КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Delimano FiveStar Legend Стаклен капак

Photo
Video
-49%

Зачувајте ги сите вкусови и сокови во храната која ја обожавата и искористете ги максимално садовите од линијата Delimano Legend FiveStar Legend, со овие специјално дизајнирани капаци, кои се безбедни за употреба во рерната. Достапни во 5 димензии: 18см, 20см, 24см, 26см и 28сн. Овие капаци одговараат на садовите од Stone Legend линии.

Delimano FiveStar Legend Стаклен капак

Редовна цена: 690,00 ден.


Специјална цена: 349,00 ден.

За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Зачувајте ги сите вкусови и сокови во храната која ја обожавата и искористете ги максимално садовите од линијата Delimano Legend FiveStar Legend, со овие специјално дизајнирани капаци, кои се безбедни за употреба во рерната. Достапни во 5 димензии: 18см, 20см, 24см, 26см и 28сн. Овие капаци одговараат на садовите од Stone Legend линии.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Трајни, стилски и безбедни за користење во рерна

Delimano капаците до држач од не'рѓосувачки чеик се направени од цврсто,проѕирно калено стакло. Сите капаци може да се користат во рерна, лесни се за чување и чистење. Изработени од не-порозни материјали кои се отпорни на гребење. Овие Delimano Legend капаци ќе ви овозможат да ги користите долги години, поради нивната разновидна употреба и достапните димензии.

Delimano Legend Lid

Поздраво и повкусно готвење

Ставањето на капак на вашето тенџере ќе ви овозможи:

  • Да ја загреете храната побрзо;
  • Да ги зачувате вкусовите и соковите во храната;
  • Да спречите прскање на жешко масло или вода;
  • Да спречите ширење на мириси додека готвите;
  • Да ја одржите храната топла по готвењето.
Delimano Legend Lid

Откријте ја новата Delimano FiveStar legend линија

Што го прави едно јадење да биде совршено? Да, тоа се состојките и вештините на готвачот, а да и вистинскиот рецепт... но, садовите со кои готвите можат навистина да направат разлика. Delimano FiveStar Legend линијата ги има квалитетите на една ѕвезда и затоа, секое јадење подготвено во нив, ќе биде јадење како од ресторан со 5 ѕвезди.

Дознајте повеќе

Технички карактеристики
Димензија 20 cm, 24 cm, 26 cm, 28 cm

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star