КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Memosan Класична перница

100 100 1
ID: 110076715 SKU: 110076715
Photo
Video
-23%

Memosan Класичната перница е направена од мемори пена и е идеална за сите, без оглед на положбата во која спиете. Навлаката може да се пере на 40°C. Димензии на перницата: 50x70 см.

Memosan Класична перница

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 2.290,00 ден.

Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Memosan Класичната перница е направена од мемори пена и е идеална за сите, без оглед на положбата во која спиете. Навлаката може да се пере на 40°C. Димензии на перницата: 50x70 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

100% удобност од мемори пена за оптимална потпора

Класичната перница Мемосан Класик изработена е од 100% мемори пена – цврст, но удобен материјал кој целосно се приспособува на температурата на вашето тело. Бидејќи се приспособува на вашето тело, ви гарантира мирен и релаксиран сон, без истегнати мускули и болки во вратот и грбот.

Мемосан Класик е погодна за спиење во сите позиции.

Димензии на перницата: 50х70см.

Навлака од чист памук. Може да се пере во машина на 40°C!

Навлаката на Мемосан Класик, изработена е од 100% памук со иновативна ткаенина 3D Airmesh, кои се наоѓаат на страничните делови од перницата и овозможуваат перницата да дише. Навлаката може да се пере во машина на 40°C.

Соодветна е за:

  • луѓе кои преферираат да спијат на стомак,
  • за оние кои имаат потреба од помека, пофлексибилна перница,
  • за оние кои страдаат од астма или алергии, бидејќи го спречува размножувањето на прашинските паразити.
Технички карактеристики
Јадро 100% мемори пена
Висина 17 см
Димензија 50x70см.
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 100% памук со 3D Airmesh

Рецензии од купувачи (1 рецензии)

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Nenad Gjorgovski

www.dormeo.com.mk

Za pernicata MEMOSAN
Najdobra pernica