КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
-50%
Оваа класично оформена перница, наполнета со Tencel, е мека како перница со пердуви, а во исто време овозможува испарување на вишокот влага. Сиена Класична перница може целосно да се пере во машина на 60ºC. Достапна во димензии 50x60см. и 50x70см.
Siena Класична перница

Редовна цена: 2.580,00 ден.


Специјална цена: 1.290,00 ден.

За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо
Оваа класично оформена перница, наполнета со Tencel, е мека како перница со пердуви, а во исто време овозможува испарување на вишокот влага. Сиена Класична перница може целосно да се пере во машина на 60ºC. Достапна во димензии 50x60см. и 50x70см.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Класична перница за мирен сон

Оваа неверојатно мека перница е направена од Wellsleep® микровлакна кои дишат.

Најнови материјали за долготрајна употреба

Dormeo Siena класичната перница е направена од Softdream микровлакна кои се силни, отпорни на кинење и собирање, брзо се сушат и се долготрајни.

Wellsleep® микровлакна за циркулација на воздух и мека подлога

Полнењето на Siena класичната перница е направено од Wellsleep® микровлакна кои дишат и се неверојатно меки. Уникатната структура на овие микровлакна создава воздушни џебови кои и додаваат дополнителен волумен на перницата и ја зголемуваат нејзината мекост.   

Класична перница соодветна за секого

Перницата е соодветна за сите без оглед на положбата во која спиете: на страна, на грб или на стомак. За едноставно одржување, Siena перницата се пере на 60°C.

Дополнителни информации

Модерни материјали за неверојатно искуство при спиење

Перницата Сиена е направена од модерни материјали кои создаваат пријатна средина за сладок сон:

  • Полнењето се состои од 30% Tencel и 70% напреден микрофибер Wellsleep®, 350 г/м2,
  • Навлаката за перницата е направена од 100% меки влакна Softdream, кои се меки и пријатни на допир.

Лесно одржување и долговечност

Со оглед на тоа што микрофиберот Wellsleep® и Tencel се издржливи, перницата може да се пере на температура од 60°C. Овие микрофибер материјали ќе издржат многу години користење, без да ги загубат своите карактеристики – ќе останат еластични и нема да го загубат волуменот, дури и по неколку перења, ниту пак ќе се залепат по перењето.

Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star