КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Дормео Siena сетот од јорган и перница е практичен и удобен комплет за удобно спиење преку целата година. Тој е направен од мек материјал и е исполнет со микрофибер влакна за удобно и долготрајно користење. Перницата е достапна во димензија 50x70 см. и има класичен облик кој е соодветен за сите начини на спиење.

Siena Сет Јорган и перница
5.980,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Дормео Siena сетот од јорган и перница е практичен и удобен комплет за удобно спиење преку целата година. Тој е направен од мек материјал и е исполнет со микрофибер влакна за удобно и долготрајно користење. Перницата е достапна во димензија 50x70 см. и има класичен облик кој е соодветен за сите начини на спиење.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Спијте како да сте на облак со Сиена сетот

Дормео Сиена сетот од јорган и перница е практичен и удобен комплет за удобно спиење преку целата година. Тој е направен од мек материјал и е исполнет со микрофибер влакна за удобно и долготрајно користење. Перницата е достапна во димензија 50x70 цм и има класичен облик кој е соодветен за сите начини на спиење. Јорганот е воздушест и топол, и е исполнет со Wellsleep® микрофибер влакна (350 гсм).

Напредни материјали за поголема трајност и удобност

Дормео Сиена сетот е направен од Softdream микрофибер влакна кои се познати по тоа дека се силни, отпорни, брзо се сушат и се трајни. Благодарение на овој материјал вие ќе можете да уживате во удобноста на вашите јорган и перница подолг период и нема да морате да се грижите дека тие ќе го менуваат обликот, бојата или својствата на површината.

Јорган и перница кои одговараат на сечии потреби

Полнењето на Сиена сетот е направено од Wellsleep® микрофибер влакна кои прават тие да бидат многу воздушести и меки. Ова прави јорганот да биде соодветен за користење преку целата година дури и за време на топлите летни месеци. Можете да додадете или да отстраните дел од полнењето за да се регулира висината на перницата  што го прави да одговара за сите типови на спијачи: на страна, на грб или на стомак.

Паметен дизајн за максимална удобност

Двата производи од Сиена сетот имаат воздушести џебови како и Wellsleep® микровлакна за површината да биде помека и попријатна на допир.  Покрај тоа, таа спречува полнењето од јорганот да се натрупува по краевите. Овој сет е достапен во 2 варијанти: јорган 140x200 см + 1x перница, и јорган 200x200 см + 2x перници.

Може да се пере во машина и со тоа се олеснува неговото одржување

И јорганот и перницата кои се дел од Сиена сетот можат целосно да се перат на 60°C,  температура која ги убива грините, па вие ќе можете да спиете мирно во секогаш свежо и чисто окружување. Благодарение на напредните материјали овие производи се сушат бргу но додека се сушат тие треба редовно да се протресуваат за да се избегне натрупување на полнењето

Технички карактеристики
Димензија Јорган 140x200 + 1/50x70 см. перница; Јорган 200x200 + 2/50x70 см. перница
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака Јорган: Навлака: 100% полиестер; Перница: Навлака: 100% полиестер
Полнење Јорган: Полнење: 100% полиестер (Wellsleep®); Навлака полнење: 100% полиестер (Wellsleep®)
Сезона цела година

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star