КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Delimano Air Fryer Star - Апарат за готвење со топол воздух

Photo
Video
-37%

Уживајте во вкусот на пржена храна без да ја пржите во масло - Delimano Air Fryer STAR ја подготвува вашата омилена храна со докажаната технологија со топол воздух, правејќи ја крцкава и вкусна. Со капацитет од 3,5л и 1350W моќност, овој апарат може да подготви многу вкусни рецепти. Со тајмер од 30 минути и температура од 80 до 200 °C. Нелеплива облога за лесно чистење.

Специјална понуда! Нарачајте го Air Fryer Star - Апаратот за готвење, сега за само 3.990 ден.
Delimano Air Fryer Star - Апарат за готвење со топол воздух

Редовна цена: 6.290,00 ден.


Специјална цена: 3.990,00 ден.

Цена на рати: 10 x 399 ден
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Уживајте во вкусот на пржена храна без да ја пржите во масло - Delimano Air Fryer STAR ја подготвува вашата омилена храна со докажаната технологија со топол воздух, правејќи ја крцкава и вкусна. Со капацитет од 3,5л и 1350W моќност, овој апарат може да подготви многу вкусни рецепти. Со тајмер од 30 минути и температура од 80 до 200 °C. Нелеплива облога за лесно чистење.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Гответе на поздрав начин

Запознајте го Delimano Air Fryer STAR, прекрасен додаток за сечија кујна која се стреми кон поздрави, подобри оброци со помалку масти. Готвењето со топол воздух е една од најпопуларните методи за готвење, бидејќи со неа добивате крцкава, сочна и вкусна „пржена“ храна - исто како од фритеза, но, со малку или без воопшто масло, а сепак со задржување на истиот одличен вкус.

Delimano Air Fryer STAR

Кошница за готвење доволно голема за целото семејство

Delimano Air Fryer STAR има тајмер до 30 минути и кошница со голем капацитет од 3,5л и решетка која се вади за подобрени перформанси, полесно ракување и оптимизирано собирање на маснотиите. Само ставете месо, зеленчук или пак пецива и гледајте како тие ќе станат крцкави и вкусни. Употребата на Air Fryer STAR е побезбеднам попрактична и ефикасна за разлика од готвењето во класичните фритези или печењето во рерна и разликата е очигледна - нема вишок маснотии или непријатни миризби, само вкусна „пржена“ храна.

Delimano Air Fryer STAR

Брзо и практично готвење

Со Air Fryer STAR лесно ќе подготвите домашен чипс, но, не само тоа. Совршен е за подготовка на поздрава верзија од сечија омилена храна: зачинет компир и пилешко, но, можете да подготвувате и месо, риба и бургери, пица и замрзната храна, можете да печете дури и благи деликатеси. Исто така, совршен е за загревање на храната.

 • Delimano Air Fryer STAR

  Месо

 • Delimano Air Fryer STAR

  Прилози

 • Delimano Air Fryer STAR

  Десерти

 • Delimano Air Fryer STAR

  Ужина

Висока температура за крцкави резултати

Тајната е во жешкиот циклонски воздух кој забрзано циркулира околу храната, што резултира со рамномерно испечена, златно-кафеава храна, крцкава однадвор и сочна внатре. Исто така, потребно е многу помалку време за загревање од класичната рерна. Delimano Air Fryer STAR нуди опсег на температура од 80 до 200 °C.

Delimano Air Fryer STAR

Лесно и безбедно ракување

Апартот лесно се користи и има две копчиња за контрола:

 • контрола на тајмер преку копчето на средина и
 • контрола на температура преку надворешното копче.

Автоматско исклучување со звучен сигнал кога тајмерот ќе заврши за да не мора постојано да ја проверувате храната. Дополнително, кога тајмерот ќе заврши, апаратот автоматски се исклучува за да спречи препекување на храната и прегревање на апаратот. За дополнителна безбедност, апаратот има силиконски подлоги на ногарките, за да остане стабилен. Рачката која не се загрева ви овозможува безбедно да ја извадите храната од апаратот без да ги изгорите рацете.

 • Delimano Air Fryer STAR

  Изберете ги состојките

 • Delimano Air Fryer STAR

  Изберете го времето и температурата на готвење

 • Delimano Air Fryer STAR

  Почекајте го сигналот и сервирајте

Го направивме чистењето уште полесно

Кошницата и решетката на Delimano Air Fryer STAR се обложени со нелеплива облога за храната да не се лепи на површината и чистењето да биде многу лесно. Кошницата и решетката која се вади се безбедни за миење во машина, за уште полесно одржување и готвење со Air Fryer STAR.

Delimano Air Fryer STAR

Несомнено, најпродаваниот производ на Delimano

Придружете им се на повеќе од 1 милион корисници кои им веруваат на Delimano Air Fryer-ите и впуштете се во кулинарска авантура која ќе ви помогне да ги постигнете животните цели додека го јадете тоа што го сакате. Ви гарантираме дека овој компактен и стилски Air Fryer STAR will брзо ќе стане најсаканиот кујнски апарат во вашиот дом. Достапен е во две бои, за да одговара на сечија кујна.

Delimano Air Fryer STAR
Дополнителни информации

Технички информации

 • Моќност: 1350 W
 • Волтажа: 220-240 V
 • Капацитет на кошницата: 3,5л
 • Дијаметар на долниот дел на кошницата: 19 см
 • Тајмер: 0-30 мин
 • Прилагодлива температура: 80-200 °C
 • Димензии на производот: 33.4 x 26.5 x 30.5 см
Delimano Air Fryer STAR

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star