КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

IMemory S Plus Dormeo Душек

SKU: 99-1000232521
Photo
Video
ПОДАРОК

Најприлагодливиот и најудобниот душек кој одговара на секој, без разлика на положбата на спиење или формата на телото. Лесно изберете од 4 нивоа на цврстина и 2 нивоа на поддршка, само треба да го свртите јадрото. Трите зони во S-слојот од Octaspring® пружини од пена ќе го одржат вашиот 'рбет во правилна положба. Oбезбедува одличен проток на воздух и идеален за парови поради своето двојно јадро.

Со секој купен душек добивате вредни подароци: Embossed Јорган + 2 х Embossed перници + Essentials постелнина.
IMemory S Plus Dormeo Душек
Од 27.990,00 ден. До
Цена на рати: 12 x 2332.5 ден
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Најприлагодливиот и најудобниот душек кој одговара на секој, без разлика на положбата на спиење или формата на телото. Лесно изберете од 4 нивоа на цврстина и 2 нивоа на поддршка, само треба да го свртите јадрото. Трите зони во S-слојот од Octaspring® пружини од пена ќе го одржат вашиот 'рбет во правилна положба. Oбезбедува одличен проток на воздух и идеален за парови поради своето двојно јадро.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Душек без ризик - совршен во секој поглед

Заборавете на потрагата по совршен душек. Dormeo iMemory S Plus е најразновидниот душек досега. Нуди 8 комбинации и тоа го прави совршен за сечиј облик на телото, тежина и положба на спиење. Уште поважно, дуплата димензија на душекот има двострано јадро, што го прави очигледниот совршен избор за парови. Структуриран е на таков начин за совршено да реагира на сите точки на притисок на телото и да ја задржи удобноста. Уникатниот 3-зонски слој во форма на „S“ е составен од 3 димензионална Octaspring® пена која е поставена помеѓу 2 слоја на Ecocell® пена (едната е помека, другата поцврста), обезбедувајќи ви ја потребната поддршка и одржувајќи го 'рбетот во правилна положба. Дополнително, пружините од пена го зголемуваат протокот на воздух и хигиената. Одозгора, навлаката е третирана со специјални третман за заштита од прашински грини, бактерии и миризби.

Dormeo iMemory S Plus Mattress III
 • Напредна 3Д приспособливост

  Иновативните пружини се изработени од високо-квалитетна Ecocell® пена, со уникатен Octaspring® дизајн. 8 колони за поддршка и 3Д приспособливост. Секоја пружина се прилагодува на контурите и движењата на телото со што овозможува и до 8 пати подобро распоредување на притисокот.

 • Dormeo iMemory S Plus Mattress III

  Одлична поддршка за 'рбетот

  Душекот има S-форма Octaspring® слој со 3 зони, кои ги следат контурите на 'рбетот и го оддржуваат во правилна положба за време на целата ноќ, без оглед на положбата во која спиете.

 • Неверојатен проток на воздух

  8 пати поголем проток на воздух од стандардните душеци, Octaspring® воздушната технологија е веќе докажана и обезбедува пониска температура на душекот до 3°C за да ви обезбеди посвеж, побрз, подолг и поудобен сон.

Погледнете ја внатрешноста од душекот

висина20см.

Dormeo iMemory S Plus Mattress III

Поминете прекуTap on   за деталите,

 1. Навлака со CleanEffect® заштита

  CleanEffect(R) навлака со антибактериска заштита и заштита од прашински грини.

 2. 2 см. Мемори пена проткаена во навлаката

  Таа идеално се обликува на формата на вашето тело и се прилагодува на истото.

 3. 3-9см. помека, портокалова Ecocell® пена

  Помекиот слој во душекот, изработен од високо еластична пена кој го зглемува чувството на комфорт и поддршка.

 4. 1см. поврзувачки слој

 5. Уникатен слој од 3см. Octaspring® слој во “S форма”

  Ги следи контурите на 'рбетот и го оддржува во правилна положба за време на целата ноќ, без оглед на положбата во која спиете.

 6. 1см. поврзувачки слој

 7. 3-9см. поцврста, сина Ecocell® пена

  Поцврст слој од душекот, изработен од високо еластична пена која обезбедува удобност. Овој слој има 3Д структура со што максимално се прилагодува на тежината на телото.

 8. Навлака со патент и 4 рачки

  Високо квалитетна навлака која може да се вади и пере.

4 нивоа на цврстина и 2 нивоа на поддршка

Јадрото на iMemory S plus има поцврста и помека страна која може слободно да се врти, додека пак навлаката е збогатена со iMemory пена и, исто така, влијае на цврстината на душекот. Едноставно свртете ги јадрото и навлаката и добијте помека, тврда или многу тврда подлога.

 • Јадро кое може да се превртува во зависност од потребите.
 • Во средишниот дел од душекот има слој од Octaspring® пружини во “S форма” кој ви овозможува да одберете помеѓу нивоата на поддршка.
Dormeo iMemory S Plus Mattress III

Спијте подобро заедно: Одличен душек за парови

Вие и вашиот партнер имате различни потреби кога станува збор за спиење. Imemory Silver plus душекот ја елиминира потребата од компромис – не само што добивате персонализиран душек, туку можете да ја персонализирате и секоја страна од душекот за да добиете соодветна полога за спиење за вас и за вашиот партнер.

Душеците со ширина од 160 см и повеќе имаат две одделни јадра. Сепак, душекот е еден ист кревет.

Вие можете индивидуално да го одберете вашето идеално ниво на цврстина, удобност и поддршка. Секогаш се прилагодува на секоја страна, па вие и двајцата можете да спиете удобно.

Dormeo iMemory S Plus Mattress III

Како да ја одберете идеалната страна?

Овој душек има сè што е потребно за Вашиот 'рбет да остане во здрава и правилна форма. Можете да го превртувате јадрото за да го одберете она кое вам ви одговара. Во табот „Дополнителни информации“ ќе најдете наши препораки за која страна да ја одберете во зависност од тежината или страната на која што спиете.

Dormeo iMemory S Plus Mattress III

Разбудете се одморени и наспани

Покрај безбројните предности кои ги нудат Octaspring® пружините во S-форма слојот, особено внимание е посветено на хигиената и чистотата на душекот.

Навлаката:

 • содржи сребрени - Climalite влакна, кои овозможуваат апсорбција на влагата и одржување на душекот сув и чист.
 • овозможува да го подобрите квалитетот на сонот и да се релаксирате.
Dormeo iMemory S Plus Mattress III

Кажете збогум на алергиите

Имањето душек што дише и обезбедува доволен проток на воздух е основа за регулирање на влагата и топлината, што го одржува вашиот душек чист. Сепак, за да го направиме вашиот душек уште позаштитен од бактерии, грини и мириси, во навлаката е додаден третман со CleanEffect® заштита.

Особено ако имате проблеми со алергии и имате чувствителна кожа, навлаката се вади и може да се пере.

Dormeo iMemory S Plus Mattress III

Местењето е брзо и едноставно

Душекот ќе го добиете вакумиран и заштитен со два слоја пластика.

 • 1
  Unpacking Mattress - Step 1

  Внимателно исечете го надворешниот слој од пакувањето со ножички. Не користете нож.

 • 2
  Unpacking Mattress - Step 2

  На креветот поставете го душекот. Внимателно исечете го внатрешниот пластичен слој по рабовите и извадете го.

 • 3
  Unpacking Mattress - Step 3

  Почекајте 6 часа за вашиот душек целосно да се оформи.

Добијте го најдоброто за вашиот душек

Дали знаете дека може да ја подобрите удобноста на вашиот душек и за 30%? Едноставно комплетирајте го со Dormeo дрвените летвички кои:

 • ќе се приспособат на вашето тело и ќе помогнат вашиот 'рбет да остане во правилна положба
 • рамномерно ќе да расподелат тежината
 • ќе овозможат проток на воздук за душекот
 • ќе овозможат душекот да остане чист, сув и хигиенски
 • ќе го продложат животниот век на душекот

Погледнете ги Dormeo летвичките

Dormeo Nature Serenity Octa Mattress
Дополнителни информации

Како да ја одберете идеалната страна?

Препорачано за лица со тежина помала од 90 кг.

Dormeo iMemory S Plus Mattress III Dormeo iMemory S Plus Mattress III

Препорачано за лица со тежина поголема од 90 кг.

Dormeo iMemory S Plus Mattress III Dormeo iMemory S Plus Mattress III

Слоеви на душекот

Dormeo iMemory S Plus Mattress III

Поминете прекуTap on   за деталите.

 1. Мемори пена во навлаката

 2. Помека Ecocell® пена

 3. Слој со Octaspring® пружини

 4. Потврда Ecocell® пена

Технички карактеристики
Octaspring® Да
Анти-бактериски третман Да
Висина 20 см
Двострано јадро Да
Двојно јадро Да
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Мемори пена Да
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи (5 рецензии)

4,8

5 рецензии

5 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Тоше

www.dormeo.com.mk

Најдобар душек
Најдобар душек

Сандра

www.dormeo.com.mk

Одличен
Конечно најдовме со сопругот идеален душек за двајцата. Нај искрена препорака за сите.

Vasko

www.dormeo.com.mk

petka
najudobniot dusek koj sum go imal

Бојан

www.dormeo.com.mk

екстра душек
конечно наспан и одморен на работа. мирно спиење без потење.

Admir

www.dormeo.com.mk

super
Vrven kvalitet, skapicok malku ama na popust si doaga taman :)