КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

2 во 1 Перница со разладувачки ефект

Photo
Video
-50%

Класична перница со разладувачки ефект, ви помага да спиете помирно за време на топлите летни ноќи. Нема повеќе немирни ноќи предизвикани од непријатната топлина. Едната страна од перницата има посебен слој од Air Effect мемори пена со топчиња гел во внатрешноста, кои се прилагодуваат на притисокот на вашата глава и овозможува пријатно и свежо чувство. Полнета со Wellsleep® микровлакна.

2 во 1 Перница со разладувачки ефект

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 1.490,00 ден.

Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Класична перница со разладувачки ефект, ви помага да спиете помирно за време на топлите летни ноќи. Нема повеќе немирни ноќи предизвикани од непријатната топлина. Едната страна од перницата има посебен слој од Air Effect мемори пена со топчиња гел во внатрешноста, кои се прилагодуваат на притисокот на вашата глава и овозможува пријатно и свежо чувство. Полнета со Wellsleep® микровлакна.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Нема повеќе будење во текот на ноќта поради потење

Сите сме се буделе во текот на ноќта испотени, превртувајќи ја перницата за да најдеме поладен и сув дел од неа. Сега ќе можете мирно да спиете преку целата ноќ, благодарение на Дормео 2 во 1 Перницата со разладувачки ефект. Специјално дизајнирана од едната страна да ве разлади за време на топлите ноќи, а другата страна е совршена за користење во поладните месеци.

Dormeo Cooling Pillow

Перница која останува сува и ладна

Ако се потите за време на ноќта или пак имате спална соба која се загрева прекумерно во лето, оваа иновативна перница едноставно ќе ја обожавате.

  • Едната страна има посебен слој од Air Effect мемори пена со гел топчиња во внатрешноста, кои се прилагодуваат на притисокот на вашата глава и ви овозможува пријатно и разладувачко чувство.
  • TENCEL™ Lyocell во навлаката претставува „паметна“ ткаенина која апсорбира влага и помага таа да испари, обезбедувајќи сува површина дури и во најтоплите ноќи.
Dormeo Cooling Pillow

Полнета со WellSleep™ микровлакна за удобност, поддршка и проток на воздух

Внатрешноста на перницата е полнета со WellSleep® микровлакна, кои создаваат илјадници мали воздушни џепови овозможувајќи мека и смирувачка поддршка со максимален проток на воздух. Едноставното отварање со патент овозможува лесно додавање или вадење на микровлакната, за да ја добиете посакуваната висина на перницата.

Dormeo Cooling Pillow

Лесно оддржување и одговара на стандардна навлака

Перницата може да се пере на 40°C, но притоа слојот за разладување мора да се отстрани. Димензии на перницата се 50x70см., а Дормео ќе ви помогне со големиот избор на навлаки достапни во разни бои со кои ќе ја креирате вашата спална соба од соништата.

Dormeo Cooling Pillow
Технички карактеристики
Тип на перница класична
Димензија 50x70см.
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Се пере во машина Само навлаката на 40 °C

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star