КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Memosan Ultimo Roll Up 5+2 Над-душек

100 100 1
SKU: 99-1000140222
Photo
Video
-30%

Совршена комбинација на поддршка и удобност во 5см. 5см висококвалитетна Ecocell® пена и 2см удобна мемори пена. Над-душек кој нуди одлична прилагодливост и олеснување на топчките на притисок. Овој над-душек ќе ја претвори секоја површина за спиење во рајски одмор. Хигиенски е и дише благодарение на CleanEffect® третманот во навлаката.

Memosan Ultimo Roll Up 5+2 Над-душек

Редовна цена: Од 6.590,00 ден. До


Специјална цена: Од 4.590,00 ден. До

За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Совршена комбинација на поддршка и удобност во 5см. 5см висококвалитетна Ecocell® пена и 2см удобна мемори пена. Над-душек кој нуди одлична прилагодливост и олеснување на топчките на притисок. Овој над-душек ќе ја претвори секоја површина за спиење во рајски одмор. Хигиенски е и дише благодарение на CleanEffect® третманот во навлаката.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Соодветна поддршка, да, молам. И удобност? Да да!

Спиете на неудобна површина која не нуди поддршка и се будите со болки во грбот, вратот и воопшто не сте одморени? Променете ја површината за спиење, стариот кауч, пропаднат или тврд душек, мек душек, кревет на пуштање, кревет во студентски дом во место за квалитетен сон.

Dormeo Memosan Ultimo Над-душекот е 2во1 над-душек кој комбинира правилна поддршка и удобност. Слојот од Ecocell® пена обезбедува правилно поставување на 'рбетот. Мемори пената која душе се обликува на уникатниот облик на вашето тело. Лесно се користи и складира и доаѓа со ленти со лепенки.

Специјалните засеци на јадрото создаваат персонализирана поддршка за главата и рамената, нозете и стапалата. Ова овозможува над-душекот подобро да одговори на одредени делови на телото и да понуди оптимална поддршка:

 • ЗОНА Aзона на глава и врат и стапала со специјални засеци за правилна удобност
 • ЗОНА Б - зона на колкови за правилна поддршка и правилно распоредување на тежината
Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup

Погледнете внатре во над-душекот

 • совршена комбинација на поддршка и одлична удобност
 • 5см јадро од високовалитетна Ecocell® пена
 • 2см удобен слој од мемори пена
 • сува и свежа површина на спиење
 • одлични терморегулациски карактеристикиs – природно базиран Moov&Cool третман
 • без ризик – CleanEffect® третман кој нуди заштита од бактерии, прашински грини и микроби
 • уште поголем проток на воздух со специјалниот AirX system
 • навлака која се вади и се пере
 • модерен и привлечен дизајн
 • разновидна употреба низ домот
 • специјални ленти за лесно користење и складирање

висина7см

Memosan Ultimo Rollup

Застанете на    за повеќе детали

 1. Ленти за полесно користење, складирање и носење

 2. Мемори пена за удобност, специјални засеци за поголем проток на воздух

 3. Привлечен и модерен дизајн

 4. ЗОНА A, зона на глава и врат и зона на стапала со специјални засеци за правилна удобност

 5. Ecocell за оптимална поддршка

 6. Moov&Cool третман за одлична терморегулација

 7. ЗОНА Б зона на колковите за правилна поддршка и рамномерно распределување на тежината

 8. CleanEffect третман за максимална хигиена

 9. AirX system за поголем проток на воздух

 10. ЗОНА A, зона на глава и врат и зона на стапала со специјални засеци за правилна удобност

Оптимална средина за спиење

Средината во која спиете треба да ги има вистинските „состојки“ со цел да се прилагоди на вашите потреби. Една важен аспект е динамичниот одговор на температурата на телото.

Термо удобноста е важна бидејќи придонесува за квалитетот на сонот. Ако се потите многу или ви е ладно додека спиете, тогаш ќе се будите постојано и со тоа ќе го прекинуват епроцесот на спиење. Оттука, околината во која спиете треба да биде сува, свежа и удобна во текот на цела ноќ. Дополнително, одличните термални карактеристики придонесуваат за подобра хигиена.

Третманот за терморегулација е иновација која го подобрува животот - спиете подобро, повеќе, поздраво и со тоа се чувствувате подобро.

 • Memosan Ultimo Rollup
 • Memosan Ultimo Rollup

Зголемен проток на воздухe

Слојот мемори пена има специјални засеци кои го зголемуваат протокот а воздух и со тоа придонесуваат за посува средина за спиење.

Страните на навлаката се направени од нова генерација на AirX System - материјал кој дише и кој ќе ви обезбеди постојана циркулација на воздух низ над-душекот.

Без ризик и хигиенски

Навлаката на Dormeo MEMOSAN ULTIMO 5+2 над-душекот е збогатена со CleanEffect®. Овој третман го прави овој над-душек отпорен на бактерии, прашински грини и микроби. Ви обезбедува над-душеко кој секогаш ќе биде свеж и без мириси!

За поголема хигиена, навлаката се вади и се пере на 40°C.

Практичен дизајн

Dormeo MEMOSAN ULTIMO ROLL UP 5+2 h

над-душекот има специјални ленти за да можете лесно да го користите и да го складирате секаде. Плус, лесно се носи со вас, каде и да ви е потребна дополнителна поддршка и удобност.

 • Memosan Ultimo Rollup
 • Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup Memosan Ultimo Rollup

За секоја потреба

The Dormeo Memosan Ultimo Roll Up над-душекот нуди бројни можности за користење и е создаден за да ги задоволи потребите на нашите купувачи.

 • Memosan Ultimo Rollup

  Софа

 • Memosan Ultimo Rollup

  Кампување или караван

 • Memosan Ultimo Rollup

  Студентски дом

 • Memosan Ultimo Rollup

  Мал стан

Поставувањето е брзо и лесно

Вашиот нов душек ќе го добиете во вакумирана ролна. Сите наши над-душеци се компресирани и вакумирани благодарение на нашиот еколошки процес на испорака и заштита. Сакате да го спакувате и преместите? Завиткајте го и преместете го. Селењето никогаш не било толку лесно.

 • 1
  Unpacking Topper - Step 1

  Внимателно исечете ја надворешната ќеса со ножици и внимавајте да не ја исечете внатрешната пластика. Не користете нож.

 • 2
  3
  Unpacking Topper - Step 2 and 3

  Одвиткајте го вакумираниот над-душек на каучот. Внимателно исечете ја пластичната ќеса на рабовите и извадете ја.

 • 4
  Unpacking Topper - Step 4

  Оставете го над-душекот 6 часа да се оформи.

Технички карактеристики
Јадро Горен слој: високоеластична полиуретанска пена (мемори пена); Долен слој: полиуретанскапена (Ecocell®)
Анти-бактериски третман Да
Висина 7 см
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал Ecocell®, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака Горен дел и странично: 100% полиестер; долен дел: 100% полиестер (AirX System); внатрешно: 100% полиестер
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи (1 рецензии)

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Bisera

www.dormeo.com.mk

Prekrasen
Sovrseno dobar