КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Delimano Joy Електрично ѓезве

100 100 1
ID: 106153206 SKU: 1000171756
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Подгответе кафе или загрејте вода за чај за миг. Водата ќе зоврие за помалку од 1 минута, а заштитата од прегревање ќе го спречи загревањето на ѓезвето доколку во него нема вода. Капацитет: 250 мл.

Delimano Joy Електрично ѓезве
1.990,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Подгответе кафе или загрејте вода за чај за миг. Водата ќе зоврие за помалку од 1 минута, а заштитата од прегревање ќе го спречи загревањето на ѓезвето доколку во него нема вода. Капацитет: 250 мл.

Дознајте повеќе
Детали за производот

За овој производ е достапна ПРЕМИУМ Дополнителна гаранција. Повеќе за Премиум гаранцијата, дознајте ТУКА.

Практично електрично ѓезве за брзо зовривање на водата

Delimano Joy електричното ѓезве има рачка која е мека на допир и е одлично за подготовка на топли напитоци. Многу е безбедно за употреба затоа што има заштита од прегревање и загревање без течности.

Капацитетот од 250 мл е одличен за 2 шолји врела вода за помалку од 1 минута - за кафе, чај и други топли напитоци.

Употреба на ѓезвето:

  • За време на употребата не ги допирајте надворешните површини на ѓезвето. Кога кога водата ќе почне да врие, држете ги рацете подалеку од устата на ѓезвето.
  • Апаратот мора да биде исклучен пред да го подигнете ѓезвето од основата.
  • Пред првата употреба, исчистете го ѓезвето и наполнете го со вода до максималното ниво (250 мл). Кога водата ќе почне да врие исклучете го апаратот.
  • Истурете ја водата и оставете го апаратот да се олади.
  • Можно е да се формира бигор поради тврдоста на водата. Ова е нормално и нема никакво негативно влијание на здравјето на луѓето.

Полнење со вода:

  • Кога го полните ѓезвето со вода, СЕКОГАШ тргнете го од основата.  
  • Не ставајте повеќе од 250 мл вода.
  • Ако ставите повеќе вода, таа може да претекува откако ќе почне да врие.      
Дополнителни информации

Технички карактеристики:

  • Напон: 220~240 V , 50/60 Hz
  • Моќност: 730-870 W

Рецензии од купувачи (1 рецензии)

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Наталија

www.dormeo.com.mk

Препорака
Лесно за корисење и одржување, а кафето сварено во ѓезвето е супер вкусно. Моја препорака