Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Спијте на најнапредните душеци.

НОВИТЕ ЛУКСУЗНИ

AIR+ HYBRID ДУШЕЦИ

СЕ ТУКА.

 • AIR + COMFORT

  • пет слоеви вклучувајќи и еден Octaspring® слој
  • 3-зони на поддршка, технологија за потпора на 'рбетот и ослободување на точките на притисок
  • прекривка која може да се пере и има антибактериски својства
  • еден Octaspring® слој
  • поддршка за телото
  • без чувство на тонење (пропаѓање)
  • средно - тврдо чувство
  • 27см
  • мемори пена кај горната прекривка
  • двојно јадро кое е совршено за парови
  • прилагодлива цврстина

  Цени веќе од: 24.990 Ден

 • AIR + SELECT

  • девет слоеви вклучувајќи и еден слој од мемори пена со напредна контрола на температурата
  • технологија со 5 зони за поддршка на 'рбетот и ослободување на точките кои се под притисок
  • прекривка со антибактериски својства која може да се пере
  • два Octaspring® слоја
  • поддршка на телото
  • без чувство на тонење (пропаѓање)
  • од средно па до помалку тврдо чувство
  • 27см
  • мемори пена кај горната прекривка
  • двојно јадро кое е совршено за парови
  • прилагодлива цврстина

  Цени веќе од: 30.990 Ден

СЀ Е ВО СЛОЕВИТЕ

Голема удобност во комбинација со напредна технологија.

 • AIR + COMFORT

 • AIR + SELECT

 • Горен слој

  Душекот е покриен со луксузна дебела прекривка со ексклузивен дизајн. Поради TencelTM Modal влакната, прекривката е супер мека и ја одржува вашата температура под контрола.

 • Ecocell® слој

  Ние користиме пена со технологија на отворени ќелии која има мали отвори кои дозволуваат вишокот топол воздух да се пропушти и со тоа вам ви е пријатно и удобно. 3 слоеви Ecocell®.

 • Octaspring® слој

  Индивидуални пружини од пена кои се движат тродимензионално и му даваат на секој мм од вашето тело целосна удобност. Секоја Octaspring® пружина динамично се прилагодува на контурите и движењето на вашето тело во сите позиции за спиење, намалувајќи ги точките на притисок.

 • Џепни пружини

  „Последната генерција“ на џепни пружини индивидуално реагираат кон движењата на телото и го олеснуваат притисокот од вашите рамења и колкови за да имате удобна ноќ без разлика на позицијата за спиење.

 • Странична и основна прекривка

  Ние користевме материјал од полиестер за да направиме производите да бидат поиздржливи и да се спречи бргу да се излитат и искинат.

 • Горен слој

  Душекот е покриен со луксузна дебела прекривка исполнета со мемори пена. Поради TencelTM Modal влакна, прекривката е супер мека и ја одржува вашата температура под контрола.

 • Слој од мемори пена

  Мемори пената нуди голема мекост и го олеснува притисокот.

 • Ecocell® слој

  Пената има отвори за да се овозможи вишокот топол воздух да излезе за вам да ви биде удобно и свежо. 4 Ecocell® слоеви.

 • Octaspring® слој

  Индивидуалните пружини од пена се движат тродимензионално притоа нишајќи го секој мм од телото за целосен комфор. Секоја индивидуална Octaspring® пружина динамично се прилагодува кон контурите и движењата на вашето тело во сите негови позиции за спиење, притоа намалувајќи ги точките под притисок. 2 слоја на Octaspring®.

 • Џепни пружини

  „Последната генерција“ на џепни пружини индивидуално реагираат кон движењата на телото и го олеснуваат притисокот од вашите рамења и колкови за да имате удобна ноќ без разлика на позицијата за спиење.

 • Странична и основна прекривка

  Ние користевме материјал од полиестер за да направиме производите да бидат поиздржливи и да се спречи бргу да се излитат и искинат.

ПОВЕЌЕ НЕМА ПРЕВРТУВАЊЕ И НЕМИРНО СПИЕЊЕ

Една од најдобрите работи во врска со Air+ душеците е дека тие се доволно цврсти за да ви дадат соодветна поддршка, но се доволно меки за да ви понудат и нежност и удобност. 100% приспособливост.

 • Разбудете се наспани

  Без разлика дали спиете на грбот, на страна или на стомак, Air+ се приспособува на вашето тело и ви нуди врвна поддршка.

 • Спијте цврсто

  Со Air+, вашиот сон е заштитен и нема повеќе да се будите од разни звукови како од деца или пак миленици.

 • Спијте освежени

  Air+'s Tencel® покривката е помека и поефикасна при собирањето влага отколку било кој друг памук со врвен квалитет.

 • Премиум висина

  Висината од 27см. прави да биде полесно да се седне, легне или да се стане од креветот.

ШТО Е ТОА ШТО ГО ПРАВИ ВОЛШЕБНОТО
ЧУВСТВО КАЈ AIR+ ДУШЕЦИТЕ?

Тоа е науката на супериорниот комфор.

Соништата стануваат реалност со нашата напредна Octaspring® технологија. Octaspring® душеците се навистина најдобрата иновација во индустријата за производи за спиење во последните две децении. Оваа неверојатна нова технологија која спојува модерни материјали со потрадиционални дизајни довело до супериорно нова форма на душеци.

ТЕСТИРАЈТЕ ГО ВАШИОТ ДУШЕК БЕЗ РИЗИК. ГАРАНТИРАНО.

 • 100 ноќи тест период

  Потребно ви е време за да се навикнете на овој душек, па затоа ќе добиете 100 ноќи тест период.

 • 15 години продолжена гаранција

  Нашиот душек е направен за да трае. Ние го засилуваме тоа со искрена, 15 годишна гаранција.

 • Достава во кутија

  Се доставува на вашата врата во една кутија. Таа се распакува лесно за само неколку минути.

 • Изработени во Европа

  Секој Air+ душек е дизајниран и изработен во Европа.

8,5 МИЛИОНИ ЗАДОВОЛНИ СПИЈАЧИ ШИРУМ СВЕТОТ

СПРЕМНИ СТЕ ЗА ВО КРЕВЕТ?

Супер! И не заборавајте да земете со себе некој што го сакате. Има доволно магија за двајцата.

Запознајте го новиот душек >>

МАЛИ ТРИКОВИ ЗА ПОДОБАР СОН

Air+ душеци, душеци за кои другите душеци сонуваат да бидат

Кога ќе помислите дека ќе поминете дури 3 од следните 10 години на вашиот душек, тогаш има смисла да инвестирате во најдоброто можно решение за вас. Секако ќе сакате да го поминете тоа време на квалитетен душек кој е безбеден за вашето тело и максимално удобен за да се спие на него.

[ Прочитаjте повеќе >> ]

Совети и трикови како да станете ранобудни

Како се будите рано наутро? Дали го притискате копчето „снуз“ колку е можно повеќе пати? Да бидеме искрени, сите сакаме да поспиеме малку повеќе! Еве неколку совети и трикови како да станете ранобудни.

[ Прочитаjте повеќе >> ]

Дали треба да му дозволите на вашето милениче да спие во вашиот кревет

Се повеќе и повеќе станува популарно да се дели креветот со вашето милениче. Скоро половината од сопствениците на кучиња спијат заедно со нивните миленици. Но, што се случува со хигиената на душекот при спиење?

[ Прочитаjте повеќе >> ]

Квалитетниот сон е тука. Погледнете ги видеата.