КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Nature's Aloe Vera Memory Над-душек 5см

Photo
Video

Подобрете ја секоја површина за спиење со овој исклучително удобен и прилагодлив над-душек. Јадрото е направено од мемори пена која создава удобност, го намалува притисокот и го подобрува држењето на 'рбетот. Навлаката е збогатена со третман од Aloe Vera за пријатно чувство. Навлаката може да се вади и да се пере во машина. На долниот дел има точки кои спречуваат лизгање на над-душекот.

Nature's Aloe Vera Memory Над-душек 5см
Од 8.980,00 ден. До
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Подобрете ја секоја површина за спиење со овој исклучително удобен и прилагодлив над-душек. Јадрото е направено од мемори пена која создава удобност, го намалува притисокот и го подобрува држењето на 'рбетот. Навлаката е збогатена со третман од Aloe Vera за пријатно чувство. Навлаката може да се вади и да се пере во машина. На долниот дел има точки кои спречуваат лизгање на над-душекот.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Максимална удобност на било која површина

Aloe Vera Memory над-душекот 5 см. е совршено решение за подобрување на сите површини за спиење, особено како премногу цврст душек или стара софа. Со негово поставување, веднаш ќе забалежите неверојатно чувство на мекост и удобност. Мемори пена омекнува дополнително штом е изложена на телесна топлина и создава пријатна лулка што го намалува притисокот додека полека тонете во удобен сон.

Горниот дел има форма на мали пирамиди кои имаат воздушни канали и со помош на AirX системот, го одржуваат над-душекот сув. CleanEffect™ третманот во навлаката делува против бактерии, мувла и прашински грини, додека додатокот од алое вера дава чувство на мазен и нежен допир.

Nature's Aloe Vera Memory Topper 5 cm Nature's Aloe Vera Memory Topper 5 cm

Уживајте во мекоста на мемори пената

Aloe Vera Memory Над-душекот 5см.™ има јадро од мемори пена кое одговара на температурата и обликот на вашето тело. Контурите од мемори пена можат:

 • да го намалат притисокот кој го создава телото,
 • да го подобрат држењето на 'рбетот, особено е идеално за оние кои спијат на страна и немаат доволно баланс на нивните раменици и колкови.

Ова ќе ви помогне да се релаксирате и да се опуштите во пријатен сон.

Nature's Aloe Vera Memory Topper 5 cm

Свежина преку целата ноќ

Покрај неверојатната удобност што ја обезбедува овој над-душек, ќе уживате и во освежителен сон.

Површината од мемори пената има форма на мали пирамиди кои обезбедуваат максимален проток на воздух и даваат чувство на свежина.

Страните од над-душекот се изработени од AirX System™ со што вашето тело ќе остане свежо и суво во текот на целата ноќ.

Nature's Aloe Vera Memory Topper 5 cm

Здрава површина за спиење е хигиенска површина за спиење

 • Dormeo Nature's Aloe Vera Memory Topper 5 cm

  Aloe Vera третман

  • Ја подобрува мекоста и чувството на нежност
  • На вашата средина за спиење дава посебен природен и нежен допир
 • Dormeo Nature's Aloe Vera Memory Topper 5 cm

  CleanEffect® третман

  • Заштита од микроби
  • Заштита од бактерии
  • Заштита од прашински грини
 • Dormeo Nature's Aloe Vera Memory Topper 5 cm

  AirX System

  • Обезбедува постојан проток на воздух
  • Помага во одржување на пониска температура
 • Dormeo Nature's Aloe Vera Memory Topper 5 cm

  Навлака кое може да се пере

  • Навлаката може да се вади и да се пере во машина
  • Се пере на 40°C

Практичен, лесен за складирање и со многу намени

Овој лесен над-душек, лесно се витка за складирање или транспорт, има пристапни цени и е практичен додаток на вашата колекција производи за квалтиетен сон, за дома или надвор.

 • Sofa

  Софа

 • Small apartment

  Мал стан

 • Weekend house

  Викендица

 • Camping

  Кампување

 • Caravan

  Караван

 • Festival

  Фестивал

 • Student dorm

  Студентски дом

 • Uncomfortable bed

  Играње / Вежбање

Едноставен за чување и транспорт

Лесно се складира и можете да го понесете секаде каде што ќе ви биде потребно.

Nature's Aloe Vera Memory Topper 5 cm

Поставувањето е брзо и едноставно

Вашиот нов над-душек ќе го добиете вакумски спакуван во ролна. Сите наши над-душеци се компресирани, благодарение на еколошкиот процес на транспорт.

 • 1
  Unpacking Topper - Step 1

  Внимателно исечете ја надворешната ќеса со ножици и внимавајте да не ја исечете пластичната ќеса во внатрешноста. Не користете нож.

 • 2
  3
  Unpacking Topper - Step 2 and 3

  Одвијткајте го над-душекот на каучот. Внимателно исечете ја ќесата на рабовите и отстранете ја.

 • 4
  Unpacking Topper - Step 4

  Дозволете најмалку 6 часа, вашиот над-душек целосно да се оформи.

Технички карактеристики
Анти-бактериски третман Да
Висина 5 см
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Мемори пена Да
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star