врз животната средина. Нема потреба нови горива за изработување и со тоа се намалува јаглеродниот отпечаток.
 • На овој начин, се грижиме за нашата иднина и нашата планета.
Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 4 cm

Поставувањето е брзо и едноставно

 • Вашиот нов над-душек ќе го добиете вакумски спакуван во ролна.
 • Лесно се складира и можете да го понесете секаде каде што ќе ви биде потребно.
Dormeo Nature's Aloe Vera Topper 4 cm

Поставувањето е брзо и едноставно

Вашиот нов над-душек ќе го добиете вакумски спакуван во ролна. Сите наши над-душеци се компресирани, благодарение на еколошкиот процес на транспорт.

 • 1
  Unpacking Topper - Step 1

  Внимателно исечете ја надворешната ќеса со ножици и внимавајте да не ја исечете пластичната ќеса во внатрешноста. Не користете нож.

 • 2
  3
  Unpacking Topper - Step 2 and 3

  Одвијткајте го над-душекот на каучот. Внимателно исечете ја ќесата на рабовите и отстранете ја.

 • 4
  Unpacking Topper - Step 4

  Дозволете најмалку 6 часа, вашиот над-душек целосно да се оформи.

Дел од ексклузивната Nature‘s колекција

Dormeo Nature‘s Aloe vera Над-душекот 4см е дел од ексклузивната Nature‘s колекција. Колекција производи кои носат чувство на мир и природа во домот, создавајќи средина за опуштање и уживање во животот со саканите.

Погледнете ја целата Nature‘s колекција

Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star