КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Air+ Smart Перница

100 100 3
ID: 110033404 SKU: 110033404
Photo
Video
-22%

Air+ Smart перницата е со наградуваната Octaspring® технологија и е дизајнирана да се прилагоди на сите положби на спиење. 2 во 1 дизајн, класична и анатомска страна. Висината на перницата можете индивидуално да ја регулирате. Совршено одговара за сите положби за спиење. Навлаката се пере на 40℃. Димензии на перницата: 40X60 см.

Air+ Smart Перница

Редовна цена: 3.180,00 ден.


Специјална цена: 2.490,00 ден.

Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Air+ Smart перницата е со наградуваната Octaspring® технологија и е дизајнирана да се прилагоди на сите положби на спиење. 2 во 1 дизајн, класична и анатомска страна. Висината на перницата можете индивидуално да ја регулирате. Совршено одговара за сите положби за спиење. Навлаката се пере на 40℃. Димензии на перницата: 40X60 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Светска сензација за поудобен сон

Dormeo Air+ Smart - перницата е всушност 2во1 перница со дизајн кој може да се менува и има две различни нивоа на поддршка. Ако сакате поддршка за вратот и ‘рбетот одберете ја анатомската страна со цевката од Октаспринг пена, која има одлична проветреност, а кога сакате да уживате тогаш свртете ја перницата и одберете ја класичната страна со меките микровлакна

Dormeo Air+ Smart Pillow Dormeo Air+ Smart Pillow

Класична страна на перницата за пријатно чувство

Штом легнете на класичната страна на перницата, ќе имате чувство на мекост како кај класичната перница со пердуви. Ова чувство го овозможуваат напредните Wellsleep микровлакна кои се извонредно меки.

Дополнително, тие создаваат подобар проток на воздух и обезбедуваат пријатна средина за спиење.

Перницата има патент, така што лесно можете да ја приспособувате висината според вашите потреби.

Dormeo Air+ Smart Pillow

Анатомска страна на перницата за подобра поддршка

Изберете ја анатомската страна од перницата со Octaspring® пружина, за да му овозможите анатомска поддршка на вратот и 'рбетот. Octaspring® пружината е изработена од флексибилна пена дизајнирана како саќе, со што обезбедува вистинската поддршка и има слој од мемори пена околу себе за дополнителна удобност.

Dormeo Air+ Smart Pillow

Одлична за спиење на секоја страна

Без разлика на вашата положба за спиење, со Dormeo Air+ перницата ќе ја најдете вашата совршена комбинација. Перницата може да се превртува бидејќи има класична и анатомска страна, па можете да ја поставите на кој било начин. Ако не знаете како да ја изберете вистинската страна, видете ги предлозите подолу.

 • Dormeo Air+ Smart Pillow

  Класичната страна под вратот и рамената

  Спиење на стомак, на страна или комбинирано - со спиење на оваа страна од перницата ќе го намалите притисокот во вратот и помалку ќе го оптоварувате 'рбетот.

 • Dormeo Air+ Smart Pillow Dormeo Air+ Smart Pillow

  Анатомската страна под вратот и рамената

  Спиење на грб или на страна - со спиење на оваа страна од перницата ќе имате подобра поддршка под вашиот врат ќе му овозможите на 'рбетот правилно поставување.

Единствена напредна технологија за совршен сон

 • Dormeo Air+ Smart Pillow

  Прилагодлива и прозрачна Octaspring® технологија

  Octaspring® пружината е изработена од два вида на пена со различни карактеристики дизајнирани во 8 колони за поддршка кои овозможуваат проток на воздух и чиста средина за спиење.

 • Dormeo Air+ Smart Pillow

  Подобрен проток на воздух со AirX систем

  Страничните делови на навлаката со AirX систем овозможуваат одличен проток на воздух овозможувајќи свежа и сува средина за спиење.

 • Dormeo Air+ Smart Pillow

  Регулација на температурата со навлаката

  Прилагодливоста во навлаката одговара на моменталната телесна температура, со што ќе ве одржува потопло за време на зима и посвежо за време на летото.

Природна мекост

Навлаката на перница Dormeo AIR+ содржи TencelTM Modal влакна - даваат природна мекост на кожата.

Покрај тоа, навлаката е збогатена и со CleanEffect® третман со што ја прави перницата антибактериска, антиалергена, заштитена од мириси и прашина.

Навлаката може да се пере на 40°C. Отстранете ја Octaspring® пружината пред перење.

Dormeo Air+ Smart Pillow
Технички карактеристики
Тип на перница анатомска
Јадро Јадро: Долен и горен слој на мемори пена; 12 парчиња Оctaspring® ролни; 12 pcs Ecocell® ролни
Висина 17 см
Димензија 40x60 см.
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер
Регулирање на влага Да
Се пере во машина 40°C

Рецензии од купувачи (3 рецензии)

5

3 рецензии

3 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Dimitar

www.dormeo.com.mk

Preporacuvam
Navistina odlicen mix od anatomska i klasicna pernica koja dozvoluva da stavis i raka pod pernicata i da imas cirkulacija na vozduh!

Маја

www.dormeo.com.mk

Најубава перница
Конечно си најдов соодветна анатомска перница преубаво е спиењето на неа, помека варијанта на анатомска перница е за подршка на вратот , јас бидејќи имав проблем сега се исчезна
Ви благодарам најдобри сте !!!

Ања

www.dormeo.com.mk

Никаде без неа
Долг период имав проблеми со вратот и главата затоа што не можев да најдам соодветна перница. Од кога ја користам оваа сум наспана, а колку ми одговара сфатив кога од одмор се вратив вкочанета и со болки од лоша перница и неудобно спиење. Од сега ќе си ја носам секаде со себе.