КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Aloe Vera Класична перница

Photo
Video
-62%

Мека класична перница, полнета со Wellsleep® напредни микровлакна и збогатена со алое вера за да ја разгали вашата кожа и да ви помогне да заспиете. Висината е прилагодлива, што ја прави соодветна за сите положби на спиење. Се пере на 40°C и е со димензија 50x70см.

Aloe Vera Класична перница

Редовна цена: 2.580,00 ден.


Специјална цена: 990,00 ден.

Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Мека класична перница, полнета со Wellsleep® напредни микровлакна и збогатена со алое вера за да ја разгали вашата кожа и да ви помогне да заспиете. Висината е прилагодлива, што ја прави соодветна за сите положби на спиење. Се пере на 40°C и е со димензија 50x70см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Класична перница со меки микровлакна

Dormeo Aloe Vera перницата е класична перница полнета со Wellsleep® напредни микровлакна и е неверојатно мека, благодарение на навлаката изработена од 100% меки микровлакна со алое вера финиш.

Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

Алое вера, за природна мекост

 • Навлаката за перницата е збогатена со природен алое вера третман, кој го регенерира материјалот и го прави мазен и мек на допир.
 • Алое вера испорачува постојано проток на хранливи материи кои ќе ја направат кожата свежа и сјајна и дополнително, ја поттикнува регенерацијата на клетките на кожата, секој пат кога ќе легнете на перницата.
Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

Регулирање на висина и мекост

 • Перницата има патент на едната страна кој овозможува регулирање на висината и цврстината, според вашите лични потреби.
 • Ги држи главата, вратот и 'рбетот правилно поставени и ја поддржува природната крива на грбот.
 • Супер удобна и мека на допир.
Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

За сите положби на спиење

Перницата е внимателно дизајнирана за сите положби на спиење со цел да обезбеди правилна поставеност на 'рбетот и да ги намали болките во вратот и грбот.

 • Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

  Спиење на страна

 • Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

  Спиење на грб

 • Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

  Спиење на стомак

Wellsleep® напредни микровлакна

Јадрото на перницата е полнење од Wellsleep® напредни микровлакна кои создаваат воздушни џебови кои го даваат волуменот и овозможуваат одлична цикрулација на воздух. Дополнително, перницата е толку мека што ќе обожавате да спиете на неа.

Dormeo Aloe Vera Класичната перница содржи нови вискозни влакна кои обезбедуваат дополнителна мекост, како и одлични терморегулациски способности и справување со влагата.

Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

Лесна за одржување и хигиенска

Перницата се пере на 40°C и е со димензија 50х70см за да одговара на сите стандардни навлаки за перници.

Aloe Vera перницата е спакувана во вакумска ќеса која можете повторно да ја користите за ефикасно и безбедно складирање на истата.

Со цел да имате хигиенска и здрава средина на спиење, препорачуваме да ја промените вашата перница на секои 2 години.

Технички карактеристики
Јадро Wellsleep® напредни микровлакна
Висина 15 см
Димензија 50x70см.
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака импегрирана алое вера

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star