КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video

Siena Light јорганот од Дормео е идеален за сите оние кои имаат загреани спални или пак во текот на спиењето им е многу топло. Овој одличен јорган му овозможува на вашето тело да дише, давајќи ви чувство на свежина и удобност. Siena Light јорганот е достапен во 2 димензии: 140 x 200 и 200 x 200 см.

Siena Light Јорган
2.980,00 ден.
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Siena Light јорганот од Дормео е идеален за сите оние кои имаат загреани спални или пак во текот на спиењето им е многу топло. Овој одличен јорган му овозможува на вашето тело да дише, давајќи ви чувство на свежина и удобност. Siena Light јорганот е достапен во 2 димензии: 140 x 200 и 200 x 200 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Лесен јорган за топлите летни ноќи

Дормео Сиена лајт јорганот е вашиот најдобар избор за жешките летни ноќи или пак ако сакате да ви биде топло за време на спиењето. Тој му овозможува на вашето тело да дише благодарение на користењето на напредни материјали и со тоа ќе се чувствувате свежо и удобно цела ноќ. Тој е направен од мек материјал со вткаена убава шара со воздушести џепови кои овозможуваат јорганот да дише, да биде лесен и мошне мек.  

Врвни материјали за долготрајност

Дормео Сиена лајт јорганот е направен од Softdream микрофибер влакна кои се силни, отпорни, брзо се сушат и се долготрајни. Благодарение на овој материјал, вашиот јорган нема да го промени својот облик, боја или структура  и вие ќе можете да уживате подолго во неговата удобност.

Мек јорган кој дише

Полнењето се состои од Wellsleep® напредни микрофибер влакна (200 гсм) кои прават овој јорган да биде екстремно мек.  Уникатната структура на овие микрофибер влакна создава воздушни џебови, што дава екстра волумен на јорганот и прави да биде многу лесен. Јорганот има убавo штепување кое има и практична функција – обезбедува полнењето да биде рамномерно дистрибуирано и спречува натрупување на ќошевите.

Практичен за употреба и одржување

Сиена лајт јорганот може целосно да се пере на 60°C што е температура која ги убива грините поради што можете мирно да спиете во  секогаш свежо и чисто опкружување.  Благодарение на напредните материјали тој може да се суши брзо, но ќе морате да го протресувате редовно додека се суши за да се редистрибуира полнењето. Дормео Сиена лајт јорганот е достапен во 2 димензии: 140 x 200 и 200 x 200 см.

Технички карактеристики
Димензија 140x200 cm; 200x200 cm
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака 100% polyester
Полнење 100% polyester (Wellsleep® advanced)

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star