КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-70%

Високо квалитетен душек со 3 зони со удобно јадро. Во навлаката има 2 см мемори пена која се обликува според вашето тело. Платинум Фреш Прима душекот е надграден со специјална луксузна навлака.

Fresh Prima Platinum Душек

Редовна цена: Од 26.990,00 ден. До


Специјална цена: Од 7.990,00 ден. До

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Високо квалитетен душек со 3 зони со удобно јадро. Во навлаката има 2 см мемори пена која се обликува според вашето тело. Платинум Фреш Прима душекот е надграден со специјална луксузна навлака.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • 30 дена ТЕСТ ПЕРИОД

  Бидете 100% сигурни! Тестирајте го 30 дена - во удобноста на вашиот дом. Ако не сте задоволни, ние ќе ви ги вратиме парите.

 • 15 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

  Ние сме толку сигурни во квалитетот на душекот, што ви даваме 15 години гаранција. Тоа се 5470 дена за вие да се будите, наспани и среќни.

 • ИНТЕРНЕТ НАРАЧКИ

  Купувајте преку интернет. Едноставно нарачајте го производот и одберете како сакате да го подигнете. Ние ќе се погрижиме за останатото.

Најпопуларниот семеен душек од Дормео, идеален за секоја генерација:

 • Ниво на цврстина: душекот не е премногу тврд, а не е ни мек. Одличен е за оние кои спијат на грб или на страна.
 • Свежина: уникатниот систем на вентилација на Ecocell® и Octaspring® пената обезбедува константен проток на воздух.
 • Вкупна висина: 18 см - 16 см јадро и 2 см мемори пена за поголема удобност.
 • 3 зони на удобност за оптимална поддршка на различни делови на телото.
 • Специјално дизајнирана луксузна навлака: 3Д ефект со сребрени детали во ткаенината, пријатна на допир и многу квалитетна.
 • Навлаката се вади и се пере.
 • Антибактериски и антиалергиски душек, соодветен за оние кои патат од алергии или астма.
 • 30 дена тест период и 15 години гаранција.
 • Пакување: вакумиран во кутија.
 • Можност за плаќање на рати.

Погледнете во внатрешноста на душекот

18 см

Зона 1

Зона 2

Зона 3

Поминете прекукурсорот   за деталите.

 1. 2 см Мемори пена во навлаката

  Идеално се прилагодува на формата на вашето тело и се прилагодува.

 2. 3 см Ecocell® пена

  Прилагодлива пена која овозможува проток на воздух и идеална удобност.

 3. 3 см Octaspring® слој

  Обезбедува 3Д адаптабилност, зголемена циркулација на воздух и опција да се одбере помеѓу 2 нивоа на поддршка.

 4. Слој од 10 см Ecocell® пена

  Прилагодлива пена која овозможува проток на воздух, идеална удобност и поддршка.

 5. Навлака со патент

  Навлаката има 4 рачки и може да се вади и да се пере.

 6. Навлака со CleanEffect® Silver заштита

  Обезбедува антибактериска заштита и заштита од прашински грини. Душекот останува свеж и без непријатни мириси.

 7. Coolplus® микровлакна

  Регулација на влагата, циркулација на воздух, брзо се суши и едноставен е за одржување.

Идеална цврстина и свежина

Комбинација на материјали кои му даваат поддршка на вашиот грб - за идеална цврстина и материјали кои му овозможуваат на вашето тело да дише - за идеална свежина. Два слоја од Екоцел пена ви нудат удобност во спиењето и прилагодливост. Уникатниот систем на вентилација на Ecocell® пената и Octaspring® обезбедува константен проток на воздух. Благодарение на уникатната структура - нема трансфер на движење преку душекот. Тој е соодветен за лица со тежина до 140 килограми.Повеќе

Антибактериски и антиалергиски душек со специјално дизајнирана Платинум навлака

Мемори пената која е во навлаката се обликува според вашето тело. Мекиот памук е проткаен со посребрени влакна и има CleanEffect® третман. Тој има улога на антибактериска заштита, заштитата од непријатни мириси и прашински грини. Навлаката е многу луксузна и ви нуди првокласна удобност. Таа има 3Д ефект со сребрени детали во ткаенината, пријатна на допир и многу квалитетна. Се вади со помош на патент.ПовеќеПовеќе

30 дена тест период и 15 години гаранција

Со овој душек добивате 30 дена тест период во кој можете да го користите душекот и доколку не ви се допаѓа, да го вратите. Фреш Прима душеците имаат гаранција од 15 години.

Местењето е брзо и едноставно

Душеците се вакумирани во 2 слоја на пластика.

 • 1

  Внимателно исечете ја надворешната навлака со ножици. Внимавајте да не ја исечете пластичната кеса во душекот.

 • 2

  Отворете го душекот на креветот. Внимателно исечете ја пластичната кеса по рабовите и извадете ја.

 • 3

  Оставете го душекот 6 часа за да се оформи.

Технички карактеристики
Јадро Ecocell® пена, Octaspring®
Анти-бактериски третман Да
Висина 18 см
Гаранција 15 години
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Материјал Ecocell®, Octaspring пружини/Пружини од пена, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака 100% полиестер (од кои 29% CoolPlus®)
Навлака која се пере Да
Цврстина Средно тврд

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star