КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Сет од 4 x Aloe Vera Класични перници

Photo
Video

Мека класична перница, полнета со Wellsleep® напредни микровлакна и збогатена со алое вера за да ја разгали вашата кожа и да ви помогне да заспиете. Висината е прилагодлива, што ја прави соодветна за сите положби на спиење. Се пере на 40°C и е со димензија 50x70см.

Специјална понуда! Нарачајте Сет од 4 перници за целото семејство или пак за подарок за вашите најмили, сега со НЕВЕРОЈАТЕН ПОПУСТ и цена од 2.990 ден.!
Сет од 4 x Aloe Vera Класични перници
10.320,00 ден.
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Мека класична перница, полнета со Wellsleep® напредни микровлакна и збогатена со алое вера за да ја разгали вашата кожа и да ви помогне да заспиете. Висината е прилагодлива, што ја прави соодветна за сите положби на спиење. Се пере на 40°C и е со димензија 50x70см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Класична перница со меки микровлакна

Dormeo Aloe Vera перницата е класична перница полнета со Wellsleep® напредни микровлакна и е неверојатно мека, благодарение на навлаката изработена од 100% меки микровлакна со алое вера финиш.

Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

Алое вера, за природна мекост

 • Навлаката за перницата е збогатена со природен алое вера третман, кој го регенерира материјалот и го прави мазен и мек на допир.
 • Алое вера испорачува постојано проток на хранливи материи кои ќе ја направат кожата свежа и сјајна и дополнително, ја поттикнува регенерацијата на клетките на кожата, секој пат кога ќе легнете на перницата.
Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

Регулирање на висина и мекост

 • Перницата има патент на едната страна кој овозможува регулирање на висината и цврстината, според вашите лични потреби.
 • Ги држи главата, вратот и 'рбетот правилно поставени и ја поддржува природната крива на грбот.
 • Супер удобна и мека на допир.
Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

За сите положби на спиење

Перницата е внимателно дизајнирана за сите положби на спиење со цел да обезбеди правилна поставеност на 'рбетот и да ги намали болките во вратот и грбот.

 • Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

  Спиење на страна

 • Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

  Спиење на грб

 • Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

  Спиење на стомак

Wellsleep® напредни микровлакна

Јадрото на перницата е полнење од Wellsleep® напредни микровлакна кои создаваат воздушни џебови кои го даваат волуменот и овозможуваат одлична цикрулација на воздух. Дополнително, перницата е толку мека што ќе обожавате да спиете на неа.

Dormeo Aloe Vera Класичната перница содржи нови вискозни влакна кои обезбедуваат дополнителна мекост, како и одлични терморегулациски способности и справување со влагата.

Dormeo Aloe Vera Pillow Classic II

Лесна за одржување и хигиенска

Перницата се пере на 40°C и е со димензија 50х70см за да одговара на сите стандардни навлаки за перници.

Aloe Vera перницата е спакувана во вакумска ќеса која можете повторно да ја користите за ефикасно и безбедно складирање на истата.

Со цел да имате хигиенска и здрава средина на спиење, препорачуваме да ја промените вашата перница на секои 2 години.

Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star