КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Споредете ги Дормео душеците и одберете го вистинскиот за Вас

Свртете го вашиот телефон за подобро искуство
 
Цени од
Специјална понуда
Тест периодЗа душеците Дормео има рок од 30 дена за враќање на производот, во кој рок потрошувачите имаат можност да го пробаат производот. Производите мора да бидат вратени неоштетени и во иста количина.
ГаранцијаСо оваа гаранција која Ви ја нудиме, нема причина зошто да не ги пробате нашите душеци.
ЦврстинаДоколку повеќе сакате да спиете на грб, тоа значи дека најдоброто решение за Вас е потврд душек поради тоа што вашата тежина е распоредена на поголема површина. Доколку повеќе сакате да спиете на страна, тврдиот душек не е најдоброто решние бидејќи може да ја попречува циркулацијата на крвта, што ќе предизвика често да се превртувате или будите. И на крај, доколку сакате да спиете на стомак, Ви препорачуваме душек со средна цврстина.
ВисинаОд 15см. до 18см.
Octaspring®Ексклузивната Octaspring® технологија ги комбинира удобноста и потпората на пената со функционалноста на пружина. Овозможува 8 пати подобра вентилација и нема трансфер на движења. Дизајност на саќе овозможува персонализирана поддршка на природните движења на телото, но со помалку притисок, а поголема удобност.
Двојно јадро2 одвоени јадра во 1 душек. Душеците со ширина почнувајќи од 140см. имаат можност за менување на јадрата во зависност од потребите.
Двострано јадроНекои сакаат помек, некои потврд душек. Дормео душеците имаат двострано јадро, па така, ако не сте сигурни што ви одговара повеќе, можете да ги испробате и двете страни.
Навлака која се переДушекот има патент за лесно вадење на навлаката. Така, вашиот душек ќе остане чист и свеж постојано.
Мемори пенаМемори пената се прилагодува на телесната температура. Исто така, се прилагодува на обликот на телото и ја овозможува потребната потпора.
Анти-бактериски третманCleanEffect® заштитата делува анти-алергиски и анти-бактерисики со што Вашиот душек ќе остане чист и свеж за квалитетен сон.
ЈадроEcocell© претставува специјална пена која е изработена за да се прилагоди на точките на притисок на телото. Одберете душек со Ecocell© или федери од пена изработени со наградуваната Octaspring® технологија.
ВИСОКО КВАЛИТЕТНИ ДУШЕЦИ
Душеци изработени од наградувани, квалитетни материјали за луксузна удобност која е прилагодена на вашето тело и позиција на спиење.
-9%

Редовна цена: Од 34.990,00 ден. До


Специјална цена: Од 31.990,00 ден. До

30 дена
15 години
Прилагодлив, Средно тврд
27 см
Горна страна: 1. слој: полиуретански пена ролни (Ecocell®), 2. слој: полиуретански пена ролни (Ecocell®), Долна страна: ролни, Слоеви: полиуретанска пена (Ecocell®), Внатрешно: 100% полиестер
-10%

Редовна цена: Од 28.990,00 ден. До


Специјална цена: Од 25.990,00 ден. До

30 дена
15 години
Средно тврд
27 см
Горна страна: полиуретански foam springs (Ecocell®), Долна страна: pocket springs, Слоеви на пенатаs: полиуретанска пена (Ecocell®)
ПРИЛАГОДЛИВИ ДУШЕЦИ
Флексибилни душеци направени од внимателно изработени материјали за здрав и удобен сон
-14%

Редовна цена: Од 21.490,00 ден. До


Специјална цена: Од 18.490,00 ден. До

30 дена
15 години
Мек, Малку тврд, Средно тврд, Тврд, Многу тврд
20 см
Ecocell®, Octaspring® пружини
-15%

Редовна цена: Од 19.990,00 ден. До


Специјална цена: Од 16.990,00 ден. До

60 дена
15 години
middle firm
20 см
6 см. Ergo слој инспириран од Kosmodisk
-14%

Редовна цена: Од 20.990,00 ден. До


Специјална цена: Од 17.990,00 ден. До

30 дена
15 години
Мек, Малку тврд, Средно тврд, Тврд
18 см
Ecocell®
ОСНОВНИ ДУШЕЦИ
Квалитено и цврсто јадро на креветот кое го поддржува вашиот 'рбет
10.990,00 ден.
30 дена
10 години
Тврд
18 см
Ecocell®
-10%

Редовна цена: Од 11.990,00 ден. До


Специјална цена: Од 10.790,00 ден. До

30 days
10 години
Многу тврд
16 см
Ecocell®
ВИСОКО КВАЛИТЕТНИ ДУШЕЦИ
Душеци изработени од наградувани, квалитетни материјали за луксузна удобност која е прилагодена на вашето тело и позиција на спиење.
ПРИЛАГОДЛИВИ ДУШЕЦИ
Флексибилни душеци направени од внимателно изработени материјали за здрав и удобен сон
ОСНОВНИ ДУШЕЦИ
Квалитено и цврсто јадро на креветот кое го поддржува вашиот 'рбет