КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Octasmart Мемори перница

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Нова Octasmart Мемори класична перница, полнета со мали коцкички мемори пена што ја прави идеална за сите, без оглед на положбата во која спиете. Octasmart перницата нуди соодветна удобност и интелигентна поддршка - 2 нивоа на удобност. 3D модуларниот слој е симетрично поделен на 10.000 ќелии. Димензии на перницата: 40x60 см.

Octasmart Мемори перница
2.490,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Нова Octasmart Мемори класична перница, полнета со мали коцкички мемори пена што ја прави идеална за сите, без оглед на положбата во која спиете. Octasmart перницата нуди соодветна удобност и интелигентна поддршка - 2 нивоа на удобност. 3D модуларниот слој е симетрично поделен на 10.000 ќелии. Димензии на перницата: 40x60 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Octasmart Мемори класична перница за оптимална потпора

Нова, иновативна Octasmart перница изработена од најновата и најсовремена Octacell(тм) технологија, која преставува револуција во квалитетниот сон.

Octasmart перницата нуди соодветна удобност и интелигентна поддршка - 2 нивоа на удобност. 3D модуларниот слој е симетрично поделен на 10000 ќелии. Octacell(тм) технологијата обезбедува инстант ергономско ослободување од притисокот на целото тело,и циркулација на воздух која ќе ви овозможи брзо да заспиете и да спиете подлабоко, помирно и поквалитетно.

  • Octacell(тм) технологија - Octacell(тм)  мемори слојот нуди уникатна поддршка, го намалува притисокот и благодарение на илјадници воздушни канали, ви ја нуди најсоодветната температура за спиење.
  • Memory Micropearls - малите мемори микро-топчиња се адаптираат на контурите на главата за соодветна поддршка, и нудат свежина благодарение на циркулацијата на воздух низ нив.
  • Навлака - Навлаката има стотици воздушни џебови за поголема удобност, и посвежа средина за спиење. 

Micropearl технологијата присутна во оваа перница всушност ги конвертира најквалитетните материјали во повеќеслојни микро - топчиња, кои се неверојатно меки и дишат.

Класичната перница Memory Octasmart исполнета е со 100% мали коцкички од мемори пена – цврст, но удобен материјал кој целосно се приспособува на температурата на вашето тело и обликот на вратот. Бидејќи се приспособува на вашето тело, ви гарантира мирен и релаксиран сон, без истегнати мускули и болки во вратот и грбот.

Octasmart Мемори класична перница е погодна за спиење во сите позиции.

Димензии на перницата:40х60см.

Високо квалитетна навлака

Навлаката има стотици воздушни џебови за поголема удобност, и посвежа средина за спиење.

Соодветна е за:

  • спиење во билокоја положба,
  • за оние кои имаат потреба од флексибилна перница,
  • за оние кои страдаат од астма или алергии, бидејќи го спречува размножувањето на прашинските паразити.
Технички карактеристики
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star