КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Delimano Stone Legend Classic Сад за сос

Photo
Video

Овој Classic Сад за сос од 16 см. е изработен на еколошки начин и е совршен за загревање ан супи, подготовка на поширани јајца или сосови. Ги има сите карактеристики на нелепливост. Има трајна основа која рамномерно ја распределува топлината и Quantanium облога која спречува лепење на храната. Одговара на сите шпорети. 16 см.  

Delimano Stone Legend Classic Сад за сос
1.490,00 ден.
Времето на достава е подолго од 2 месеци.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Овој Classic Сад за сос од 16 см. е изработен на еколошки начин и е совршен за загревање ан супи, подготовка на поширани јајца или сосови. Ги има сите карактеристики на нелепливост. Има трајна основа која рамномерно ја распределува топлината и Quantanium облога која спречува лепење на храната. Одговара на сите шпорети. 16 см.  

Дознајте повеќе
Детали за производот

Совршен сад за секојдневна употреба во кујната

Загрејте млеко или подгответе луксузно топло чоколадо или пак сос или прелив. Овој практичен сад е со димензија од само 16 см но, е совршен за сите основни кујнски задачи и ќе го користите повторно и повторно. Запознајте го Delimano Stone Legend Classic Садот за сос, сад кој е повеќе од тоа што го гледате. Неговата сјајна црвена надворешност значи дека тој изгледа фантастично, но, ќе бидете задоволни и од неговите перформанси!

Садот кој ќе ги исполни вашите очекувања

Delimano Stone Legend Classic Садот за сос е дел од новата линија садови за готвење – Delimano Stone Legend Classic. Основата е изработена од 3 комбинирани слоеви: емајл кој се користи во конструкцијата на садот и кој обезбедува рамномерно и брзо загревање, додека основата од јаглеродниот челик прави садот да може да се користи на индукција.

Whitford QuanTanium облогата е зајакната со честички од камен и титаниум за дополнителна цврстина и отпорност на гребење, поради што ќе го користите садот долги години.

Whitford Quatanium облога, причината поради која сите ги сакаат овие садови

истинскиот херој позади Stone Legend Classic линијата е Quantanium, една од најиновативните и модерни облоги на пазарот. Quantanium облогата го имитира готвењето на вистински камења, поради тоа што таа содржи честички од вистински камен. Тие ја зачувуваат топлината и постепено ја испраќаат до храната со цел природната сочност, витамини и вкусови да останат внатре во храната. Честичките од камен, на храната и даваат традиционален вкус, како сè што се готви на вистински камен.  

5 слоеви од облога со честички од титаниум и вистински камен

Со цел да обезбедиме дополнителни перформанси, облогата е изработена во повеќе слоеви. Веќе сме имале садови изработени од три слоеви, но, оваа линија има дури 5. И кога станува збор за перформансите, овие дополнителни слоеви прават разлика. Ова значи дека облогата е значајно подебела, но, не застануваме тука. За да ја направиме уште поцврста, додадовме честички титаниум, кои ја зајакнуваат облогата и ја прават речиси неуништлива.

Безбеден за околината, безбеден за вас

Основата на Quantanium облогата е вода, здрава и еколошка површина за готвење. Сите материјали се нетоксични и не содржат PFOA, што значи дека нема навлегување на штетни хемикалии во храната, а со тоа и во телото. Облогата е отпорна на гребење и не испушта хемикалии во храната

Готвење со малку масло и лесно миење

Никогаш повеќе нема да се мачите со прегорено млеко. Со оваа тава, храната се лизга од површината. Можете да готвите со минимална количина на масло и нелепливата површина ќе ви овозможи храната никогаш да не се залепи. По готвењето, можете да ја ставите во машина за садови или да ја измиете со топла вода и сјај за садови.

Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Внатрешен материјал вистински камен (квантаниум)
Димензија 16cm
Капацитет 1,4l
Материјал enamel, јаглероден челик
Основен материјал челик

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star